Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
El kell-e hagynia két kiskorú gyerekkel a majdan ex-feleségnek azt az ingatlant, amiben 1/4 rész tulajdonjoga van, ha a férj kifizetné a részét?
Ha a férj kifizeti az ingatlan 1/4 részét ami jár a feleségnek, akkor bizony el kell hagyni az ingatlan, mert onnantól kezdve nincs joga ott élnie.
Csak akkor költöznék el a gyerekekkel, ha tudok nekik egy otthon biztosítani. Az utcára nem mennék velük.
Kérdező, az azért erősen vicces mutatvány lenne, ha a férj kifizeti a feleség részét és a feleség erre csak úgy ottmarad... Persze, lehet kérni, hogy a férj ne fizesse ki, hanem osszák meg az ingatlan használatát - még meg is ítélhetik akár ezt - csak hát kérdés, hogy az ingatlan 1/4 részével nem kerülnének-e ugyanúgy sokkal rosszabb helyzetbe, persze kérdés, mekkora az az ingatlan, hpgy az 1/4 rész elég legyen hármójuknak...
Aztán meg lehet egyezni abba is, hogy a nő nagyobb részt használ, persze akkor bérleti díjat tartozik fizetni, amit adott esetben a tartásdíjból is le lehet vonni, tehát mondjuk abban is meg lehet egyezni, hogy legyen a tartásdíj pl. 50 eFt a két gyerekre, akkor amíg ott lakik a feleség, addig a felét kapja pénzben, és a másik feléért cserében használhatja az ingatlan még egy negyedét, tehát összesen a felét. Vagy a férj kifizeti ugyan az ingatlan negyedét és így teljesen a tulajdonába kerül, de a felét használatba adja a feleségnek arányos díjért. Vagy ilyesmi... ez már teljesen a feleken múlik, miben tudnak megegyezni, ha nem kirívóan aránytalan, a bíróság rá fog bólintani.
Az ingatlan megosztását nEM kérheted, mert a Bíróság sem változtathatja meg, és nem is fogja a tulajdonviszonyokat.
Ha a bíróság az anyának ítéli a gyerekeket, akkor joguk van az ingatlan 1/4 részét használni, de többet nem., Ha a férj kifizeti az 1/4 részt, akkor a feleségnek el kell hagynia az ingatlant. Ha neki ítélik a gyerekeket, akkor velük együtt.
Ha a feleség nem fogadja el a negyedrészért járó összeget, hanem többet akar, akkor maradhatnak a negyedrészben. De a vagyonmegosztási per évekig elhúzódhat.
Magát a kérdést sem értem.
1. A feleség 1/4 rész tulajdonosa, tehát ha megkapja a pénzt mennie kell, hogy merül fel benne más?
2. Mégis a feleség buta, idióta és marad... mert szerinte jobb a gyerekeknek a feszültség, a napi vita, mint egy szerényebb, de nyugodt életkörülmény?
Megáll az eszem az emberek gondolkodásától.
A bíróság természetesen nem fogja egyenlő arányban kettőbe osztani az ingatlant, aminek a férj 3/4-ed részben tulajdonosa, ezt hogy képzelted?
Ellenben a bíróság dönthet úgy, hogy mivel a feleség nem képes megfelelő életkörülményeket biztosítani a gyerekeknek (te írod, hogy értelemszerűen sokkal rosszabb körülmények közé kerülnének)a gyerekeket az apának ítélik.
A feleség meg mehet a negyed rész árával, ahová akar.
Aki ilyen pénzéhes, hogy a bíróságon akarná elvenni a férjétől a SAJÁT tulajdonát, az meg is érdemli.
Az eddigi válaszolókkal ellentétben én azt mondom, hogy a feleség nem pénzéhes, hanem azért aggódik, hogy normális körülmények között tudja felnevelni a gyermekeit.
Arról nincs tudomásunk, hogy miért válnak, melyikük hibájából, hogy az ex-férj törődött-e egyáltalán a gyerekeivel, milyen férj és apa volt.
Tehát az ex-feleség iránti ellenszenv, a pénzéhséggel való vádolása előítéleten alapul.
Egyszerűen a kérdés arra vonatkozik, hogy mi a jogi helyzet ilyenkor, és milyen kilátásai vannak arra, hogy normális körülmények között nevelhesse fel a srácokat.
A kérdezőnek megy magánban a többi.
7-es vagyok.
6-osnak!
Például úgy is képzelheti, hogy teljes vagyonmegosztást kér, és megállapodhatnak abban, hogy a többi vagyon fele tulajdonjogának fejében az ex-férj lemond az ingatlanban való tulajdonjogáról, vagy a tulajdonjogának egy részéről.
Arra is nyomatékosan felhívnám a figyelmet, hogy ha az ex-férj pl. a házasságkötés utáni időszakban vállalkozást hozott létre, az akkor is közös tulajdonnak számít, ha a férj vezeti azt a vállalkozást.
Tehát a feleségnek a férje nevére bejegyzett tulajdonrész fele jár.
Az sem mindegy, hogy a házasság alatt vásárolták-e az ingatlant.
Tehát: ügyvéd, ügyvéd, ügyvéd. :)
#7, tudod, az hogy pénzéhes vagy nem, az attól függ, hogy meg akar-e károsítani mást, vagy nem. Az tök mellékes, hogy ezt önmagáért, vagy a gyerekre hivatkozva teszi. Válás esetén a gyereknek jár a méltányos tartásdíj, de a gyerek nem indok, nem lehet indok arra, hogy az egyik házas felet kiforgassák (pontosabban szerencsére csak kiforgatni próbálják, ha nem balek) a jogos tulajdonából.
Itt a kérdés szerint adott a dolog, van egy ingatlan, amiben a férjnek 3/4, a feleségnek 1/4 rész jogos tulajdona van. Ennek figyelembe vételével kell megtalálni a váló feleknek a számukra az adott körülmények közötti legjobb megoldást. Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!