Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Heti egy napos láthatás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Heti egy napos láthatás lehet-e káros hatással egy 1,5 éves Babóra?

Figyelt kérdés
Ahelyzet röviden: Babó szülei elváltak. Apa heti egyszer elviszi magával, az egész napot együtt töltik. Reggeli, játék, alvás, játék, séta, aztán viszi haza Anyához. Lassan fél-háromnegyed éve. Anya most azt mondja, a láthatás után nem bír a Babóval, neki hisztizik, sír, napokig tart míg lenyugtatja. Ezért elvitte pszichológushoz a Babót, aki azt mondta, nem jó a Babónak ha hetente elviszi Apa magával. Mert meg van zavarodva a Babó. Így Apa most nem hozhatja el. Szerintetek ez tényleg lehetséges? Tudom, senki sem szakértő valószínűleg, csak nehéz ezt nekem így elhinni, kételkedem. Igaz, nekem nincs Gyermekem. Lehet hogy Anya féltékeny a Babó és Apa szeretettteljes kapcsolatára? Fél hogy netán "jobban szereti Apát"? Ez lehetetlen, hiszen nem is törekszik Apa ilyen dolgokra, ő csak szereti Babót, és jól érzik magukat együtt. Most hiányzik neki Babó, nagyon :-(
2010. febr. 15. 10:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Azt hogy káros lehet neki nem hiszem,de hogy összezavarja az biztos.én az apa helyébe kompromisszumot kötnék az apával,és megkérném,hogy ugy láthassam a kicsit,amikor anya is ott van.igy nem lessz a baba összezavarodva.ha annyira hiányzik neki,sztem bármit megtenne hogy láthassa.

(Zsoka)

2010. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudtad, hogy a Babó hobbitot jelent? Tolkiennek van egy ilyen című könyve..
2010. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
bocs,elözö vagyok,az anyával kötnék kompromisszumot,jol elirtam:D
2010. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A babáknak van ilyen időszak amikor igy viselkedik!

És a mostani helyzet pedig azért más mert az apa csak egyszer láthatja gyerekét és olyankor csak vele foglalkozik ami jár a babának és akkor ha az anya vigyázz a picura akkor meg neki még fözni mosni takaritani kell és a babábak nem tetszik hogy az apa tud az anya meg nem tud vele foglalkozni

2010. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
A gyerek szempontjából az lenne a normális,ha az apa akár mindennap láthatná a gyerekét.Nem értem,hogy ma miért "csak " az anya lehet a gyerekkel,az apa pedig csupán vendégként? Hogy alakulhatna így ki normális apa-gyerek viszony? Feltehetőleg az anyának nem tetszik a láthatás rendje.Nem pszihológus kell,hanem egymás között megbeszélni,hogy nem mindig elviszi az apuka,hanem ő megy el hozzájuk.Mindig megbeszélik egymással a gyerek körüli teendőket,nevelési elveket stb.Akkor nem lesz semmi probléma a picivel.Normális szülőknél ez így működik.
2010. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Babó nélkül is van mondat.
2010. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Babó érdekében (aki nem Hobbit hanem egy Tündérke! :) kompromisszumnak kell születnie. Akár igazat mond Anya, akár nem. Csak fél, hogy Babó elfelejti mivel ritkán láthatja. Eredetileg Apa nem hozhatná még el Babót, csak épp Anya volt aki odaadta Őt. Úgy fest, Apa hálás lehet hogy Anya eddig egyáltalán elengedte vele. Nem lehet hogy emögött valami "Női játszma" áll? Babó mint fegyver...? :-( Bosszú eszköze..? Nem lehet hogy eddig volt a mézes madzag? Szeresd meg, tapasztald meg milyen Babóval, hiányozzon nagyon. És aztán nem találkozhatsz vele csak 2 hetente, mert ez a Babó érdeke. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. febr. 15. 10:35
 8/22 A kérdező kommentje:
Igaz! A gyerek. Nem Babó akkor. 8-)
2010. febr. 15. 10:38
 9/22 anonim ***** válasza:
34%

Nem véletlenül szokták úgy "megítélni" a láthatást, hogy 3 éves kor alatt csak az anya jelenlétében találkozhat vele az apa. Éppen azért, mert még kicsi és igen, összezavarodik. Anya jelenléte pedig állandósítja a biztonságérzetét. Biztos, hogy apát is szereti, de neki a "minden" még az anya.

Ha apuka igazán szereti a gyerekét, akkor ezt megérti, elfogadja és 3 éves koráig csak anyuka jelenlétében foglalkozik a babájával. (Persze ez nem igaz akkor, ha mindennapi kapcsolatban van apuka a gyerekkel)

Nyilván van kellemetlensége, hogy az "ex" társaságában kell tölteni a napot, de itt most nem a szülők kellemetlensége, hanem a gyerek érdeke az első. (Feltételezve, hogy felnőtt, normális emberekről van szó, akik tudnak egymással normálisan beszélni.)

2010. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hasznos válaszokat olvasok, köszönöm! Egyet értek veletek. Az a baj, hogy az én fejemben egy Anyuka csak jó lehet, olyan személy, aki a legjobbat akarja a gyerekének. Ez esetben a megnyilvánulásai nem ezt tükrözik. Hangulat és vélemyényingadozásokkal teli személy. Egyszer kompromisszumkész, egyszer elutasító. Apuka anno egyszer elkésett a gyerektartással pár napot, rögtön feljelentette Őt. Úgy látom, hogy már a türelmes várakozás is egy kompromisszum.
2010. febr. 15. 10:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!