Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi annak a módja, hogy le...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi annak a módja, hogy le akarom vetetni a volt feleségemmel a nevemet! Elváltunk már 10 éve, és ő még mindig az én nevem, azaz a férjezett nevét hordja! Vegye csak vissza a leánykori nevét! Van erre valami lehetőségem?

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben, ha olyan életvitelt folytat, ami (nem tudok hirtelen jobb szót)szégyent hoz rád.
2009. nov. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Közelről érintett a dolog, mivel nagyon szép történelmi nevem van, és ezt szerettem volna a volt férjemmel levetetni. A bírótól kérdeztem meg...sajnos, semmilyen törvény nincs rá!! Nem kötelezheted rá!! Akár élete végiéig viselheti a Te nevedet! Sajnos....Nekem szerencsém volt, szó nélkül visszavette a születési nevét, és természetesen én is. Talán próbálj meg vele beszélni, hogy jó lenne...stb. Viszont majdnem biztos vagyok benne, hogy az anyagiakra fogja fogni..((
2009. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

a) megkéred rá, és ő megteszi

b) ha a volt feleségedet szándékosan elkövetett bűncselekményért jogerősen szabadságvesztésre ítélik, akkor a bíróság a kérelmedre eltilthatja a neved viselésétől. (Ez is csak akkor lehetséges, ha nem a vezetékneved és az ő keresztneve a mostani neve, hanem valamelyik formában "-né", tehát ún. házasságra utaló toldással viseli a Te neved.)


Gondolom már kérted, és nyilván nem ül börtönben, szóval innentől nem tehetsz semmit.

2009. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%

semmi közöd hozzá 10 éve, az az ő neve, ő élete, neked abszolút nincs beleszólási jogod...szerencsére.

nem szólhatsz már bele az életébe

2009. nov. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért ez tényleg sz.ar lehet, pasim elvált és a volt neje az ő nevét viseli még mindig, dehát ruszki és gondolom nem meri levenni:D lehet kitoloncolnák(Bár én annak örülnék) XD
2009. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szerintem igen is közöm van hozzá!,mert bár igen az ő élete,de az Én nevemmel!!,és ez nagyon bosszant,nem beszélve,a feleségemről,akivel 9.éve vagyunk házasok!


Köszönöm a válaszokat!!

2009. nov. 28. 16:40
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Mivel a törvény úgy rendelkezik, hogy megtarthatja a nevedet és még sok utánajárásba, pénzbe is kerülne a számára (minden iratát, bankkártyáit, ha cége van, azokat is...), ha átiratná, ez igencsak nagy szívesség lenne a részéről. Ha társ nélkül él, hirtelen megjelenni újra a lánynevén... Ezekbe belegondoltál?

Mit ajánlottál fel neki, ha erre hajlandó? Mert úgy tűnik, te ezt követeled tőle...

Egyébként miért fáj ez neked (és a mostani feleségednek????) ennyire, ha köztetek rendben minden? A 10 évvel ezelőtti nejedre féltékeny és ezzel nyúz? Nem vele van gond véletlenűl?

M.

2009. nov. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem a feleségem szeretné inkább,hanem én,mert nekem nem tetszik!,és nem követelem tőle,csak szeretném ha levenné a nevem,és ha nagyon őszínte akarok,egyáltalán nem érdekel,hogy ez neki mibe kerülne!!!Miért is kellenne,hogy érdekeljen????
2009. nov. 29. 09:05
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Ki Is akarja a névváltoztatást? Te? Akkor miért Is kerüljön egy csomó pénzbe és utánajárásba a volt feleségednek? Ekkora szívességet csak úgy? De miért? Mert te úgy akarod? A 10 éve elvált feleségedtől? Ezt soha nem fogod megkapni.
2009. nov. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Majd meglátjuk!
2009. nov. 30. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!