Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Le tudják tenni a poharat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le tudják tenni a poharat, akiknek az alkohollal problémájuk van?

Figyelt kérdés

Heti 2-3 napos ivászatnál,különválás szélén hinnétek abban,hogy valaki komolyan le tudja tenni a poharat ?

Különköltöztem egy hónapja a gyermekünkkel,most könyörög,mindenáron próbálja helyrehozni azt ami nem előszőr romlott meg,de előszőr költöztem el tőle.Szeretném,de nem merek hinni benne.


2010. febr. 2. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Egyvalamit tudnod kell: az alkoholizmus betegség, ami sosem gyógyul meg teljesen. Vannak alkoholmentes időszakok, de mindig az emberben megmarad.

Neked kell tudnod, hogy mennyire súlyos volt ez a probléma. Gondolom, a párod keményen nyomta, ha külön költöztél.

Tünetmentesnek lehet maradni kőkemény akarattal.

Sztem az 1 hónap még semmi, sztem várj még kb fél évet. Ha akkor is kitart a piamentességgel, és nem jön másik szerelem, akkor TALÁN beszélgessetek a közös jövőtökről!

2010. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kevésnek sikerül.
2010. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Nekem egy ismerősöm nagyapja ivott, letette a poharat, kábé 30 éve nem ivott egy kortyot sem. Ettől függetlenül annak idején elváltak, mert alkohol nélkül is elviselhetetlen volt az öreg.

Sosem az alkoholt szabad hibáztatni, az alkohol csak rásegít, de igazából mindig az ember hibás. Ártatlan szelíd báránynak hiába adsz alkoholt, nem fog megkergülni tőle. Nem az alkohol a hibás, hanem az ember. Emiatt olyan mindegy, hogy leszokik-e, vagy nem. Ez olyan mint az autót hibáztatni azért, ha valaki 190nél ottmarad egy balesetben.

2010. febr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget már régen olvastam. Szerinted akkor azzal nincsen baj, ha egy szelíd bárányka nap mint nap iszik, de nem örjöng?

Mit lehet csinálni egy piás, de egyébként nem agresszív emberrel? Milyen példát mutat? Hogyan tud felelőségteljesen cselekedni, dönteni?

Ne haragudj, de ritka nagy baromság, amit írtál.

2010. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem, csak időlegesen. Csak idő kérdése, mikor kezdődik újra.
2010. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
A szelíd, de nem agresszív embernél sem az alkohol tehet róla, hogy elkezdett inni.
2010. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért iszik h elnyomja a negatív gondolatait, ami előjönnek, h ő miért szerencsétlen. Ez nekik jó, nem nyomasztja őket ez a gondolat, azért nem szeretnek leszokni róla. Egy idő után meg anyagfüggőség lesz belőle. Aki leszokik ritka fehér holló. Olyan érték kell az életébe ami pótolja a piát. Aki száraz egy darabig, ha jön vmi kisebb kudarc v probléma egyből az italhoz nyúl, h ne kelljen gondolkodni. Sajnos nehéz. Ha elhagyod az még nagyobb kudarc még több ok az ivásra.

Segíteni annak lehet aki hagyja, és tesz érte. Tényleg nagy teljesítmény leszokni. Vagy anyagilag, vagy mint férfi nincs kibékülve magával. Segitheted, de nem áldozhatod fel magad. Az élet rövid, a fiatalság még rövidebb h elpazarold. Ha feltételeket szabsz az bántja mert neki senki ne mondja meg h igyon vagy ne, ha meg ráhagyod akkor azt hiszi elfogadod igy, jó neked így.

2010. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok embert ismerek, akinek sikerült megszabadulnia az alkoholfüggőségéből, de nem egyedül. Dömösön van a református egyháznak egy iszákos mentő missziója, amennyire jól tudom ingyenes, ők sem garancia mindenre, de igen jó a százalékos arányuk.
2010. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ha visszafogadod, azzal azt üzened neki, hogy nem tudsz nélküle élni. ezért meg fogja merni tenni újból, hogy lerészegedik. hiszen évekig következmények nélkül tehette meg. a piával játszmáznak egyesek. azért isznak, hogy a feleségüket bosszantsák. ha morog az asszony, akkor elérték azt, hogy velük foglalkozzanak. és szerencsétlen mártírok lehetnek, akikkel milyen szemét az asszony. ha nem szól a feleség, akkor meg azért isznak többet, gyakrabban. sajnos a provokálás egy mindennapos dolog.

ne fogadd vissza, mert másodszor sokkal nehezebb lesz leráznod. hidd el, jobb pasit érdemelsz, arról nem beszélve, hogy a részeges disznókat rettenetesen szégyellik a gyerekeik. én magam mondom a saját tapasztalatomat. még halálában is haragszom apámra, hogy mennyit bántotta anyut, én meg gyűlöltem, hogy milyen undorító. gondolj a gyerekedre! ne hozd ilyen helyzetbe!

2010. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült egyedül magamtól!

Mert rájöttem hogy kezdek alkoholista lenni és nem akartam az lenni.

2010. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!