Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltam a férjemtől. A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltam a férjemtől. A lakás, amiben lakom a kettőnk nevén van. A kizárólagos lakáshasználat enyém és a gyerekeké. Bejelenthetem-e az új páromat állandó lakcímmel ebbe a lakásba?

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 19:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Nincs feltétele, leírták pert kell indítani. Ügyvédet kell fogadni, aki képvisel és eljár a bíróságon.
2014. nov. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Nincs feltétele, senkit nem lehet kötelezni, hogy a közös tulajdonban részt vegyen, az egyetlen kikötés, hogy ne essen alkalmatlan időre. Te leszel a felperes, volt férj az alperes. Ha meg tudtok egyezni, hogy akarjátok rendezni a dolgot, akkor azt veszik figyelembe. Ha nem, a bíróság dönt. Elsődleges a természetbeni megosztás, egyikőtök megvásárolhatja a másik tulajdonrészét, így ő lesz a tulaj, ha ebben nem tudtok dűlőre jutni vagy egyikőtök sem képes kifizetni a másikat, akkor hatósági árverés lesz és a befolyt vételárat megkapjátok fele-fele arányban.
2014. nov. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Bence_ ***** válasza:
Köszönöm! :)
2014. nov. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%

"az a célja, hogy nekem rossz legyen."


Aha. Tehát azzal szeretné elérni, hogy neked rossz legyen, hogy hagyja, hogy TELJESEN INGYEN lakj egy olyan ingatlanban, aminek csak a fele a tied és nem kér érte lakáshasználati díjat.


Elég torz egy világképed van hallod-e!

2014. nov. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%
Ha ő nem lakik a közös tulajdonú lakásban, csak te, akkor kérhetne tőled lakáshasználati díjat! Akkor mondhatnád, hogy rosszat akar neked. Enélkül inkább nagyvonalú.
2014. nov. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Úgy ítélkeztek, hogy nem ismeritek a hátteret. Nem írtam le, mert nem akarom az exemet a hátamögött bántani. 25 év után váltam el, amikor már többet volt a kocsmába, mint itthon. Gyerektartást nem akart fizetni, csak bírói itéletre fizet. Hogy mit éltünk át 25 év alatt a gyerekekkel, csak én tudom. A lakást nem akarja eladni. Neki így jó, én egyedül a gyerekekkel, ő azzal, akivel akar. A segítő szándékú kommenteket köszönöm, a bántóakból megpróbálok tanulni.
2014. nov. 8. 09:44
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogy 9-es írja. A bejelentő lapon van egy rovat, hogy a lakástulajdonos aláírása, ha van olyan tulajdoni lap, vagy bármi, ahol szerepel a neved, akkor ott aláírhatod.

A közös tulajdon megszüntetése: per, ítélet, kényszer értékesítés. El fog tartani egy jó darabig, szóval kezdg neki rögtön.

2014. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
55%

# 16


Senkit nem érdekel, hogy miért váltatok el, az e ti magánügyetek.


Épp csak arra hívtam fel a figyelmedet, hogy az ex férjed a törvény szerint kérhetne tőled akár havi súlyos tízezreket is a lakáshasználatért - mégsem teszi, ingyen lakhatsz valamiben, ami nem (csak) a tiéd! Ezt nem hívnám kiszúrásnak veled, pont ellenkezőleg!


De szemmel láthatóan túl ostoba vagy hozzá, hogy ezt megértsd. Menj el a bíróságra, kényszerértékesítsétek az ingatlant aztán vagy tudsz a nyomott áron árverezett ingatlan árából venni egy másik lakást - vagy nem. És akkor majd rájössz milyen jó volt "ingyen" lakni a fél lakásodban.

2014. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Az ingyen lakhatásért cserébe kapott egy másik lakást, ami csak az ő nevén van. Kérlek, ha nem tudsz érdembe válaszolni, ne itélkezz ismeretlenül. Az hogy mást leostobázol, akit életedbe nem láttál, Téged minősít.
2014. nov. 8. 11:31
 20/27 A kérdező kommentje:
18-as köszönöm válaszod.
2014. nov. 8. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!