Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy írjam alá a lánykori...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy írjam alá a lánykori nevemre jött levelet?

Figyelt kérdés

Csak két hónapig tartott a házasságom, már négy hónapja elváltam, de megtartottam a volt férjem nevét.

Tegnap jött egy ajánlott levél a lánykori nevemre, a postás azt mondta, hogy hétfőn újra kihozza addig megérdeklődi, hogy hogyan is kell ilyen esetben aláírnom. Szerintetek mit írjak? A lánykori vagy a férjezett nevemet?


2013. nov. 23. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
mivel lánykori néven jött simán aláírhatod a lánykori neveddel... én is voltam ilyen helyzetben.. nem csinált senki belőle problémát... mivel a személyi igazolványodat nem kéri el... nem írja rá számát, senkinek semmi baja nem lesz belőle... ugyanúgy miután visszavettem a lánykori nevem és férjezett nevemre jött számlát aláírhattam a lánykori nevemmel is... :)
2013. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
levelet.. nem számlát... :)
2013. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Férjezettel...

Az az alaírásod..és ő zárójelben hogy névváltozás történt.


A férjem ajánlottlevelét is felvehettem akkor is amikor csak éltetársak voltunk, mert egy lakcímünk volt, zárójelben odaírták, hogy élettárs, jelenleg pedig, hogy feleség.

Ha kulipintyó lennel is felvehetnéd az a levelet, mert 14 éves elmúltálés az a cím szerepel a lakcímkártyádon, mint a levél címzetjéé...

2013. nov. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha hivatalos ügyet kell intéznem pl: hitelem van egy banknál amit még a lánykori nevemen vettem fel, akkor azt hogy intézzem el a férjes nevemmel?
2013. nov. 23. 16:08
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
a megváltozott nevet minden hivatalnál be kell jelenteni (tb, munkaügy, adóhivatal, bank, stb stb, ahol csak regizve vagy)
2013. nov. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hivatalosan csak az igazolványom lett másik csináltatva.
2013. nov. 23. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:
miért nem iratod vissza a lánykori nevedet? 2 hónap házasság után megtartani? minek? amúgy simán intézheted.. hisz a személyi igazolványodon ott a lánykori neved.. anyja neve szól dátum stb... nincs belőle probléma
2013. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Vajon miért érzem,hogy 14 évesen mehettél féjhez, és most sem vagy 15 nél?
2013. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!