Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Külföldön élek, férjem otthon, válás előtt állunk. Hogyan álljak neki?
én is így voltam kivéve hogy gyerek nem volt.
ha gyorsan akarjátok akkor kell ügyvéd a papirokhoz.
kell egy kereseti kérelem amit te is megtudsz írni. de kell egy közösmegegyezéses papírt írni amiben minden részletesen le kell írni, a gyereket, ingóságot, ingatlan, utolsó bejelentett együtt lakást, mindent (hiába volt szerzödés) ha ez meg van ezt mindkettötöknek alákell írni és egy ügyvéddel ellenjegyeztetni. (jobb ha ügyvéd írja meg, ö már vágja mit kell bele írni). ha ez mind meg van akkor egy tárgyalás lesz ahol egyöntetüen mindenben meg kell egyeznetek. ha nem akkor lesz még egy vagy még kettö.
maga a válásra meg kell jelennetek személyesen de oda már nem kell ügyvéd. vidéken 1-2 hónap míg a papirok beadásátol kiírják a tárgyalást pesten akár fél év is lehet.
gyerekre ilyen nagyon nincs. amit tehettek hogy az általános formában egyeztek meg, a kéthetentei láthatás, és a minimál tartásdíj, aztán ha ti másképp fogjátok csinálni az már mindegy. de ha eltértek a hagyományostol az is hosszabíthatja az ügyet.
nekem mindenki azt mondta nem kell ügyvéd. de nem akartam haza menni csak egyszer. és a férjem elment egy ügyvédhez aki a barátja és kiderült hogy maga a tárgyaláshoz nem kell ügyvéd de ha a papírok nincsenek ügyvéd álltal ellenjegyezve akkor lesz több tárgyalás is. így ök megcsinálták a papírokat, nekem elküldték külön az ügyvéd felhívott (mert egy közösmegegyezös papírt ha én is a férjem is és ügyvéd is aláír akkor az ügyvéd mindkettönket képvisel, úgyan úgy kell engem is megkérdeznie hogy egyetérteke a leírtakkal vagy van e más követelésem) és aláírva elküldtem, ök bevitték a bíroságra és 4 hétre rá már mentünk már csak kettesben a férjemmel.
Te a tartásdíjról lemondhatsz, nem is igazán hiszem, hogy ebben az esetben a bíróság ítélne meg ASSZONYtartást. Tehát tulajdonképpen neked NEM IS LESZ MIRŐL lemondanod. A GYERMEKtartásról viszont te, mint szülő nem igazán vagy jogosult "lemondani", hiszen az nem a "tiéd", hanem a gyermeké. Lemondani gyámhatósági engedéllyel tudsz, azt meg nem igazán fog adni a GYIVI. Tehát ilyet szerintem nem igazán kell "beleírni" a szerződésbe, mert igencsak elhúzódhat az ügyetek. A gyermektartásról egyezzetek meg "standard" úton (láthatás, minimális tartásdíj), és ne aszerint cselekedjetek. Persze ezzel mindketten kockázatot vállaltok, hiszen lesz egy jogerős ítélet, aminek a végrehajtását a másik fél kérheti. De rajtatok múlik, hogy betartjátok-e a "nem írott" szabályokat.
Ha nincs egymással szemben követelés, akkor tényleg simán fog menni a válás. Ez szintén csak rajtatok múlik. Ha egyetértetek mindenben, akkor gyors menet lesz.
Én nem értek valami nagyon a témához, de azt tudom, hogy ha papíron más van (tartásdíj/láthatás), mint a valóságban, abból még lehet baj. Én nem tudnék megbízni benne.
de az a gyerek még meg sem született... Nem lehet, hogy egyszerűen nem ismeri el? hA "NEM ÖVÉ", AKKOR NINCS MIRŐL BESZÉLNI.
az utolsó hozzá szolónak.
ha gyerek nem az övé is az övé.
mivel házasok mindegy a gyerek kíjá amutómatikusan a férj lesz az apa. aztán ha megvan lehet apasági vizsgálatot kérni, és ha nem az övé akkor lemondhat róla. de a házaság álltal minden gyermek ami a házaság ideje alatt fogant a férj lesz az apa (a név attol függ mit írtak a születendö gyerekek nevéhez) .
szóval ha nem akar apaságit csinálni mert egyértelmü hogy nem ö az apa, akkor egy mód van hogy az új apu válásután elveszi az asszonyt és a régiapu lemond új felveszi.
viszont ha nincs újapu akkor nem mondhat le a gyermekéröl csak apaságival.
hát nem
még annyit ha már meg van a válás de nincs új házaság és akkor esik teherbe az nö, akkor is az ex férj nevét kapja automatikusan. de akkor van egy lehetöség hogy a születés elött apaságinyilatkozatot tesz az igazi apa, így az exnek nem lesz tényleg semmi köze hozzá.
Köszönöm a válaszokat!
Azt semmiképp sem szeretném hogy a gyereknek ne legyen apja, bár ha le akar mondani róla, nem tudom visszatartani.
Azt nem lehet hogy a láthatási érszben - leírjuk hogy megyegyeztünk, amit ugye részletezni kell - és abba beleírjuk hogy no pénz, no láthatás. Sajnálom, de én írásba akarom tudni hogy nem kötelezhetnek rá, hogy én hazaröpködjek a babával! Nekem ez a lényeg, hogy ne tudjon senki arra kényszeríteni hogy haza kelljen mennem, ha nem akarok, pláne egy olyan ember aki soha semmiben sem segített!
Hello,
Hasonlo cipoben vagyok, a vegkifejletet nem irtad meg, gondolom azota mar rendezodtek a dolgok. Mik a tapasztalataid? Mi nem biztos, hogy meg tudunk egyezni, de hazamenni sem akarok...Elore is koszonom!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!