Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férfiak! Miért akartok kibújni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Miért akartok kibújni a gyerektartás fizetési alól?

Figyelt kérdés

Most válunk.A bíróság megítélte a fizetése 20%-át, azaz 36 E ft-ot... Persze a férjem szerint ez sok, és hogy miért nem elég nekem is az a 20 E, amit más nők kapnak.

Egy közös ismerősünknek azt mondta, kirúgatja magát, majd olyan m.helyet keres ahol minimálbérre lesz bejelentve, csak hogy ne kelljen sokat fizetnie.

A kislányunk most szeptemberben megy iskolába.


2014. ápr. 22. 16:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
75%
Azt kellene csinálni minden apukával, amit a 17:11-es. Ha rájön, hogy mennyi a gyerekkel járó kiadás fele, rögtön befogná, és boldogan fizetné azt, amit a bíróság megítélt. és abban még benne sincs az a "munkabér", amíg anyuka pörög a gyerek körül, hozza-viszi, foglalkozik vele, mos-főz rá is, ápolja, táppénzre megy vele stb.
2014. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
94%

Vannak korrekt férfiak. Nehezen fogják fel, hogy a gyerek nem csak cuki, és nincs velük meló.

Az én jövendő ex férjemmel szépen megegyeztünk, hogy ő 2kicsire 50ad. Ebben minden benne van, az is, hogy ő kiesik az életükből. Amikor tudja elviszi őket, ill velük van. Ha nem tud fizetni szól, és pótolja amikor tudja.


És nem pampogok, ha nem fizet, és nem pampogok, ha csak kevesebbet tud. Ha velük normális a kapcsolata.

Van okom szidni, mert felelőtlen volt-én is ez is tiszta sor- de most, hogy távol van tőlünk, és már nem a gyerekek állandó apja, jobb a kapcsolatuk.


Valaki írta, hogy tönkre ment az élete, és még fizessen is. Nos, azzal, hogy kisegített egy csodás tanáccsal- válás után is meg kell oldanod- engem elküldtek a próbaidőm alatt, mert 1.5hétre gyápra kellett jönnöm... Nos akkor az én kieső fizetésemet kin vasaljam be, vagy ki kárpótol majd... Tudom menjek a sóhivatalba, mert én csak a nő vagyok. 15napja keresek munkát csak, nem vészes, túlélhető, de akkor is én megyek majd gyápra, én rohanok reggeltől estig a kicsik miatt, neki csak annyi a dolga, hogy szerelmes legyen, és jópofizzon otthon.

és gondoljuk már végig, hogy a gyerek(ek) egy embernek teher, csak családban szabadna felnőniük, nem csonkában, mert egyik másik félnek unalmas a házasság, és elfelejtik azt amit megfogadtak, amire alapozták a közös életet.

2014. ápr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
85%

Sok férfi azért sír-rí, hogy miért fizessen ennyi, mi kerül a gyereken ennyibe, stb, mert soha nem is foglalkozott a saját gyerekével.

Egy nadrágot nem vett neki, egy moziba el nem vinné soha, nem járja vele végig a város 52 boltját, mire talál egy megfelelő cipőt, stb.

A hűtő mindig tele van, a ruha mindig tisztán a szekrényben, a lakás tiszta, a csekkek befizetve, gyerek ellátva. Mindez persze magától, mert az asszony csak otthon henyél.


A váláskor is így működik az agyuk, még fut a régi szoftver: a gyereknek kell két zsömle naponta, mittudoménmennyi a menzára, és felnő magától. Mire kéne havi 35 ezer?!


Hát mindarra, amit eddig a feleség, az anya intézett: ruha, cipő, kabát, (évszakonként, tehát cirka évente kétszer cserélve a komplett ruhatárat), minden a suliba, oviba, különóra, színház, játék, könyv, bicikli, sportszer, meg toronyóra lánccal.


És nagyjából ezért is kapják meg az anyák a gyereket az esetek 90%-ban, mert sok apuka minden igyekezete ellenére se tud helytállni.


Félreértések elkerülése végett: jó a házasságunk, nem fogunk válni, a férjem csodás apa, és csodás férj. De tény, ha választani kell, hogy két gyerekkel bemenjen a városba cipőt vásárolni, vagy a fél lábát levágják, komolyan elgondolkodik egy klassz tolókocsi beszerzésén.

2014. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon egy kalap alá vetted az összes férfit a kérdésedben!

Nem minden apa trehány, az enyém is foglalkozott velem, kivette a részét az életemből (hálistennek!!!).

2014. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Általában ha apuka megy el (és nem anyuka vállik) akkor azt egy másik nő miatt teszik. Uj nő uj szerelem, minden csodás, csak az a gusztustalan ex feleség akarja bosszubol lehuzni pénzzel! Mert miért kell egy gyereknek havonta 20ezer, hiszen csak 9 éves?!
2014. ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Félre ne értsetek, nem szorulunk rá apuka pénzére.

De egy kislány nem tudom azt mondani, hogy nyáron a 40 fokba nem veszek neki fagyit, mert az apja nem küld pénzt. Nyilván nem láttuk el eddig sem luxussal, de mindig volt tiszta ruhája, mindig volt mit ennie. Kapja a vitaminokat, bármikor beteg lehet. És mivel gyerek, szeretne majd strandra menni.

Ezektől fosszam meg, mert az apja zsugori?


Mint írtam az ő pénze nélkül is megtudom ezeket adni a gyerekemnek, de ha a kislányától sajnálja a pénzt, tőlem ne várjon jóindulatot.

Ha nem bízik abban, hogy a kislányra költeném, tegye egy számlára minden hónapban, abba is beleegyezem.

2014. ápr. 22. 19:19
 27/34 anonim ***** válasza:

Szia!


2 évig nem adhat be kérelmet a gyerektartás megváltoztatására ha már az jogerős. Legalábbis nekünk ezt mondta anno a bírónő.

Amit most írok nem rosszindulatból írom, jobban jártál volna ha fix összegben egyeztek meg. Nem tudhatod pár hónap múlva mi történik, kirúgják, hogy most ő akarja vagy más történt lényegtelen. Mondjuk munkanélküli lesz...neked elkezdik vonni a 20%-ot, az semmi sem lesz. A fix összeg, meg mindenképpen jár.

2014. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lakást is vett apukám,pedig elváltak a szüleim,szóval vannak igen csak korrekt apák,de olyanok is akikről te írsz.Ezek az apák nem csak azt felejtik el,hogy cipő,ruha,kaja is kell,hanem hogy egy fizetésből kell az egész háztartást fenntartani.Mert ha apuka keres 100-at,meg anyuka is,az 200.000 egy hónapban.Apuka elmegy,marad anyu 100.000-e meg a gyerektartás.Ők sokallnak 35.000-et ami még mindig 65.000-el kevesebb mint anno,ehhez képest ugyanúgy kell fűteni,megy az áram,gyereket suliba járatni stb,stb.Ebbe nem gondolnak bele,csak abba,hogy mennyire sok az a 35.000,amit egyébként a gyereküknek adnak.Az egész úgy van kiélezve,mint ha a volt nej kapná zsebpénznek...mondjuk az olyan férfi aki ezt nem tudja felfogni,nem is apa,csak egy gyerekcsináló hím.
2014. ápr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

11: "Azért azt jegyezzük meg,hogyha igazán akarta volna a gyereket akkor törődne is vele.

Vagyis már a házasság rossz alapokra épült.Ebben te is hibás vagy."


Ez hülyeség, nem az én volt férjem az egyetlen aki szintén akarta a gyereket, sőt a mi esetünkben ő többet is akart volna (ja, megcsinálni könnyű). Aztán amikor rájött, hogy a gyerekek nagy meló ám, a fiatal csajok meg izgalmasabbak mint a kölkök meg az asszony, akkor már nagy hirtelen ő is kibújt volna minden alól.

2014. ápr. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

28: de a férjnek meg a te példádban 65 ezerből kell kihoznia a lakásbérletet, a rezsit és az étkezését. A férj is ember, szükségletekkel, amiket fedeznie kell, ha tartósan munkaképes kíván maradni. Tehát az sem jó út, ha a gyerekre hivatkozva kisemmizik az apát, de szerencsére a kérdező nem ilyen nőnek tűnik.


A kérdező példája azért szomorú, mert a görény még képes lenne állást is váltani, ez benne a leggázabb. :(

2014. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!