Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megállapított gyermektartásdíj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megállapított gyermektartásdíj nem fizetése esetén rendőrségi feljelentés? Külföldön dolgozik a drága apukat, nem akar fizetni!

Figyelt kérdés
Elváltam a férjemtől közös megegyezéssel, ő kérte a fizetése 40%-át fizeti havonta a számlámra. Most közölte nem ad egy forintot sem. Mit tudok tenni? Ausztriában dolgozik, most állítólag 2 hét munka után 400 ezer forintot hozott haza, a gyerekeket hívogatja, de nem találkozik velük. Mindenről be akar számoltatni. Azt mondta ő nem fog nekem adni egy forintot sem, majd ő vesz a gyerekeknek ruhát. Nem érti meg, hogy itt nem csak ruháról van szó. Mit tudok tenni? Sajnos a munkáltató nevét nem tudom. Már magánnyomozón is gondolkodtam, de az nagyon drága lehet.
2013. szept. 25. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen mindegy, hogy OTT mennyit keres, a gyerektartás az azonos munkakörre MAgyarországon szokásos átlagbért veszik alapnak. Tehát ha rakodómunkás, akkor a magyar rakodómunkások átlagát számitják, nem a külföldön ténbylegesen keresett összeget - mivel ott a megélhetés IS több.

Hiába is keresném magánnyomozót, semmire sem mégy vele.

2013. szept. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom ki pontozta le az elsőt, hiszen tökéletesen igaza van.


Külföldi bejelentett munka után az adott munkakörben általános magyarországi átlagbért veszik alapul a gyerektartáshoz.


Magánnyomozóra nincs szükség, a bírósági idézésre köteles így is válaszolni, ha nem illegálisan dolgozik külföldön, akkor ki fog derülni milyen munkakörben alkalmazzák.


Arról viszont ne nagyon álmodozz, hogy kb. 800.000 ft. 40%-át fogod kapni, ilyen a mesékben sincs.

2013. szept. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartást köteles fizetni. Ha 2 hetente 400.000ret hoz haza, az havi 800.000. Ennek a 40%-át nem fogja megítélni neked a bíróság. Hanem az itthoni (szakmabeli) átlagkeresethez fogja nézni. Szerintem beszélj vele, gyerekenként 20-25.000 Ft-nál nem kéne, hogy többet kérj.

Viszont a GYT nemfizetését nem teheti meg, bírósági úton kérheti a csökkentését.


Az új munkahelyét valóban neked kéne kiderítened, sajnos sz.rok a magyar törvények.

2013. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem olvastatok el a kérdést? Apuka nem ad egy forintot se.....
2013. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Félreértett engem az itt válaszolók nagy része. Nem ebből szeretnék megélni. Van munkám, lakásom, nem várom, hogy havi több száz ezer forintot fizessen. Nem jelent meg a bírósági tárgyaláson, hanem írt egy papírt, melyben az állt, hogy külföldön dolgozik, teljesítménybérben és kéri, hogy a mindenkori keresetének 40 %-át állapítsák meg gyermektartásként. Én azt mondtam neki, hogy fizessen 200 eurot a két gyerekre én nem kérem a 40%-ot. Szerintem ez reális, de ő 1 forintot sem szándékozik fizetni. Amúgy apukának nem kellenek a gyerekek, felajánlottam neki azt a lehetőséget, hogy mondjon le a gyerekekről és akkor egy forintot sem kell fizetnie, az én nevemre kerülnek és kész. De az sem állapot, hogy ő akarja megmondani, mit hogy tegyünk, kivel beszélhetünk. Nem sápítozok, nem a gyerekekből élek, rendes munkám van. Nem kérem a kioktatást, örülhetnek a kedves kioktató emberek, hogy nincsenek ilyen helyzetben.
2013. szept. 25. 13:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jelent meg a bíróságon, akkor kitűztek egy következő tárgyalást. Ha ott sem jelent meg, majd elővezetik.

Gondolom az EU-ban dolgozik. Most már EU-n belül is le tudják tiltani a fizujából.

2013. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves 13:12-es válaszoló. Szerintem Ön nem volt még ilyen helyzetben. Imádom a két gyerekemet, hónapok óta egyedül tartom el őket. Apuka nem akarja a gyerekeket, bár nem is engedném, hogy ő nevelje őket. A gyerektartás az jár és a gyerekekre költendő, nem pedig adható. Nem kérek milliókat, sem százezreket. Nem érdekel mennyit keres, bár italra és cigarettára telik neki. A múlt hónapban meglátogatta a gyerekeket egy fél órára. Lementek a ház alatti kisbolthoz, ahol a gyerekeknek egy szelet csokit sem vett, ő viszont a fél óra alatt 6 doboz sört fogyasztott el. Gondolom ilyen apának Ön sem adná a gyermekét.
2013. szept. 25. 13:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ki kell várnod a bírósági eljárást. Ha az ítélet a kezedben van, és továbbra sem fizet, akkor kérd, hogy az állam előlegezze meg neked a gyt-t.
2013. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló! Már a válóperen sem jelent meg. A kitűzött második tárgyaláson szétválasztottak minket, akkora írta meg mit szeretne. Én soha nem gördítettem akadályokat a találkozások elé, sőt felajánlottam, hogy elviszem a gyerekeket hozzá. Ausztriában dolgozik, 2 hetente jár haza 1 hétre.
2013. szept. 25. 13:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jelentsd be, hogy nem fizeti a gyerektartást amiről megállapodtatok, azt is hogy mióta nem fizet. Majd a bíróság letiltja a fizujából. Ha meg nem lehet, akkor az állam fizeti helyette, tőle meg majd beszedik ahogy tudják (adólevonás, közmunka, leüli, akárhogy).

"Nagyszerűen" hangzik amiket leírtál róla, sajnálom a gyerekeket :(

2013. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!