Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Vallasnal hogy osszlik a vagyon egy kicsit binyolult a helyzet?
1. A telek a férjed magántulajdona.
2. Ha bizonyíthatóan a házasság ELÖTT spórolt pénzed volt, akkor az az érték a tied, egyébként közös.
3. Amit a szüleid adtak, az közös, amenyiben nincs olyan ajándékozási papírod, amiben kizárólag NEKED (és nem kettötöknek) adják a pénzt, különben közös vagyon.
Így több lehetöség van:
1. A telek a férjedé, a ház a tied (amennyiben a 2. és 3. eset bizonitható).
2. A telek a férjedé, a ház részben a tied (amennyiben csak az egyik bizonyítható), részben közös
3. A telek a férjedé, a ház közös, (amennyiben a 2. és 3. nem igazolható)
Ertem es koszonom.
Sajnos nem akar engedni es kell neki a haz. Nem tud es nem is akar kifizetni a baratnojenek kell az a haz kijelentette hogy jovore odakoltoznek ( a no a ferjem es az uj anyos +2 kutya) mar felmondtak az alberletuket is.
"Sajnos nem akar engedni es kell neki a haz. Nem tud es nem is akar kifizetni a baratnojenek kell az a haz kijelentette hogy jovore odakoltoznek ( a no a ferjem es az uj anyos +2 kutya) mar felmondtak az alberletuket is."
Minél elöbb add be a válókeresetet és a vagyonmegosztási kérelmet. Ugyanis attól kezdve megszünik a vagyonközösség, tehát az esetleges adóságokat neked nem kell felesben átvenni.
Minden bíróságon van ingyenes tanácsadás, ott ügyvédek segítenek neked, elmondják, hogy a papírok alapján mi jár neked.
De a közös tulajdont nem használhatja egyesül a férjed, követelheted töle a te részedre esö lakáshasználati díjat (ezt azért célszerü minél elöbb kérni, mert a kérvény beadásától jár, mégha egyelöre nem is kötelezik a fizetésre, amig nincs határozat). Ha nem akarja kifizetni részedet a házból, akkor kérheted a közös tulajdon megszüntetését, és a kényszerértékesítést. Ebböl megkapod a neked járó részt, meg a férjed is a sajátját, a lakáshasználati díjjal csökkentve.
Az ugyanis nem érdekli a bíróságot, hogy a férjed mit AKAR, hanem, hogy mire van joga - és az nem túl sok.
Add be a vagyonmegosztási keresetet is.
Nem "baj", ha nem tud vagy nem akar kifizetni. Amint megszületik a vagyonmegosztási határozat és a bíróság megállapítja, hogy mekkora részed van az ingatlanban - melyet csakis a férjed használ - onnantól rögtön követelheted tőle a rád eső résznek a használati díját forintban.
Majd ha ettől nem tér észhez elindítod a bíróságon a közös tulajdon megszüntetésére irányuló eljárást. Ilyenkor kényszerértékesíti a bíróság az ingatlant és a tulajok között arányosan szétossza a befolyt eladási árat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!