Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Közös hitellel mi lesz?
Van 2 autónk a volt feleségemmel. Mind a 2 autón hitel van. Házasság alatt vettük fel a hitelt, és vettük meg az autókat.
Mikor különváltunk megegyeztünk, hogy övé az egyik autó és a hozzá tartozó hitel, míg enyém a másik autó és a hozzá tartozó hitel! Mindenki használ egy autót és mindenki fizeti a hozzá tartozó hitelt!
Ez egész szépen működött, azonban 6 hónapja volt feleségem nem fizeti az autója után a hitelt. Erről hivatalos papírt kaptam a banktól. Ilyenkor mi a helyzet?
ha nem született bírósági végzés róla akkor nagy baj van .....
ha volt vagyonmegosztás és abban ezt rögzítik akkor azzal bemész a bankba és megmutatod
a vagyonmegosztás még csak most fog következni.
Mikor különköltöztünk lepapíroztuk, hogy nála az egyik kocsi és az ahhoz tartozó hitel, nálam a másik kocsi és az ahhoz tartozó hitel!
Évekig működött ez így, de most már fél éve nem fizeti. Én a kocsim után minden hónapban tisztességesen fizetem a hitelt, átutalással a banknak, így nyoma is van neki.
Hát ha még nincs bíróság által rendezve, akkor a te szempontodból mindegy, hogy miben állapodtatok meg, mert a bankot egyáltalán nem fogja érdekelni.
Ha a Te neveden van a hitel, akkor rajtad fogják követelni a pénzt.
A helyedbe szólnék a banknak, hogy vigyék az autót, és kérnék tőlük egy igazolást, hogy mióta nincs fizetve, stb, bár gondolom ezt amúgy is megkapnád.
A feleséged max nem fog tudni mivel járni. Te KHR listára kerültél így is, mert 3 havi nem fizetés stb után felteszik az embert.
Az ügyvédeddel meg beszélj, nehogy a vagyonmegosztásnál kérje az autód felét, mivel addigra neki már nem lesz.
Akkor pl. te se fizesd a sajátot és arról meg majd ő is kap papírt.
De emiatt ne aggódj, mert gondolom hogy az ő autóját fogja elárverezni a bank, ha az a hitel arra van terhelve.
Az alapeset az, hogy a javak és a hitelek is közösek a házasság alatt a vagyonközösség megszűnéséig. Ez pedig bizonyíthatóan megszűnt, hiszen még papírt is írtatok. Bár a bankot ez nem érdekli, csak a hivatalos bírósági végzés, de ha neked ebből károd keletkezik, akkor azt érvényesítheted vele szemben, akár a vagyonközösségi perben is.
én fizetem a sajátomat, hisz az az én érdekem is, hogy legyen autóm. Tehát ezzel nincs is baj.
A baj azzal van, hogy az ő magatartása miatt rajtam követelhetik azt amit ő nem fizet meg?
Igen az ő autóját fogják árverezni! A kérdésem ha elárverezik az autóját (nyilván áron alul) akkor mi lesz a még rajta lévő hitellel?
figyi ha nem fizeti akkor a bank téged vesz elő
te meg add oda az autót
nem lesz autója -- mert nem fizette
ennyi
am ha a te neveden van azt autó akkor add el és fizesd ki belőle a bankot
Az utolsóval teljesen egyet értek, add el, fizesd ki a bankot, mert jól gondolod, hogy ha áron alul adja el a bank, és marad hitel, azt szintén rajtad fogják követelni.
A bankot kérdezd meg,hogy hogy tudnád eladni, mert biztos hogy a tulajdonjog az övék. Tehát Te se vagy tulajdonos, csak üzembentartó. Legalábbis ez az általános eljárás lízingnél.
köszönöm szépen a válaszokat! Az autón több a hitel mint amennyit ér, amennyiért el lehetne adni. Nem utolsó sorban pedig nagyon le van harcolva a kocsi, volt feleségem össze vissza törte már...
Igen ha el is viszi a bank a fennmaradó hitel még megmarad, ám annak a fele szintén volt feleségemet illeti. Amennyiben tőlem levonnak bármit is, azt a vagyonmegosztáskor érvényesítem volt feleségemmel szemben!
Ügyvédem azt javasolta, hogy hagyjam az autót, úgyis volt feleségemnél van, nem hiszem hogy csak úgy átadná nekem a kulcsokat önként. Majd a bank elveszi tőle, a többit meg majd rendezem a vagyonmegosztáskor!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!