Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a felek szétmennek, tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a felek szétmennek, tényleg már csak a pénz számít?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy miután a felek szétmennek, a kérdések már csak a ki mit fizet, gyerektartás, fizetésből levonatás és hasonló témák körül forognak.


A viszony megromlik, szivatják egymást a felek, a gyereket sok esetben a másik ellen nevelik.

Most olvastam egy olyan kérdést, hogy hirtelen apuka kitalálta, biztos nem is övé a gyerek. Ha akkor szerették egymást és örömmel várták a baba érkezését, hogyan lehet egyáltalán feltételezni X év múlva, hogy nem is az enyém. A gyereknek éveken keresztül adott szeretet hirtelen elmúlik ettől? Vagy már annyira utálom az exem, hogy a gyereket sem tudom úgy szeretni emiatt?


Annyira furcsa ez a nagy kontraszt. Amíg együtt vannak, addig a legnagyobb problémájuk éppen mit eszik a gyerek, vagy hova megy iskolába és hasonló "hétköznapi dolgok". Aztán szétmennek és a pénz, meg a másik milyen szemét és biztos nem is enyém a gyerek.



Minden tiszteletem azoknak, akik normálisan tudják a viszonyukat rendezni a szakításuk után.



2014. márc. 27. 10:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mert nem erről szólt az egyezségünk,eleinte próbáltam vele megbeszélni ezt,rögtön én lettem a "Pénzéhes asszony".Bíróságra kell vinnem az ügyet,ebben tök igazad van,a saját magam ellensége vagyok,hogy eddig nem tettem meg,de kicsit körülményes,sőt nem kicsit,nagyon.
2014. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Na igen, pontosan valami ilyesmiről beszéltem. Amíg együtt vannak addig tudják a gyerek érdekeit nézni. Aztán szétmennek és hogy mi a jó a gyereknek már nem számít, csak hogy mennyit kell pengetni.

Ezesetben Anyuka próbálta normális keretek között tartani a dolgokat ahogy olvasom, nem pénzt kért hanem megegyeztek a tartozások megosztásában, ami teljesen korrekt szerintem. Apuka az elején még teljesen rendben is van, tartja a gyerekkel a kapcsolatot és fizeti amit megígért...aztán az idővel valahogy már a pénz válik fontosabbá és csippenti le a kötelezettségeiből amit csak lehet. Először ezt nem fizeti, majd azt, majd már nem is akar menni a gyerekhez mert az pénzbe kerül és szép lassan eltűnedezik a gyerek életéből...

És ez a felháborító szerintem, hogy a gyerek erről semmit sem lehet, miért kell rajta csattannia az ostornak? A gyerek meg vágyik az apjára, hiányzik neki és szörnyű lehet neki, ahogyan szépen lassan, évek alatt csalódik az apjában.


Persze nagyon egyszerű azt mondani, hogy "a te hibád, miért nem mentél bíróságra a gyerektartásért?" azonban a valóságban el tudom képzelni, milyen embertpróbálóan kimerítő tud lenni ez a szélmalomharc. És nem lehet belefáradni, nem lehet feladni, mert ott az a gyerek aki még mindig vakon bízik a szüleiben.

Mindemellett én is úgy gondolom, hogy szép lassan peres útra kellene vinni a dolgot a gyerektartás miatt, mert ez a pénz jár a gyereknek. A láthatásra nem tudod kényszeríteni az apját, de legalább azt követeld meg tőle, ami a GYEREKNEK jár.

2014. ápr. 4. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!