Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nálatok meddig fajultak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok meddig fajultak a dolog amire elváltatok? Meddig lehet eljutni, amíg a másik belátja, hogy nem erősítjük, hanem gyengítjük egymást?

Figyelt kérdés
Férjemmel rossz a viszonyunk, hogy miért most mindegy is. A lényeg, hogy az elvárások az élettől mások, más a hozzáállásunk sok mindenhez. Én többet szeretnék kihozni életemből, neki mindegy mindegy. Minden jó, ahogy van. Van két gyerekünk, akiket imádok, de már eljutottunk oda, hogy lehet jobb ha elválunk, mert csak miattuk együtt lenni valakivel aki iránt már nem érzek semmit nem jó. A férjem nem akar menni. Azt mondja, ha összepakolok neki megy, de fenyeget, hogy a gyereket elveszi tőlem. Én nem akarok vitát, azért mert én mondom ki azt ami nyilvánvaló már évek óta. Még húzhatjuk, de akkor senki nem talál majd mást akivel boldog lehet, és csak mennek az évek. Alapvető dolgokkal van gond, amióta a gyerekek megszülettek. Már ordítok vele, Ő meg velem, mindenért beszól nekem, bármit teszek az eredendően rossz. Én mondjuk lenyelősebb vagyok és nem pocsékolok energiát még arra sem, hogy beszóljak, az elvsárásaim elmondtam, hogy nekem mi hiányzik és miért gondolom, hogy vége. Most még miért cseszgessem? Én nyugiban szeretnék szétválni, de Ő meg csak engem hibáztat mindenért. Meddig lehet eljutni? Nálatok mi történt amire végre a másik is belátta nincs jövő együtt? nem iszik meg semmi ilyen, csak iszonyatosan lusta a férjem, amióta meg a két gyerek megvan azóta főleg az lett. Én ezt már nem bírom tolerálni. Mindenkinek más a toleranciaküszöbe nekem ez már sok.
2014. máj. 13. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én nyugiban szeretnék szétválni, de Ő meg csak engem hibáztat mindenért. Meddig lehet eljutni? Nálatok mi történt amire végre a másik is belátta nincs jövő együtt?"


Minek kellene belátnia bármit is? Te el akarsz válni. Pont.

Bemész a bíróságra, és beadod a válókeresetet. Ennyi.

Nem kell ehhez az ő áldása.

2014. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Te már megfogalmaztad a választ.

Jól látod, ez a helyzet tarthatatlan. A férjed nem tudja tőled csak úgy "elvenni" a gyerekeket. Ahhoz nyomós ok kell. Te nem úgy írsz, mint ha függőségi betegségben szenvednél, vagy mint ha pszichikailag bármi probléma lenne nálad. Ha nem akar menni, muszáj lesz Neked és a gyerekeknek kiköltöznöd. Ha saját ingatlanban laktok, akkor vagy el kell, hogy adjátok, vagy fizethet neked a férjed lakbért - a fél ingatlanra. Sajnos, az édesapám pontosan ilyen tipusú volt, ő sem akarta a válást, de nem is akart változtatni a - jogosan - kritizált pontokon. Ha a szándék nincsen meg a férjedben, akkor nem lehet mit tenni, csak egy dolgot.

2014. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Snapette ***** válasza:
Nálunk nem fajultak a dolgok, mert nem akartam megvárni az ordibálós periódust. Mikor már ötödik megbeszélésre sem változtak a dolgok, akkor leültettem, és megkérdeztem, hogy akarja-e, hogy változzanak a dolgok, mert ha nem, akkor váljunk el, én így nem látom értelmét. Rajtakaptam egy két oltári nagy hazugságon, és nem tudott megválaszolni arra, hogy miért is hazudott a szemembe.
2014. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát, igen én már döntöttem. Az én lakásomban élünk, neki kellene mennie. Én kirakni nem akarom, azt szeretném, ha nyugiban menne el, ha Ő is belátná amiről beszélek, hogy neki is jobb lesz így. Mert már ott tartunk, hogy 3 éve én is számon kérem őt, pedig előtte nem tettem. De már annyira elegem van, csak húzzuk a dolgokat. Én nem szeretek vitázni főleg, ha nem is érti a másik amiről beszélek. Hiba volt a házasságunk, de azért nem gondolom, hogy mással nem lennék boldog, sőt, szerintem Ő is mással lehet még boldog, ez meggyőződésem. Nincs olyan gondom, hogy iszik, vagy rajta kapnám bármin. Normális ember, nem véletlen, hogy beleszerettem annó. Kizárólag annyi a bajom, hogy nem egy felé haladunk, nem tud hajtani, és iszonyatosan lusta. Ez pedig alapegyénisége. És hiába próbáltam megváltoztatni, nem bírtam. Sajnos a családja is ilyen, látom kellett volna korábban....
2014. máj. 13. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján arra hiába vársz, hogy Ő elmenjen. Muszáj lesz lépned, és neked elküldened.

Én csak a saját példámat tudom felhozni: hasonló felállás volt nálunk is. Lakás az enyém volt, mi is egy megromlott kapcsolatban éltünk, a végén már nyitott házasságban (hülye voltam, azt gondoltam a gyereknek jobb ha "együtt" vagyunk). Hiába tudta az exférjem, hogy van valakim, neki kényelmesebb volt maradni: megvolt így mindene, a gyerek szemében nem Ő volt a gonosz, aki lelépett és ott hagyta. Miután én meghoztam a döntést, hogy menjen el, Ő is belátta, hogy jobb ez így. Utólag kimondta, hogy rosszul érezte már magát, de bátorsága nem volt, hogy lépjen. Én ismertem annyira a volt férjem, hogy tudtam neki fontos, hogy "áldozat" legyen, sajnálhassa magát egy kicsit, és sajnálják mások, hogy így járt. Szerintem a legtöbb ember csak a változástól fél, ezért inkább benne marad egy nem működő kapcsolatban. Neked megvan minden lehetőséged, hogy tovább állj, nem kell anyagiakon is vitáznotok, ha nem vagy boldog inkább lépj! Idővel a férjed is belátja, hogy jobb így.

2014. máj. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ellenségednek, aki rád támad, nem az áldását kéred, hogy tovább mehess, hanem leráncigálod magadról, és a legrosszabb esetben elfutsz, akkor is, ha neki nem tetszik. Tudom, hogy sarkítok, de nekem nem úgy tűnik, mintha ő barátságban akarna elválni. Ő veszekedni akar.
2014. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 keine257 válasza:

"A férjem nem akar menni. Azt mondja, ha összepakolok neki megy, de fenyeget, hogy a gyereket elveszi tőlem. "

A gyerekek nem a te magántulajdonod.

Úgy könnyű elválni ha megkapod a gyerekeket....

O mivel férfi jóval kisebb eséllyel indul, gondold végig ha az lenne a gyakorlat, hogy majdnem mindig az apának ítélik a gyerekeket, akkor is ilyen könnyen válnál?

2014. máj. 16. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!