Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás hogyan alakuln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás hogyan alakulna bíróság útján?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudunk megegyezni volt feleségemmel, így a per elkerülhetetlen.

Azt gondolnám elég egyértelmű a helyzet, bár ő nem így gondolja.

Házasság alatt vettünk egy házat hitelre. Tehát a ház közös vagyon, a rajta lévő hitel szintén közös. 50-50 % arányban.

Van 1 autónk amit szintén házasság alatt vettünk hitelre. Tehát az autó közös vagyon, a rajta lévő hitel szintén közös. 50-50 % arányban.


Mivel a hiteleket már senki nem tudja fizetni, így szorgalmazom a legegyszerűbb megoldást, hogy adjunk el mindent együttműködve, megpróbálva a legjobb áron eladva, a hiteleket közösen visszafizetjük és ha szerencsénk van, akkor vagy 0-ra hozzuk ki vagy marad egy kis plusz, amit felezünk.


Semmi mást nem szeretnék csak igazságosan 50-50 %-ban osztozkodni.


Segítségképpen egyikünk sem örökölt semmit sem, egyikünk sem rendelkezett külön vagyonnal mielőtt összeházasodtunk.


Viszont most kitalálta volt feleségem, hogy mivel az autó az én nevemen van, így csakis engem terhel a hitel, tehát ő ebből nem akarja kivenni a részét. De persze az autó jelenlegi árának a felét követeli.


Plusz kitalálta, hogy édesanyja a házasságunk előtt adott neki egy nagyobb összeget és most azt mondja, hogy az a pénz bele lett forgatva a házba. Papír, szerződés nincs róla, mert természetesen semmi ilyen pénzről nincs szó. Csak tudnám ha a házvásárláskor volt feleségem azt mondja nekem, hogy: "tessék itt van x millió ft amit anyukámtól kaptam, adjuk bele a házba"


Bíróság mit fog tudni kezdeni ezzel az állítással?

Ennyi erővel mondjam én is azt, hogy én pedig az apámtól kaptam 20 millió ft-ot ajándékba? nyilván nem igaz és igazolni sem fogom tudni.


2014. máj. 26. 19:11
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
10-es miért lenne butaság az esetetek? Írod, hogy házasság kötés után vettétek 3 évvel. Ezzel mi a gond? Ez egyértelműen közös vagyonnak számít, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van. Vagy te azért érzed magad hátrányban, mert volt férjed szerepel csak a tulajdoni lapon?
2014. máj. 28. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!