Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ezt lehet így csinálni? Még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt lehet így csinálni? Még nem váltunk el, nem is adtuk be a válást. Válás előtt visszaválthatok lánykori nevemre? Mert hallottam olyanról, hogy válásnál 5000Ft a névváltás.

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Visszaválthatsz, de az is pénzbe kerül. Valószínű ugyanannyiba, mintha válás után tennéd ugyanezt. Mindkét esetben ugyanaz az eljárás és persze nem ingyenes.
2009. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De amikor felvettem a férjem nevét, csak 2000 volt. Akkor most hogy van?
2009. jún. 21. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Változott a névváltozás illetéke. Én 2000-ben még csak 1.500,- Ft illetékért lettem újra lány névleg. A névváltozás illetékéhez még hozzá kell számolni az okmányok cseréjének árát is. A TAJ és az adókártya ingyen van, de a személyi, jogosítvány ugyanannyiba kerül mint egyébként is kerülne ha lejártak.
2009. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Válás előtt is vissza lehet venni a születési nevet. A lakóhely szerint illetékes önkormányzat anyakönyvvezetőjéhez kell fordulni, ki kell tölteni egy hivatalos űrlapot, ahol meg kell indokolni, hogy miért akarod megváltoztatni a nevedet. Ha azt írod be, mert el akarsz válni, akkor visszautasítják, mert a váláskor a bíróságon nyilatkozhatsz a névviselésről. Tehát mást kell kitalálnod. Egyébként az illetéke valóban 5 ezer forint és ehhez még hozzájön az okmánycsere költsége. Ha a válásnál kéred vissza a nevedet, akkor csak az okmánycserét kell fizetni.
2009. jún. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!