Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Lehet tenni azért valamit hogy az apuka betartsa a láthatást?
Lehet hülye kérdés, de ha kéthetente kapott egy hétvégét a 1,5 éves lányunkhoz, nem elvitel csak láthatás, de nem jön, én mégis szeretném hogy együtt legyen egy kicsit a lányával.
Igazából akkor jöhetne amikor akar, de egy hónapban kb 4 órát tölt a csajszival.
Nem most kell kapálózni, és a gyerek érdekeit nézni, ennek a meccsnek már vége van.
Mellesleg gondolom lefoglalja a pénzkeresés, hogy legyen miből fizetni.
Vagy épp ellenkezőleg...
Látni se bírja a képed...
2/3: Sürgősen pszihiáterre van szükséged!
Nem nagy baj az, ha nem látogatja, meglesz nélküle a gyerek, lemegy a gyászfolyamat és kész. Rosszabb ez így.Legfeljebb akkor erőlködnék, ha nagyobb örökségre számíthat onnan a gyerek...
Kedves Kérdező,
a jogszabályok szerint a kapcsolattartás a gyermeknek joga, a különélő szülőnek viszont kötelessége, azaz, mint kötelezettség, ki is kényszeríthető. Ha ez az irány érdekel (bár, ennek többnyire sok eredménye nem szokott lenni), akkor a gyámhivataltól lehet kérni a kapcsolattartási kötelezettség megszegése miatti végrehajtási eljárást. Adott esetben, sokadik alkalommal bírságolhatják, pont úgy, ahogyan a kapcsolattartást akadályozó gondozó szülőket. Ezt viszont sok gyámhivatalnál nem jól tudják, és azzal hajtják el a kevés ilyen hozzájuk fordulót, hogy nem tehetnek semmit. Az ombudsman honlapján megtalálható – a sok ezzel a témával foglalkozó és nagyon hasznos vizsgálati anyag között – az az állásfoglalás, amiben megállapítja, hogy a gyámhivatalok ilyenkor jogellenesen járnak el. Erre lehet hivatkozni, és az eljáráshoz ragaszkodni.
Ezzel persze az a gond, hogy míg a gyerek sok esetben csak a vele élő szülővel való szolidaritásból tiltakozik a kapcsolattartás ellen, és hasznára lehet a hivatali kényszer, ha a szülő nem akarja a gyerekét látni, ott a kényszer sem hoz pozitív változást. Ha másról van szó, pl., az apának esetleg rossz érzés, hogy csak a te otthonodban, társaságodban, korlátozott körülmények között láthatja a gyereket, vagy még nem tudott igazán kialakulni a megfelelő apai érzés, akkor ezen kell segíteni. Ha már olyan a viszony, hogy nem tudjátok egymással megbeszélni, érdemes lehet semleges, hozzáértő (mondjuk pszichológus alapvégzettségű) mediátort igénybe venni. Az nagyon jó, hogy megérted, a gyereknek semmilyen más kapcsolat nem helyettesíti a vér szerinti szüleihez fűződőt, és ezt segíteni szeretnéd. Remélem, sikerül!
Kedves Jáger Teréz!
Köszönöm a segítségedet, remélem sikerrel járok :)
Kötelezni arra valakit, hogy apa legyen, amikor nem akar, nem lehet.
Akár mennyire fáj neked, vedd tudomásul, hogy nem érdekli.Egy idő után talán ráfogsz jönni, ha az egodat egyszer a büdös életbe félre teszed, hogy felesleges kitenni egy kisgyermeket, de akár egy kamaszt is annak, hogy havonta 4 órát töltsön egy számára idegen emberrel.Ismerős ember akkor lesz számára, ha nap mint nap vele nő fel, akkor tartalmasan fogják tudni eltölteni az időt, de nálad ez nincs meg. Mert az apja idegen számára. Hiába próbáld erőltetni stb. Ráadásul mennél nagyobb lesz egyre nehezebb lesz ez az eröltetett menet. Ahhoz, hogy teljes értékú apja legyen a gyereknek, már lekéstél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!