Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Heti egy napos láthatás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Heti egy napos láthatás lehet-e káros hatással egy 1,5 éves Babóra?

Figyelt kérdés
Ahelyzet röviden: Babó szülei elváltak. Apa heti egyszer elviszi magával, az egész napot együtt töltik. Reggeli, játék, alvás, játék, séta, aztán viszi haza Anyához. Lassan fél-háromnegyed éve. Anya most azt mondja, a láthatás után nem bír a Babóval, neki hisztizik, sír, napokig tart míg lenyugtatja. Ezért elvitte pszichológushoz a Babót, aki azt mondta, nem jó a Babónak ha hetente elviszi Apa magával. Mert meg van zavarodva a Babó. Így Apa most nem hozhatja el. Szerintetek ez tényleg lehetséges? Tudom, senki sem szakértő valószínűleg, csak nehéz ezt nekem így elhinni, kételkedem. Igaz, nekem nincs Gyermekem. Lehet hogy Anya féltékeny a Babó és Apa szeretettteljes kapcsolatára? Fél hogy netán "jobban szereti Apát"? Ez lehetetlen, hiszen nem is törekszik Apa ilyen dolgokra, ő csak szereti Babót, és jól érzik magukat együtt. Most hiányzik neki Babó, nagyon :-(
2010. febr. 15. 10:02
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Az apa mindíg egyeztetett az anyával, hogy épp mik a kicsi aktuális "dolgai". Mit mond amikor ezt vagy azt szeretne (kaki-pisi-enni-inni stb.). Sosem hisztizik apukájánál, ha próbálkozik, nem engedi neki. Elmagyarázza: ne csináld, mert forró-fájni fog, ne csináld-mert fáj neki, ha nem akar sapkát felvenni- gyere nézd itt a tükör, nézd milyen szép vagy és nem fog fázni a füled sem, evés- enni kell, nem eszel? jó. menj egy kört, aztán újra. És lám, eszik. Nem tud adott pillanatban mindenre ugyanúgy reagálni mint az anyuka. Nem tudott vele türelmetlen lenni és rákiabálni hiszen csak heti egyszer látta. Jött ment a házban, szobában. Hoppá, elesett egy szönyegben. Nem kapta fel egyből és tutujgatta, szépen mondta neki, semmi baj, nem történt semmi, állj fel szépen. És tényleg nem. Nem fáj. Ha sétálni megyünk, jön a lábacskáján, lehet hogy lassan, de jön. Nem sietünk, ráérünk,így nem vesszük fel. Van hozzá türelme, ez tény. Mert ha heti egy napon abban a pár órában nem lenne, akkor szépen néznénk ki. Ez lenne a baj? Hogy sok a türelme? Mindíg szépen mondja neki, gyere megyünk anyához haza, nagyon vár már téged, sosem mondd semmi csúnyát rosszat előtte. Hiszen az hogy miért váltak el, az az Ő ügyük, kettejüké. Próbálok rájönni mi az amit mégis rosszul csinálunk. Keményebbnek kéne lenni? Vagy hangosabbnak? De hiszen a gyerek nem hülye. Csak egy kis gyerek, akit terelgetni-irányítani kell, vagy nem? Én nem vagyok sem apa párti, sem anya párti. Gyerekpárti vagyok. Nem érdekel ki volt a rossz és a bűnös illetve ki mit tett a másikkal. Ez az ő dolguk. De nagyon megszerettem ezt a kicsit, és az hogy ilyen tündér amilyen, az édesanyja nevelése nagyrészben, hiszen vele él. Neki is köszönhető hogy ilyen boldogságot ad(ott) nekünk abban a pár órában amikor velünk van (volt).
2010. febr. 15. 15:46
 22/22 anonim ***** válasza:
Ha az apa így csinálja(ta) ahogy leírtad, semmit nem csinál(t) rosszul. Remélem azért sikerül dűlőre jutni az anyával.
2010. febr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!