Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségemmel most váltunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségemmel most váltunk el, rájön majd hogy mit veszített?

Figyelt kérdés
A feleségemmel most váltunk el 7 év után. Ez idő alatt egyetlen veszekedés, vagy hangos szóváltás sem volt köztünk. Tökéletesen működött minden. Egyik napról a másikra bejelentette, hogy válni akar.7 év alatt mindent elértünk amire egy 30-as pár vágyik. Főztem, mostam, takarítottam, hogy megkönnyítsem az ő munkáját és még emelet a gyerekkel is sokat foglalkoztam. Válásnak 4 okot hozott fel, ittam, cigiztem, elnyomtam, nem figyeltem rá. Olyan módon szerettem, hogy az valami őrület. Van egy 6 éves kislányunk is. Tudtam, hogy harmadik fél van a dologban, de ezt ő tagadta, majd szétköltözésünk után össze is költözött az új taggal. Ami közös volt az minden elveszett, eladtuk. Amiért küzdöttünk semmibe veszett. Szerintetek rádöbben majd, hogy mit tett. Én már nem keresem, már talpon vagyok, összeszedtem magam, de nagyon hiányoznak. Nem dohányzom, nem iszom, fél éve csak a sportnak élek teljesen megváltoztam, új irányba fordultam. Ő azt mondta neki szerelem kell, de mégis visszahallom a régi kolegáktól hogy egyik fél sem boldog. Hát akkor mit nyert? Miért csinálta? Sajnos 1,5 éve kiderült, hogy daganatos, és azt mondta még élni szeretne. Felégetett maga mögött mindent, esélyt sem adva nekem a változásra, már ha tényleg én vagyok az oka ennek az egésznek. 10 évvel idősebb a pasi, és soha nem volt gyereke, hiteles a háza, nincs jogsija, autója. Nem látom benne a rációt! Néhány véleményt szívesen meghallgatok. Köszi

#váltunk
2014. márc. 5. 18:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%
Miért állt mindenki a hölgy oldalára? En hiszem hogy úgy van ahogy a kérdező le irta! Én mint nő voltam ilyen szituban kivéve hogy nem voltunk házasok csak élettársak és gyerek sem volt de annyira mindenben tökéletes volt hogy vágytam a kalandra,végül elhagytam mert rá jöttem a karakán karakter az amit szeretek ez nem azt jelenti hogy nyomjon el vagy verjen stb... de igaz a tény hogy a nők szeretik a "rossz fiúkat" hiába akárki akármit mit mond!!!!!!! Nem fogja bánni én sem bántam utána találtam meg a férjem,minden túlajdonsággal amire csak vágytam! Tégy így te is lépj tovább, találd meg te is a lelkitársad!
2014. márc. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Most őszintén, ha csak most, a válás után kezdtél el ilyen szinten teperni, akkor nem a tökéletest vesztette el... inkább te jöttél rá, hogy mit vesztettél azzal, hogy az ő kérése ellenére cigiztél, ittál, elnyomtad. Ő akkor egy cigis ivós embert vesztett el, aki addig, amíg a másikat el nem vesztette, csak veregette magát vállba, hogy mekkora remek férj. nem azt mondom, hogy a feleséged nem hibás, tagadni a másik kapcsolatot nem illett volna, de ha a saját bevallásod szt is később kezdtél csak el megváltozni, akkor mégis, mit vártál? Mind a kettőtökön múlt.

Rengeteg olyan eset van, amikor vki azt hiszi, milyen fantasztikus a kapcsolatuk, amikor elnyomja a másikat, és nem veszi észre, hogy a másiknak ez nem jó. Sztem veled is ilyesmi lehetett a dolog. Ha meg ennyire szenvedsz, miért nem lépsz felé te?

2014. márc. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Oke aki ki van akadva de miért várt 7 évet könyörgöm? Miért szült gyermeket egy ilyen férfinak aki elnyomta, alkoholista, pöfékelő, érzéketlen ember volt??? Szerintem csak az új miatt voltak a kifogások az meg valóban helytelen hogy a válás után jött a nagy változás a részedről kérdező! Bár biztos furcsa lenne számomra ha a párom most haza állítana hogy szokjak le a cigiről vagy elválunk megkérdezném hogy miért voltam neki igy jo 6 évig és most hirtelen mi ez a nagy változás de persze hajlandó lennék a változásra!
2014. márc. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
na pont ezért gyanús nekem, ha valakik sosem veszekednek.
2014. márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Aksika válasza:
100%
Aki menni akar hagy menjen.Valami nem müködött.Teljesen mindegy,hogy milyen a másik őt választotta és kész.Ha rájön,hogy rosszúl döntött akkor se engedd vissza mert megteszi mégegyszer (tapasztalat).Éld az életed
2014. márc. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Nem voltam alkoholista, nem ittam többet mint egy átlag ember. Miután kiderült a szándéka 4 hónapot küzdöttem a családomért, már akkor elkezdtem a változást. Ez a mai napig tart, és így is marad. Látom, hogy a kérdés megfogalmazása pontos kell, hogy legyen mert valakik könnyen olyan képet festenek a kérdezőről ami nem fedi a valóságot. Köszi minden választ!
2014. márc. 6. 17:14
 17/21 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Én sem ismerlek, és nem tudom megítélni - pláne így, hogy csak a te véleményedet olvastam, a volt feleségedét nem - hogy kinek van igaza, és ki miben volt hibás.


Viszont egy saját, régi kapcsolatomról tudok írni neked. Elképzelhetőnek tartom, hogy te is - akaratlanul - hasonló hibába estél, mint az én volt barátom.


Ő nagyon szeretett engem. Biztos vagyok benne, hogy ez az érzése őszinte volt. A szeretetét azzal fejezte ki, hogy megpróbált boldoggá tenni. De nem úgy, hogy kitudakolta volna, mit szeretnék, hanem volt egy saját elképzelése arról, hogy mi tesz egy nőt boldoggá, és azt várta tőlem, hogy én is attól legyek boldog.


Másrészt én sem tudtam neki elmondani, hogy nekem itt valami nem jó. Ha valamire, amit nyújtani akart (közös program, tevékenység, nem tárgyi dologra kell első sorban gondolni), nemet akartam mondani, akkor fölvett egy olyan arckifejezést, amivel azt "mondta", hogy olyan apró ez a kívánság tőle, hát ne törjem már össze a lelkét azzal, hogy nem egyezem bele. Látod az ellentmondást: ő akar adni valamit, de ha nem fogadom el, az ő kívánságát utasítom el.


Nem tudhatom, hogy nálatok is hasonló probléma volt-e, és ha igen, még akkor sem biztos, hogy könnyen felismered. De ha mégis, akkor a hasznodra válhat, amit írtam.

2014. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a hozzászólásod. Sajnos nem az egyéniségemet írtam le, hanem azt, hogy ő szerinte mi a válóok miután kiderült a kapcsolata. Sajnos nem az a típus volt akivel bármit meg lehetett beszélni, inkább átsiklott minden probléma fölött, holott az egészséges kommunikáció 2 ember közt az alapja a problémák kezelésének. Nem volt egy komolyabb beszélgetésünk sem. Tudom, hogy nagyon szeretett és én is imádtam, de idővel elmentünk egymás mellett, és észre sem vettük. Próbáltam rábeszélni, párterápiára, meg hasonló dolgokra de hajthatatlan maradt, akkor már tudtam miért. Próbáltam felrázni a kapcsolatunkat, de ő ebben nem volt partner. Nem hibáztatom, és még sokszor támogattam is mindezek ellenére, és akkor még volt önbizalma, de amióta felhagytam a keresésével azóta úgy veszem észre, hogy kezd elveszni megint, mert rám mindig számíthatott, de most már talán látja, hogy felhagytam ezekkel a szándékokkal és nincs kiből erőt merítenie. Többször kérdeztem hogy, biztos akarod a válást? A válasz:"Nem tudom". És ekkor már 4 hónapja nem ittam (nem voltam alkesz) nem cigiztem, eljártunk esti fűrdőzésre, étterembe, próbáltam minél több időt vele tölteni. Amikor megkérdeztem, hogy miben nyomtam el nem tudott mit mondani. Ha pedig valóban nem figyeltem volna rá, akkor nem tudtam volna azt, hogy például mire gondol. Számtalanszor főztem meg a kedvenc kajáit, persze cukrász vagyok így szeretem ezt csinálni, és mindig próbáltam a kedvében járni. Szia!
2014. márc. 6. 18:44
 19/21 Aksika válasza:
Kiszeretett belőled szerintem.Tudom,hogy nehéz de próbáld elfelejteni megemészteni.Ha vissza is menne hozzád már semmi sem lenne ugyan az..Kezdj új életet.Tudom mit érzel de nincs más út
2014. márc. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Értem. Ha jól látod a feleséged személyiségét, akkor rajta nem fogsz tudni segíteni. Nem igazán tud jól kommunikálni, nem is akarta megtanulni, többet nem lehet tenni érte. Az sem lenne jó, ha újra együtt lennétek: továbbra is gondok lennének a kommunikációval és a volt feleséged újra úgy érezné, hogy elnyomod nem nem figyelsz rá. Gyenge kommunikáció mellett akár mindkét félben kialakulhat ilyen érzés egyszerre, és így össze tudnak veszni alaposan, úgy, hogy közben mindketten racionálisan úgy érzik, nekik van igazuk, őket bántották. Lehet, hogy emiatt soha nem is fogja belátni, hogy mit veszített.


A kislányodat látogatod? Remélem, igen. Fontos, hogy lásson téged is, hogy legyen egy jó példaképe is.


Ha pedig új partnert keresel, gondolj erre is: nem elég, hogy nagyon szeretitek egymást, a kommunikációs képesség, vagy legalább az erre való törekvés nagyon fontos. A törekvést úgy értem, hogy ha valaki ugyan nem egy őstehetség, de tudja magáról, hogy nem az, számít a kommunikációs problémákra és rugalmas ilyen esetben, és szorgalmasan képzi, fejleszti magát ilyen téren, az is megfelelő. Bár erre szerintem már te is eljutottál.

2014. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!