Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Heti egy napos láthatás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Heti egy napos láthatás lehet-e káros hatással egy 1,5 éves Babóra?

Figyelt kérdés
Ahelyzet röviden: Babó szülei elváltak. Apa heti egyszer elviszi magával, az egész napot együtt töltik. Reggeli, játék, alvás, játék, séta, aztán viszi haza Anyához. Lassan fél-háromnegyed éve. Anya most azt mondja, a láthatás után nem bír a Babóval, neki hisztizik, sír, napokig tart míg lenyugtatja. Ezért elvitte pszichológushoz a Babót, aki azt mondta, nem jó a Babónak ha hetente elviszi Apa magával. Mert meg van zavarodva a Babó. Így Apa most nem hozhatja el. Szerintetek ez tényleg lehetséges? Tudom, senki sem szakértő valószínűleg, csak nehéz ezt nekem így elhinni, kételkedem. Igaz, nekem nincs Gyermekem. Lehet hogy Anya féltékeny a Babó és Apa szeretettteljes kapcsolatára? Fél hogy netán "jobban szereti Apát"? Ez lehetetlen, hiszen nem is törekszik Apa ilyen dolgokra, ő csak szereti Babót, és jól érzik magukat együtt. Most hiányzik neki Babó, nagyon :-(
2010. febr. 15. 10:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17%

Az baromság,hogy a gyerekben törést okoz.Más gyerek naponta bölcsibe jár ennbyi idősen,gond nélkül.

Az apa helyébe elmennék AHHOZ a pszichomókushoz elbeszélgetni vele,mekkora törés a gyermek életében az,ha az eddig ott levő apa eltünik.

A gyerekek ennyi idős korban hisztiznek.Ez az önkifejezésük módja.

Szerintem itt anyukával van gond,de ezt nem mondhatja meg neki az apa,mert az olaj a tűzre...

2010. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Jogilag 3 éves kor alatt is el lehet hozni kéthetenet egy tejes hétvégére, de az anya (3 év alatt!) kérheti, hogy éjszakára vigye haza.

Mi lett a váláskor láthatásként meghatározva?

Az a mérvadó, nem pedig az amit anyuka "megenged".

2010. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Valóban. Az Édesanya tavasszal szeretne munkába állni. A kicsi valószínűleg bölcsibe megy. Hivatalosan 2 hetente 1-2 óra láthatás van megállapítva a gyermek lakhelyén. Ez nagyon nagyon kevés. Úgy gondolom így "apának látszó tárgy" sem lehet valakiből, nemhogy APA. Utolsóval nagyon egyet értek: amit az Anyuka megenged, azt lehet. Pereskedés kizárt. Apuka célja, hogy együttműködjenek, normálisan.
2010. febr. 15. 12:53
 14/22 anonim ***** válasza:
5%

biztos nem engedném, hogy elvigye. 3 éves koráig CSAK az anya jelenlétében találkozhatnak.


egyébként pedig nagyon idegesítő ez a Babózás, főleg, hogy nagybetűvel írod. nagybetűvel a tulajdonneveket írjuk, a babó pedig feltételezésem szerint nem az.

2010. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
15%
ja, és te valószínűleg az új nő vagy, aki miatt apuka lelépett.
2010. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Anno az egyik barátnőm is ezzel jött, hogy ha az apjánál van a gyerek, akkor utána milyen rossz. Azért valljuk meg ebben volt egy kis gyűlölet apuka iránt is, meg más kérdés, hogy egy apa egyhéten csak egyszer látja a gyerekét, akkor normális, hogy több mindent megenged neki, kicsit jobban ráhagyja a dolgokat. Azért apukának sem könnyű ám, hogy az eddig megszokott korlátlan "láthatás" után, egyszer csak heti egyszer látja a gyerekét kb. 10 órára. SZerintem normális, hogy legalább ilyenkor egy kicsit kényeztetni akarja. Ezt intelligens szülők meg tudják beszélni. Anyuka nyugodtan elmondja, hogy kicsit apuka "fogja" a gyereket, mert itthon nagyon rossz.

Egyébként hülyeségnek tartom ezt, hogy 3 éves kor alatt, csak anyai felügyelettel láthassa az apa. Ha normális, felelősségteljes az apa, akkor miért ne vihetné el. A tesóm babája is két éves volt, amikor elváltak. Imádja az apja, vigyáz rá, így a tesóm mindig mindenhova elengedte vele. Semmi baja a kicsinek, kiegyensúlyozott, mert az apjától sem lett elszakítva. Normális szülők a gyereket nézik, nem magukat.

2010. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Köszönöm hozzászólásaidat. Nem gondolom hogy azt kellene forszíroznod miért írok valamit nagybetűvel,vagy miért nem. Mert ha neked a nyeltvtani szabályok oly fontosak, akkor kérlek kezdd a mondatokat nagybetűvel. Igen, én vagyok az új nő valóban. Igazi vérmes, bűnös, megátalkodott, és gonosz.

A tárgyhoz visszatérve: Úgy látom két nézőpont (legalább) van a láthatással kapcsolatban. Egyik, melyben a minél gyakoribb apai jelenlétet preferálja. A másik, amelyik úgy gondolja, a kicsi 3 éves koráig csak az anyuka jelenléte mellett találkozzon az apával.

2010. febr. 15. 13:46
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáljon a párod beszélni az exével és megérteni vele, hogy a gyerekkel szúr ki és nem vele.

Ha nem megy szép szóval (mert valóban a szép beszéd legyen az első) forduljatok ügyvédhez, mert ez még rosszabb is lehet.

Sajnos (Tisztelet! a kivételnek) az exfeleségek hajlamosak összekeverni a gyermek iránti szeretetet/féltést az ex elleni bosszúval. :(

Az, hogy rád ki mit mond, ne foglalkoztasson, mert a pontos részleteket egyikünk sem ismeri, ezáltal nem szabad pálcát törnünk senki felett.

Véleményem szerint a legtöbb férfi ok nélkül nem "megy félre". Persze, mint mindenre, erre is van ellenpélda.

A gyerekre visszatérve...

Joga van az apjával kapcsolatot tartani és a lehetőségekhez képest egy megfelelő viszonyt kialakítani.

Egy másfél éves gyerek esetében úgy tudom, jogilag nem lehet már a felügyelet melletti kapcsolatartásra kötelezni apukát. Azt nyugodtan kérheti anyuka, hogy éjszakára a gyerek legyen hazavigye, a jog ezt megengedi 3éves korig.

A gyereket valószínüleg az viseli meg, hogy apa többmindent megenged, mert azalatt a kis idő alatt nem nevelni szeretné. Figyeljen jobban párod a következetességre, mert arra ilyen szituációban még fokozottan nagyobb szükség van.

Tapasztalatból írtam mindezeket.

Üdv, egy második feleség

2010. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én nem vonnám meg az apától a láthatás jogát. Azt lehetségesnek tartom, hogy esetleg apuka többet és jobban foglalkozik a gyerekkel, illetve több mindent megenged neki, amit anyuka nem és ezért hisztis a gyerek. De ez együtt élő családok esetén is lehet így. Mi együtt élünk 3-an, van egy 20 hónapos kislányunk. A párommal sokszor azon vitázunk, hogy Ő mindent megenged szinte a gyerkőcnek, én pedig nem. A gyerkőc valóban apa felé húz jobban, de én akkor sem akarok átlendülni azon, hogyan nevelem a gyereket, nálam nincs hiszti, mert akkor nem szólok hozzá, amíg le nem higgadt és nem foglalkozom vele. Apa inkább felveszi és vigasztalja még akkor is, ha biztosan tudható, hogy hiszti. Szóval az, hogy visszatérve apukától hisztisebb a gyerek, még egyálalán nem alap arra, hogy eltiltsa anyuka az apukától a gyerkőcöt. Az már persze más kérdés, hogy maga a válás, hogy nincsenek együtt a szülők, az mennyire viseli (vagy fogja megviselni) a gyereket.
2010. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
62%
én nem is értem ezt a válás utáni láthatást, főleg nem a marakodást. az én családomban is elváltak kisgyermekes párok, pl a szüleim is, ugyanis az öcsém amolyan késői gyerek, még kicsi volt a válás idején. ugyan anyumé a felügyelet, de soha, soha olyan nem ovlt, hogy apa nem akkor láthatta volna, amikor csak akarta. csak a hivatalosság miatt van papír a láthatásról, de anuym sosem korlátozta, a tesóm mégsem szenvedett lelki törést. hiszen ha együtt élnek, akkor is van, hogy csak az apja van vele vagy azt is be kéne tiltani? elnézést, de nekem ellenszenvesek azok a nők akik válás után minden módon megfúrják a láthatást, akkor is ha az apa egyébként normális, szereti a gyermekét és szeretne részt venni az életében(más kérdés, ha egy link alak az illető). egy apának joga van a gyerekéhez és fordítva. nem a gyereken kéne piszkoskodni az ex új élettársával. ha nekem lenne heti 10 órám a gyerekemmel én is minden percét vele tölteném, azt csinálnak, amit szeret. méghogy káros hatás! bezzeg ha más lenne a kérdés mindenki azt válaszolná, hogy igenis egy gyereknek kell az apja. ez mondvacsinált, hogy meg van zavarodva, a gyerekek rugalmasak, pontosan tudják mi van körülöttük és sokkal rosszabb lenne neki, ha elvesztené az apját. egy gyerek nevelése éppúgy az apa dolga, mint az anyáé, olcsó bosszú az eltiltás csak azért, mert az anyák tudják, hogy a bíróság úgyis őket támogatja.
2010. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!