Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a férjem elég gyakran...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjem elég gyakran váltogatja a nőit van jogom ahhoz a bíróságon hogy kiszabjam csak a férjem láthatja a gyereket a nők nem?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 09:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

Hat persze! Sot azt is magszabhatod, hogy csak 3 napnal nem regebbi AIDS-teszttel johet a gyerekert!


Amugy nalam ez mar hataron tuli, hogy a gyerekedet hasznalod a sajat lelki sertodottsegedhez.

2013. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az exeddel megbeszélni, hogy ha legalább nem véglegesen, de ideiglenesen ne keverje bele a barátnőket a gyereketek életébe, mert így is ki van lelkileg. Aztán később már lehet róla szó, de értelme tényleg csak akkor van, ha nem pár napos vagy pár hetes kaland. Ha értelmes az exed és gondos apuka, akkor ez nem is lesz kérdés a számára. A férjem is elvált, sok barátnője volt de láthatásra nem vitte magával egyik nőt sem, vagy ha hazavitte magához a gyerekeit akkor addig a nők nem mentek oda. Meg is kérte erre az exe, meg számára is így volt normális kizárólag a gyerekek érdekében. Az első voltam válás után, akinek bemutatta a gyerekeit, de már több hónapja együtt voltunk akkor.

Röviden, két felelős szülő ilyen dolgokban meg kell tudjon egyezni. Anyuka se használja fel ezt a helyzetet a saját sérelme oldására, meg apuka se jaszkarizzon a csajaival.

2013. szept. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
de ezek sajnos csak napos kapcsolatok, mivel azt mondta ő több komolyat nem akar, viszont a gyerekre igényt tart. És nem szeretném hogy azt lássa a gyerek mikor hozzá megy hogy minden héten más nő van ott, csak amilyen az exem ő sajna ezt nem fogja fel, mert nem érett még fel a gyerekéhez.
2013. szept. 26. 15:45
 14/19 anonim ***** válasza:
Mekkora gyerekről van szó? Es miből gondolod, hogy pont akkorra szervez randevut az egynapos baratnoben, amikor a gyerek nála van láthatáson???
2013. szept. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
5 éves, főleg ha a buliból mindennap mással megy haza
2013. szept. 26. 21:40
 16/19 anonim ***** válasza:
76%
Nézd, nehezen tudom elképzelni, hogy apuka elmegy a gyerekért, elviszi bulizni, aztán az épp aktuális nővel hazaviszi.....
2013. szept. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
a gyereket én viszem
2013. szept. 27. 09:06
 18/19 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a jogi választ már megkaptad.

Ettől függetlenül maximálisan megértem az aggodalmadat és szomorú, hogy az apuka nem érti miről van szó. Egy öt éves gyereknek éppen elég trauma az, hogy a szülei nincsenek együtt. Nem kéne még neki azt látnia, hogy apa nem az anyukájával van hanem egy másik nővel, pláne ha ezek a nők rendszeresen váltakoznak. Más lenne a helyzet, ha kialakulna valami komoly, és ha már összeköltözésre kerül a sor, akkor szépen belevezetni az új helyzetbe a gyereket. De addig minek kitenni ilyen stresszenk? Mondom én az "új nőt" képviselem a mi sztorinkban, mert a férjem elvált és vannak gyerekei, de csak akkor kerültem velük kapcsolatba, amikor már komolyan együt voltunk az apjukkal. Amikor ez történt már 8 éve el voltak válva az exével, és nagyon hamar összebarátkoztunk a gyerekekkel, de én mondom, hogy ennek ellenére rengeteg munkámba került, hogy a gyerekek érzelmi biztonsága ne billenjen meg. Érthető ilyenkor, hogy féltékenyek, érthető, hogy marcangolják magukat, hogy talán ők rontontottak-e el valamit, akkor most apu őket nem szereti, akkor most mi lesz anyuval... stb. Higgyétel el nekem, hogy nagyobb gyerekeknél is okoz fájdalmat egy új partner felbukkanása, még ha az nem is látszik a gyereken. Nagyon sokat beszélgettem erről velük, és a mai napig is (4 éve vagyok az apjukkal) téma nálunk. Sajnos otthon az anyjukkal ez tabu téma, de mivel ezt tudom ezért még nagyobb gondot fordítok erre. A gyerekek meg maguk elárulták nekem később, hogy én segítettem nekik a legtöbbet ez ügyben, az anyjukkal erről egyáltalán nem lehetett beszélni ami nagyon fájt nekik, az apjukkal meg kevesebbet. Annyira kinyíltak előttem, hogy a mai napig rendszeres ez a téma nálunk és mindenben segítek nekik, ami ezzel kapcsolatban bennük felmerül.

Mindezt csak azért mondom el, hogy lásd mekkora munka áll előttetek. Neked is azt ajánlom, hogy amikor csak lehetőséged van beszélj az exeddel, próbáld vele megértetni, hogy nem a nőkkel van bajod, csak a gyereknek nem kell ezeket tudnia. A gyerekednek meg úgy tudsz segíteni a legjobban, ha nem szidod az apját, ha természetesen kezeled a kialakult helyzetet, minden nap legyen téma a válás, az új életetek, hogy apa külön lakik de ugyanúgy az apukája, beszélgessetek arról, hogy attól még összetartozik az apukájával. Minden nap emlékeztesd mennyire szeretitek mindketten őt. Pláne ha az apa még nem érett erre a szerepre, az ő részét is fel kell vállalnod amíg beérik. Neked a gyereked az első, könnyítsd meg neki minél jobban ezt a helyzetet, hogy egészségesen fejlődjön és ne legyen szorongó. Kitartást kívánok!

2013. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. szept. 28. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!