Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válás menetét eltudná nekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jojojjo kérdése:

A válás menetét eltudná nekem valaki mondani, hogyan történik ez? Hogyan kell elkezdeni, hova kell menni? Van egy közös gyermek is. Anyagilag mivel jár ez?

Figyelt kérdés
2014. febr. 25. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha közös megegyezéssel váltok el, akkor nincs szükség ügyvédekre. Akkor írtok egy levelet amiben leírjátok, hogy közös döntés alapján el akartok válni, ingó és ingatlan vagyont fele-fele arányban el akarjátok osztani (vagy elosztottátok már) a gyermek elhelyezését az édesanyjánál szeretnétek (vagy édesapánál). Majd ezt a levelet mindketten aláírjátok, 2-2 tanúval hitelesíted. (neked 2 tanú a férjednek 2 tanú)

Majd ezt a levelet a bíróságra elvinni, és a megfelelő okmánybélyeg kifizetése után (amit szintén felesben fizetitek) beadjátok. Onnantól kezdve csak vártok az időpontra.

Megjelentek a kiírt időpontra, ahol egy teremben 3-an lesztek. A felperes, az alperes, és a bíró.

A bíró feltesz pár kérdést, főleg arról amit a levélben is leírtatok. Megkérdezi, hogy láttok-e esélyt, hogy a házasság újra működjön, ha mindketten nemet mondtok, és ragaszkodtok a váláshoz, ha ott helyben megtudtok egyezni a gyermek elhelyezéséről akkor a bíró nem ír ki újabb tárgyalást (békítő tárgyalást) akkor kimondja, hogy elváltatok. Utána hazamentek, élitek külön az életeteket, és postán várjátok a hivatalos levelet a válás kimondásáról.

Nekem így zajlott. az egész tárgyalás jó ha 10 perces volt. 8 éves fiúnk volt, és csak 1 tárgyalásunk volt..


Ha viszont nincs közös megegyezés, és vita van a vagyon miatt, a gyermekelhelyezés miatt akkor jó ha van ügyvéd. Ebben az esetben az a felperes aki beadja a válóperi igénylést a bíróság felé. Ilyenkor az ügyvéd megfogalmazza a kérvényt, és ő intézkedik, nektek csak az időpontra kell megjelenni, és "harcolni"

Anyagilag jelentősebb összegbe kerül mint a közös megegyezés, mert az ügyvédi tarifától függ.

A húgom 3 éve vált el, az ügyvédje 350 ezer forintot kért. A vagyoni per még mindig zajlik..

Én közös megegyezéssel váltam el, ügyvédünk nem volt. Már nem emlékszem de olyan 12-14 ezer forint volt az illeték bélyeg, és én annak a felét fizettem csak, a másik felét a volt férjem (közösen fizettük)

2014. febr. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ügyvéd nem kell, ha mindenben megegyeztek és nincs vita. Csak az illetéket kell kifizetni, nem tudom, hogy idén emelkedett-e, nekünk még 30 ezer volt 2 éve.



Az elsőt pontosítanám:


"Majd ezt a levelet a bíróságra elvinni, és a megfelelő okmánybélyeg kifizetése után (amit szintén felesben fizetitek) beadjátok. "


Postán tértivevényesen ajánlva is fel lehet adni, az okmánybélyeget rá kell ragasztani a beadványra.


"ha ott helyben megtudtok egyezni a gyermek elhelyezéséről akkor a bíró nem ír ki újabb tárgyalást (békítő tárgyalást) akkor kimondja, hogy elváltatok. "


Ez viszont nem így van. Mi mindenben megegyeztünk, gyakorlatilag adategyeztetés és jegyzőkönyvdiktálás volt az egész, mégis volt kötelező második forduló.

Az első tárgyalás után be kellett adni egy papírt (illetékmentes), hogy kérem a folytatást, kaptunk még egy időpontot és azon kimondták a válást. Ha gyerek van, akkor kötelező, ezt mondta nekünk a bíró.

2014. febr. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ma 02:04

Lehet, hogy nektek két tárgyalás volt, nekünk csak egy. Nem kellett második tárgyalás, mert a bíró sem látta értelmét. Igaz mi akkor már lassan 4 hónapja külön éltünk, a gyerek nálam maradt, az apuka rendesen látogatta. Mire mi mentünk válni, mi már eladtuk a házunkat, elfeleztük az árát, a bútorokat, egyéb tárgyakat elfeleztük. A gyermekünkről gondoskodtunk.. Nálunk ezért nem volt két tárgyalás. Egyébként a barátnőm tavaly vált el, és neki is csak 1 tárgyalása volt. Ők is mindenben megegyeztek, teljes összhang volt. Itt sem erőltették a második tárgyalást.

2014. febr. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi is mindenben megegyeztünk, a vagyont megosztottuk, a láthatás, gyerektartás dettó lezsírozva, a volt férjem el is költözött addigra.

A bírónak tényleg semmi dolga nem volt a diktáláson kívül, még meg is dicsért minket, hogy nem estünk egymás torkának.

De ő mondta, hogy kötelező a második tárgyalás ha van gyerek.

2014. febr. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor ti így jártatok. Nálunk is van gyerek, a barátnőméknél is van gyerek, mégsem kellett 2 tárgyalás. Gondolom egy a bírótól is függ.. Vannak bírók akik mindent betartanak, van akik már rutinosabbak, és ha van mód akkor nem húzzák feleslegesen azt ami amúgy sem működne. Mi rutinosabb bírót fogtunk ki ezek szerint. De végül is ez nem oszt nem szoroz. A lényeg az, hogy a kérdező közös megegyezéssel tud válni vagy sem
2014. febr. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!