Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy segítsek rajta?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy segítsek rajta?

Figyelt kérdés

Külföldön élek,és a húgommal többnyire telefonon beszélgetek.Ha haza megyek látogatóba,akkor mindig összejövünk pár napra,hogy együtt legyünk..Sajnos most nem megyek haza,talán majd tavasszal.A helyzet az,hogy a húgom augusztusba be adta a válópert,mert a férje egy skizofén barom állat.Állandóan megalázza,lelkileg terrorizálja.A húgom meg tűri az egészet arra hivatkozva,hogy a kislány érdekeit nézi,és nem akar balhét a válóper alatt.Ő szépen,kulturáltan válna el..

Hiába mondom neki,hogy álljon a sarkára mert direkt csinálja,mert egy F@szkalap!!A nővérem is állandóan mondja neki,hogy ne engedje meg az ahogy viselkedik,de mindig oda jutunk a végére,hogy tűr mert nem akarja,hogy a kislánya lelkileg összetörjön...

Ma este a nővérem hívott telefonon,hogy a húgom bajban van!!!Az anyósa(ő is skizofén,akárcsak a lánya),a barom férje,és a lánya mindhárman rátámadtak,és a kislány előtt mindennek lehordták(a legutolsó rongy rib@ncnak lehordták,lerángatták a kabátot róla,és megverték!!!!

A nővérem (sajnos ő is messze lakik tőle)mondta a húgomnak,hogy azonnal menjen orvoshoz,és a rendőrséghez jelentse fel.(nemrég szintén verekedésért már feljelentették,mert a húgom kollégájára rátámadt,mert le állította,hogy ne csináljon fesztivált)

A húgom holnap hívja az ügyvédét,és megteszi a lépéseket!!

Én annyira dühös vagyok,mert nem tudok segíteni,és dühöngök,mert tudom,hogyha otthon lennék már rég elhoztam volna őket,és tőlem is kapott volna a férje és az anyósa is...A férje egyébként egy beszari alak,csak a nála gyengébbekkel meri ezt csinálni...

Hogy segítsek rajta ilyen messziről??

Sajnos albérletbe nem tud menni,mert nincs rá pénze,hogy több havi kauciót kifizessen..Sajnos most egy ideig én sem tudok pénzt adni neki,nem állok olyan jól anyagilag(bár megtehetném,minden pénzemet neki adnám!)

Annyira dühös és tehetetlen vagyok!!!Mondtam is a nővéremnek,hogy tavasszal ha hazamegyek megkeresem az anyósát,és felpofozom(ha ő megtehette,hogy beleszól akkor én is!!) A férje se fogja zsebre tenni amit tőlem kap az biztos!!De hogy segítsek???Istenem miért vannak ilyen szemét emberek???A húgomat ha ismernétek..ő annyira kedves lány,a légynek sem tud ártani...


2009. dec. 6. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit csinálni...

A húgod helyett nem élheted az ő életét : neki kellene tennie, hogy ne ilyen legyen az élete!

SŐT! Ő tehet arról is, hogy miért ment hozzá ilyen pasihoz, aki így viselkedik vele???...

A húgod azt sem tette meg, hogy a verekedés után látleletet vetessen és feljelentse a rendőrségen a verekedő anyósát, férjét és a pereputtyot!...

Akkor ezek után te mit tehetnél???...


Sajnos, neki kell megtanulnia megvédenie magát az Életben, mert ha mindig a nővérei védik meg, akkor mindig ilyen helyzetekbe fog keveredni...


Ha nagyon el akarna költözni a brutális férjétől, akkor megtehetné : vannak anyaszállók, ahová bemenekülhetnek azok a nők a gyerekeikkel, akiket bántalmaznak a férjeik!

Ott összegyűjthetne kis pénzt, ami az albérlet kauciójára elég, elköltözhetne.

2009. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha skizofrének, akkor még nem is büntethetők a támadások miatt.. és nem is biztos, hogy tudják, mit miért tesznek. Lehet, h nem is szedik a gyógyszereiket.


Húgod nem tud más családtaghoz menni? Anya, apa, nagyszülők, unokatestvér, barátnő? Utána én kivinném őt és a kislányt magamhoz külfödre a helyedben.

2009. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Skizofén az anyja,és a lánya.ők voltak orvosnál,de jól gondolod nem mindig szedik a gyógyszert,A férje is az,de ő nem ismeri el,és nem is megy vele dokihoz!

Anyánk alkoholista,lassan 20 éve nem láttuk(azt se tudjuk él-e egyáltalán,egyébként ő ment el egy szép napon)Apu már nem él,sajnos.Nagyszülők sincsenek már.(az apai nagyszülőket nem is ismertük,mert ők már halottak voltak amikor a nővérem megszületett.Az anyai nagyszüleink is még gyerekkorunkban meghaltak..Unoka testvérekkel nem tartjuk a kapcsolatot..Barátnője húgomnak csak kettő van.A b@romarcú férje ezt is tiltotta.Sajnos az egyik barátnője Angliában él,a másik meg éppen a húgom vállán sír,mert ő is válik(de ez az ő magánügye) Így csak mi vagyunk hárman testvérek!És nem tudom,hogy segítsek!

JA! A nővérem felhívta azt a helyet ahová a bántalmazott anyukák mehetnek ideiglenesen..Hát ott se úgy megy,hogy bemegy,és ott élhet a kislánnyal..Azt mondták,hogy sokkal többen kérnek segítséget tőlük mint amennyi hely van,így először azokon segítenek akik "életveszélyben vannak" A húgomat most verték meg először(ennek sem szabadna megtörténnie),és nincs semmi bizonyíték,hogy testileg bántalmazzák..Külső jele most se volt!!Azt tanácsolták,hogy kérjen távolságtartási végzést!!!Hisz avval semmit nem ér!!

2009. dec. 6. 22:55
 4/6 A kérdező kommentje:

Még valamit!! Már régebben is mondtam neki,hogy jöjjenek ki a kislánnyal!Hely van,étel van,és később segítünk munkát szerezni neki is...De a húgom szerint nem jó ötlet a válóper ideje alatt kimenni,mert a férje gyerek rablásért fel is jelentené..Hozzá teszem,hogy Uniós országba jönne,és mondtam neki,hogy tudtommal akkor is lezajlik a válóper ha az egyik fél messze van!!!

Valaki szerint ha rábeszélném a külföldi útra,abból hátránya lenne?

2009. dec. 6. 22:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt kérdezzétek meg egy ügyvédtől, hogy mi van akkor ,ha kimennek a gyerekkel, és a válóper még nem zajlott le. Lehet, hogy hátránya lenne, de lehet, hogy semmi, de ne itt találgassunk, mert ez most komoly dolog. Feltétlenül egy ügyvédet kérdezzen meg a húgod erről.


Ha más nem, akkor írjatok egy kérdést erről a www.jogiforum.hu oldalra, ott szakértők válaszolnak ilyesmi kérdésekre.


Sajnálom a történteket.. :( De azért tök jó, hogy számíthattok egymásra.

2009. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Külföldre CSAK akkor mehet a gyerekkel, ha a másik szülö beleegyezik, még akkor is ha a váláskor neki itélik a gyereket - kivéve ha az apától megvonják a szülöi jogát.
2009. dec. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!