Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetem e a gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

IZA30 kérdése:

Kérhetem e a gyerektartást arra az idöre is, amikor még nem voltam elvált, de 8 honapja külön éltünk?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 24. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


A gyerektartásnak nem előfeltétele sem a válás, sem pedig a vagyonmegosztás! Kérelmet kell beadni a bíróságra és megindokolni, pl: férjem felelőtlen eljátsza a fizetését, elissza, stb. haza, a gyerekére nem ad semmit, különköltöztünk...stb

2014. ápr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Amit 1-es írt, arra azért ne vegyél mérget!
2014. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a valóság, ha a különélést bizonyítani tudod és azt is, hogy a férjed nem gondoskodott a gyerekéről, akkor igen kérheted.
2014. ápr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt bizonyitani tudom ,hogy külön élünk.De hogy hogy gondoskodik róluk azt nem ,csak a gyerekek mondják el ithol. A nagymamára hagyja öket ha elviszi ö meg haverozik, nem fürdeti meg őket mindig meg ilyen szituk. De mondom ezt csak a gyerekek mondják. 7és 5 évesek
2014. ápr. 24. 12:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ő elköltözött, és csak láthatásra viszi a gyerekeket. Kérd nyugodtan a gyerektartást, minél előbb mert csak bizonyos ideig állapítják meg visszamenőlegesen.
2014. ápr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A bíróságra a gyermekelhelyezesi igényt a tartasdijjal együtt visszamenőlegesen kell igényelni, ezt 6 hónapra lehet megtenni, tehat a nyolcra nem fogjak megítélni, de hatra igen.
2014. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én költöztem a gyerekekkel, albérletbe. És ha én elmondom majd a biroságon ,ha válunk ,hogy nem nagyon foglalkozik a gyerekekkel. A láthatást befolyásolja majd? Csak hogy értséetek a kérdést :) Van hogy éhesen jönnek haza , van hogy este 20:00 utn jön értük , van hogy nem is nála vannak a gyerekek.
2014. ápr. 24. 12:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
8 hnapra semmikepp, mert max 6honapra lehet visszamenoleg barmit is kerni, azt is csak akkor ha van valami dontes ami alapjan jarna (legalabb szobeli megallapodas ha mas nem).
2014. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Elmondásra nincs semmi, bizonyítani kell, tanúkkal, számlákkal mindent.
2014. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat
2014. ápr. 24. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!