Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan vizsgálja a bíróság a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vizsgálja a bíróság a különélő szülő vagyoni helyzetét? Tartásdíj csökkentés végett érdekelne.

Figyelt kérdés

Tartásdíj csökkentési pert adtam be a bíróságra. Munkanélküli vagyok sajnos már 7 hónapja. Állás azóta sincs. Míg volt állásom a bíróság magas tartásdíjat ítélt meg 2 gyermekem után. Fix. 80-80 e ft-ot. Ezt fizettem is rendesen évekig, a mai napig fizetem a magas összeget, családi segítséggel, plusz a tartalékokat élem fel. Közös lakáshitel felét is fizetem, holott nem a lakásban élek, hanem albérletet kell fizetnem.


Beadtam egy csökkentést a bíróságra, kértem a százalékos meghatározást, úgy hogy minimum összeg is legyen megjelölve. Jelenleg munkanélküli segélyt kapok, erről hivatalos papír is van. Kértem, hogy a munkanélküli segélynek vegyék a 40 %-át a 2 gyermekre.


Volt feleségem, bizonyítást szeretne lefolytatni a bíróságon, mert úgy gondolja, hogy nekem eltitkolt vagyonom van. Nincs eltitkolt vagyonom. Ellenben bizonyíthatóan van egy hitellel terhelt autóm, amit a bank követel rajtam, mert nem tudom mar fizetni a törlesztőt, a szerződést felmondta a bank. Van egy közös hitellel terhelt lakásunk volt feleségemmel, aminek szintén véges a határideje, hogy meddig tudom fizetni.


Természetesen semmilyen luxus nyaraláson sem vettem részt stb.


Mit fog vizsgálni a bíróság ilyenkor?


2013. dec. 10. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Itt nekem valami nem tiszta... ha te költöztél ki a közös lakásotokból, miért fizetsz bele? Ilyen esetben a volt feleségednek kellene visszafizetnie az eddigi összeg rád eső részét (felét, feltehetőleg), és fizetni a maradékot, annak fejében, hogy a lakás maradéktalanul az övé. Ne legyél ekkora balek, mert csak magadnak ártasz vele.


A bíróság környezettanulmányt fog kérni, amelyet szakértő hajt végre, valamint ha a feleséged eltitkolt vagyonnal vádol, akkor az anyagi helyzetedet is megvizsgálja egy pénzügyi szakértő. De ezektől nem kell tartanod, ha nincs rejtegetnivalód.

2013. dec. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

pedig nagyon egyszerű, amikor kiderült, hogy megcsalt éveken át, én magam költöztem el, mert azt a légkört már nem bírtam elviselni, és a gyermekek miatt sem akartam állandó veszekedést. ezért eljöttem. Ezt a tettemet a bíróság úgy értelmezte, hogy önként költöztem el a visszatérés szándéka nélkül a közös lakásból, így nem jár nekem semmilyen pénz onnan. És mivel közös tulajdonú a lakás, közös a hitel így fizessem továbbra is a felét ha nem akarom, hogy később a vagyonmegosztáskor hátrányba kerüljek azért mert nem fizetem a rám eső részt.


Hogyan kell elképzelni ezt a környezettanulmányt? Megnézik, hogy milyen tv-m van, milyen kanapém? Semmi értékem nincs, nincsenek festményeim, nincsenek drága étkészleteim stb.

2013. dec. 10. 10:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom kérdező, téged durván palira vettek!


Rohadt gyorsan adj be egy keresetet a lakással kapcsolatos anyagiak rendezésére, mert ilyen a világon nincs, hogy ha önként elköltözöl a közös ingatlanból, akkor neked onnét nem jár semmi! Nem tudom milyen ügyvéddel intézte ezt el a volt nejed, de nem szar volt, az biztos. De még ebben az esetben is, a lakáshitelt neked semmilyen körülmények között nem kellene tovább fizetned.

2013. dec. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
olvassátok végig még nem volt vagyonmegosztás addig természetesen kell fizetni a fele hitelt, de vagyonmegosztáskor mindképp kérd a vagyon felezését.
2013. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a környezettanulmány során elmennek, megnézik hol laksz, meghallgatják, hogy kerültél ebbe a helyzetbe. Ha albérletben vagy, mondd el, mi a tied, mi nem (pl. hűtő, mikró, tv..).

Megkérdezik a havi kiadásaidat, nálunk ez bemondás alapján megy, de van, ahol csekkeket is kérnek.


Nyugi, nem fogják leenni a fejedet.


Tapasztalatból mondom, hogy meg is fogod kapni a csökkentés, ha cask nem Hajdúék-féle pucc-albérletben laksz a munkanélküliből.

Csak hangsúlyozd, hogy eddig a tartalékaidból éltél, és a család is sokat segített, valamint, amint sikerül elhelyezkedned, természetesen adsz többet, de most ez nem megy.


egy szociális munkás

2013. dec. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 10. 18:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg fogják vizsgálni, hogy a munkanélküli segélyedhez képest, milyen körülmények között laksz. Pl. bekéretheti az ex a villany, gázszámlát, mennyi az albérleti díjad, telefon, internet stb. ha ez már eleve több mint amit kapsz segélyként, akkor bizonyítanod kell miből tudod fedezni. Lekérethetik, van-e bankszámlád, azon mennyi pénz van. Az okmányirodától milyen gk. van a neveden, a földhivataltól, hogy van-e még ingatlanod stb.
2013. dec. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

mint írtam család segít fizetni az albérletet és a magas tartásdíjat. Albérletből el fogok jönni egy olcsóbba, de mivel határozott idejű a szerződés így nem jöhetek el onnan csak úgy, illetve eljöhetnék, de akkor gondolom rákell fizetnem szerződés szegés miatt, kauciót elbukom stb.


Nevemen van egy autó, amit jelenleg visz el a bank!

2013. dec. 11. 10:35
 9/12 A kérdező kommentje:

90 e ft segélyt kapok 3 hónapig! Ebből 1 már letelt. Egyértelmű, hogy több a kiadásom mint ez a 90 e ft. Miért van olyan amikor a kiadás belefér 90 e ft-ba? Alsó hangon pesten egy albérlet 50 e ft. Plus rezsi, kaja. Ez már elvitte a segélyt! És akkor még nincs benne a tartásdíj fizetés stb.


Amit utolsó írt, nálam biztos, hogy több lesz a kiadás mint a segélyem! Akkor ez már csak azt jelentheti a bíróságon, hogy több a pénzem ?

2013. dec. 11. 10:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor azokat, akik segítenek anyagilag, idéztesd be tanúnak, hogy igazolják azt.
2013. dec. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!