Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a felek szétmennek, tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a felek szétmennek, tényleg már csak a pénz számít?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy miután a felek szétmennek, a kérdések már csak a ki mit fizet, gyerektartás, fizetésből levonatás és hasonló témák körül forognak.


A viszony megromlik, szivatják egymást a felek, a gyereket sok esetben a másik ellen nevelik.

Most olvastam egy olyan kérdést, hogy hirtelen apuka kitalálta, biztos nem is övé a gyerek. Ha akkor szerették egymást és örömmel várták a baba érkezését, hogyan lehet egyáltalán feltételezni X év múlva, hogy nem is az enyém. A gyereknek éveken keresztül adott szeretet hirtelen elmúlik ettől? Vagy már annyira utálom az exem, hogy a gyereket sem tudom úgy szeretni emiatt?


Annyira furcsa ez a nagy kontraszt. Amíg együtt vannak, addig a legnagyobb problémájuk éppen mit eszik a gyerek, vagy hova megy iskolába és hasonló "hétköznapi dolgok". Aztán szétmennek és a pénz, meg a másik milyen szemét és biztos nem is enyém a gyerek.



Minden tiszteletem azoknak, akik normálisan tudják a viszonyukat rendezni a szakításuk után.



2014. márc. 27. 10:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A másik meg, amíg együtt vannak, ezt vegyük meg a gyereknek, meg ilyen ruha kell neki stb és tényleg számítottak ezek az apróságok. És hirtelen a szakítás után a gyerek már csak a bíróság által megállapított gyerektartás összegébe kerül és ennyi?
2014. márc. 27. 10:51
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Érzelmi töltetű cselekvésekben kár logikát keresni. Az ember alapvetően érzelemvezérelt lény, a Biblia megfogalmazása szerint "gyarló". Pont az ilyenek miatt. Ilyenkor az önbecsülés, énkép sérül és ez minden józan döntést, erkölcsi szabályt felülír.
2014. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

nem szeretem az ilyen nőket.

a környékünkön nem egy ilyen lett abból gazdag, hogy felcsináltatta magát a pasival, mert volt pénze, majd már a kapcsolat alatt volt más szeretője is, aztán elvált úgy, hogy csak a pénzt tartotta szem előtt.

volt, aki utána nem is tagadta, hogy csak azért ment hozzá a pasihoz mert kellett neki az anyagi biztonság, de most hogy már a gyerek megvan, és pénz is van a válásból, ráér normális társat keresni.

2014. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem általában nem apuka fejéből pattan ki ilyen, hogy pl. nem is övé a gyerek, hanem az új nő beszéli teli a fejét. Persze ez nem menti fel a férfit, ha jobban ad egy új nőcske szavára.

Én se értettem soha miért nem lehet békességben elválni (leszámítva a nagyon drasztikus válásokat, pl. családon belüli erőszak), miért kell elfelejteni, hogy valaha szerették egymást. És főleg miért kell felhasználni a gyereket egymás ellen.

Én is elvált nő vagyok, de soha nem jutott eszébe egyikünknek sem, hogy egymás ellen hangoljuk a gyereket, vagy hogy a pénzen vitázzunk (és nem azért nem követelőzök, mert olyan sok gyerektartást kapok). Mi mindenketten a gyerek érdekét nézzük, akinek az a jó, ha minél több ember szereti, pont ezért nem kötekszünk egymás új párjával sem.

2014. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos az ember alapvetően önző és bosszúálló típusú lény. Nyilván a magának legjobbat akarja kihozni az egészből, tisztelet persze a kivételnek. Én speciel a gyereket tartanám főleg szem előtt, de az is biztos, hogy nem mondanék le mindenről, ami engem megillet, azért igenis harcolnék, ha a volt párom nem hajlandó odaadni.
2014. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyilván senki nem úgy kezd bele egy házasságba, hogy válás lesz a vége, de a pakliban ez is benne van. Sokkal kevesebb kapcsolat mérgesedne el ennyire, ha a házasság előtt is letisztáznák, hogy ki mit vitt a házasságba, hogy válás esetén mi jár a nőnek, ha pl. otthon marad a gyerekekkel főállású anyaként stb. Ha minden le lenne fektetve szerződésben sokkal kevesebb vita lenne egy esetleges válásnál.
2014. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha 7 év múlva egyre jobban hasonlít a szomszédra, ne legyen már probléma, hogy feltűnik az apának.
2014. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha ilyen helyzet áll elő, amit leírtál, ott mindkét fél a hibás. Egyrészt anyuka annyi pénzt húz le apukáról, amennyit csak lehet. Nem érdekli, hogy apukát kitették az albérletből, napi 1x eszik 2 zsemlét, de akkor is fizessen többet mert a gyereknek nem elég.

Az apuka pedig megvádolja anyukát, hogy nem a gyerekre költi a pénzt.

(Aminek valahol van alapja. Hisz én se hiszek olyan nőnek, aki 4 hetente körmöshöz + fodrászhoz jár, hogy a gyereknek nem tud enni adni, mert nincs pénze!)

2014. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk pont fordítva van,apuka egy fillért nem ad a két gyerekre,ami eleinte nem volt gond,hisz megegyeztünk,hogy a kölcsönöket ő fizeti,és így nem fizet gyerektartást.Viszont az egyik kölcsön fizetését másfél éve abbahagyta,azóta én fizetem,viszont a gyerekekre azóta sem ad.Én albérletben lakom a két gyerekkel,ő a szüleinél,akiknek(mint megtudtam) sem rezsit nem fizet,sem a kajába nem ad.Fél évente új telefonja van,Márkás ruhákat cipőket vásárol,most közölte,hogy a nagyobbik gyerek ballagására nem jön el,azt a hülyeséget meg ne is találja ki a gyerek,hogy ballagásra ajándékot szoktak venni.Ha én nem viszem el hozzá a gyerekeket,akkor nem is látnák az apjukat,mert Ő nem akar utazásra költeni.Szóval nem kell mindig az anyát lehurrogni,nem kell úgy gondolkodni,hogy mindig az anya akarja lehúzni az apát.Vannak apák,akik meg sem érdemelnék,hogy gyerekük legyen.
2014. ápr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mégis van gyereke utolsó, ráadásul 2 is. Nyilván kérhetnél gyerektartást, de valamiért nem teszed.
2014. ápr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!