Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetünk, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetünk, ha a párom exneje ellenünk akarja nevelni a közös gyereküket?

Figyelt kérdés

Még nem történt semmi, most vesztünk össze vele. Azt mondta, ha a párom nem bontja fel az eljegyzésünket és nem szakít velem, akkor márpedig bajok lesznek. Burkoltan célzott rá, hogy akkor innentől "ha rajta múlik, a gyerek gyűlölni fog minket".

Nagyon okos kislány, de még csak öt éves, félek, hogy ebben a korban még elég könnyen befolyásolható.

Aggódunk, mit tehetünk, ha az exnej beváltja a fenyegetését?



2014. jún. 10. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én felvenném telefonnal, amit mond, aztán lejátszanám neki, és közölném, hogy feljelentem a gyámügyön és beadom a gyermekelhelyezés megváltoztatásának kérelmét. Egy ilyen beszólásra pedig elgondolkoznak a hivatalban, hogy jó helyen van-e a gyerek.
2014. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az elsővel, valami hasonlót kéne tenni
2014. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi ok az aggodalomra. Akármi történik a férjed meg az exe között, a férjdednek joga van a gyermeket elhozni láthatásra. Amikor a kislány nálatok van, csak viselkedjetek természetesen, szeressétek, törődjetek vele úgy ahogy kell. Akármit is hall otthon, látni és érezni fogja, hogy abból semmi nem igaz, hisz ti körülveszitek figyelemmel és szeretettel. Ösztönösen érezni fogja hogy az anyja hazudik (ha sor kerül rá). Továbbá az idő is nektek dolgozik, ahogy idősödik a gyermek egyre nehezebben fogja tudni befolyásolni az anyja.


A felnőttek ügyében meg azt tanácsolnám, hogy ne is menjetek bele az ex játékaiba. Éljétek az életeteket, ne menjetek bele vitába, ne is foglalkozzatok az exel, csak a gyerekkel. Akkor nem lehet baj.

2014. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én szívem szerint elhoznám attól a nőtől, de a párom nem akarja, mert szerinte a kislányt nagyon megviselné, ha elszakítanánk az anyjától. Sajnálom, hogy így látja, mert az én szüleim is (nekik mondjuk nem sok közük van hozzá) és a párom szülei is úgy látják, hogy sokkal jobb helye lenne nálunk.
2014. jún. 10. 16:15
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Engem azok a mondatok is érdekelnének amik megelőzték az általa mondott mondatot. Az egész párbeszédet is leírnád? Mert így elég nehéz mondani bármit is.
2014. jún. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

- Holnap le tudnátok vinni a gyereket a nagyszüleihez a Balatonra délután?

- Hát jobban örülnénk, ha te vinnéd, mert mi este 6-7ig dolgozunk, te meg 3kor végzel.

- Nem igaz, hogy soha semmire nem lehet titeket megkérni, minden amiatt a rühes k.Urv@ miatt van (ez lennék én), szakíts vele, különben bajok lesznek.


Nagyjából így zajlott a dolog.

2014. jún. 10. 16:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Én megmondanám az exnek, hogy ha nem vesz vissza, akkor kéritek, hogy a gyermeket nálatok helyezzék el (akkor is ha nem így gondoljátok). Bár nekem ez is érdekes...

Volt egy ismerősöm (férfi), aki a válás után azt hangoztatta, hogy a gyereknek az anyjánál a helye, közben meg csak azért nem akarta magához venni az új kapcsolatába, mert koloncnak érezte, elég volt neki, hogy 1-2 havonta elviszi láthatásra.

2014. jún. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A férjed mennyire változott meg a gyerekkel szemben amióta veled van? Kevesebb időt tölt vele?
2014. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem, imádja a gyerekét, ők ketten minden nap találkoznak, ha csak fél órára is. Minden nap a párom viszi oviba és ő is hozza el.

Nem arról van szó, hogy nem akarja ő nevelni, sőt inkább az anyja passzolja le minden adandó alkalommal. Ami nem baj, mi szívesen vagyunk vele, de azért mégis elég nagy pofátlanság a részéről. Például most ez a balatoni nyaralás. A nagyszülők felajánlották az anyukának, hogy elviszik két hétre a gyereket a nyaralójukba. Ezt normális ember szépen megköszöni és kész. De a gyerek anyukája ehelyett kiverte a hisztit, hogy miért csak két hétre viszik, miért nem háromra. Szóval végül kisírta, hogy három hetet legyen lent a gyerek, ne csak kettőt, neki annál kevesebbet kell vele foglalkoznia. Pedig az idejébe beleférne, pedagógus, egész nyáron ráér.

2014. jún. 11. 08:22
 10/11 anonim válasza:
39%
Hát nem tudom... Te mikor kerültél be a kapcsolatba? Esetleg miattad szakítottak? Ha így van, akkor a kedves anyukát meg tudom valahol érteni, mert mindíg kettőn áll a vásár, hogy így beszél veled. Valószínű én sem kedvelnélek, ha az általam szeretett férfival kavarnál. Ha nem így van nem értem a nőt. Minden esetre nem arról kellene szóljon a kapcsolata hármotoknak, hogy a gyereket ki-kire passzolja, mert nem játék és nem labda. Én a gyerek véleményét kérném ki, hogy mit gondol az apja és anyja kapcsolatáról.
2014. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!