Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén, mit lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén, mit lehet csinálni a "közös" hitellel?

Figyelt kérdés
Ha a házaspár együtt vette fel a hitelt, de az egyikük nevére, akkor mit lehet csinálni? Egyiküknek a munkája miatt nehezebb intézni az ilyen dolgokat, ezért minden a másik nevére lett felvéve, a 2 hitel + az autóhitel. De közösen költötték a pénzt, az autót is zömében az a fél használja akinek nincs a nevén. Tudom, hogy a legkézenfekvőbb eset az, hogyha elválnak akkor az fizeti a hitelt akinek a nevén van. Lehet valami jogi úton megoldani, hogy a másik is beleszálljon a dologba, nem azért mert le akarná húzni, hanem merte gyedül nem bírná anyagilag.
2010. nov. 26. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Házasságban teljesen mindegy, kinek a nevén van hitel, együtt felelnek érte.
2010. nov. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez mit jelent pontosan? Ha elválnának oszlik a költség?

Mert szerintem ez az egyetlen dolog ami miatt ez a házasság még van, mert akinek a nevén van a hitel ennyi fizetnivalóval nem boldogulna.

2010. nov. 26. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A válás anyagi elválást és a vagyonközösség megszüntetését is jelenti. Több lehetőség van, de ezt befolyásolja a hitel nagysága és a felek fizetőképessége továbbá melyik fél megy, melyik a felperes, melyik akarja a házasság felbontását úgymond mindenáron, ugyanis az fizet többet, hogy szabad lehessen. Mindenképp meg kell beszélni, mert jobb egymás között eldönteni, mint jó magas illetékért a bíróság döntsön. A legideálisabb a hitel visszafizetése közösen. Ha ez nem megy, akkor a "szegényebb"-nek le kell mondania ezekről a javakról, hisz úgysem tudná tovább fizetni a hiteleket. Lakás esetén nincs vita, hiszen a tulajdonjog megmarad, így is úgy is egyezkedni kell. Ami az autót illeti, azt jobb eladni és visszafizetni a kölcsönt. Ha személyi hitel volt, vagy áruvásárlás azon is meg kell egyezni. Egy biztos, hogy egy válás egy teljes legatyásodás mindkét félnek.
2010. nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a nő kezdeményezné a válást, akinek a nevén vannak a dolgok. Mert a férfi úgymond pokollá teszi az életét. Nem vagyok benne biztos, hogy hajlandó lenne fizetni csak úgy megegyezés alapján a felét mindennek. A lakás amiben laknak a férfié, a fele, a másik a közös gyereké aki már nagykorú. Abban sem vagyok biztos, hogy a férfi hogy fogadná ezt az egész válás dolgot, belemenne-e vagy azt is húzná. Egyikük sem boldog az tuti. De nem látok ebből kiutat.
2010. nov. 26. 22:46
 5/9 anonim ***** válasza:

A házasaág vagyon közöség minden fele fele a vagyonon ugyanugy mint a tartozás.

Ha az egyik fél nem fizet a másik bajban van, de aki nem fizet azon a bank ugyanugy követelni fogja a jussát.

2010. nov. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi most pont ezért szívunk!

Párom előző házasságában felvett jókora lakáshitelt, elváltak, a tartozás maradt a páromon, mivel a nő csak adóstárs volt.

Most jött a behajtó, én vagyok szarban az előző házassága miatt, se gyerek, se lakásvásárlás, több milliós tartozást von le az apeh a párom béréből, a volt feleség pedig szó szerint röhög a párom szemébe.

2010. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most akkor hogy van? Mert eddig azt írták nekem az eddigi hozzászólók, hogy a tartozás is közös. Most meg az utolsó azt írta, hogy a párja elvált, az ő nevén volt minden, tőle vonnak az exe meg röhög a markába, mert csak adóstárs volt. Akkor most az adóstárstól nem vonnak le pénzt havonta vagy mi?
2010. nov. 27. 12:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy közös a tartozás, a feleség SAJÁT vagyonát, ami bizonyítottan az övé csak, és nem közös szerzemény, nem érinti a férj adóssága, ez fordítva is igaz, tehát pl. a feleség nevén lévő autón nem hajthatják végre a férj adósságát.


Sajnos ha nincs hivatalos papír róla, hogy a hitelt közösen használtátok fel, akkor sehogy sem tudod gyakorlatilag behajtani, ha ő nem akarja...

2010. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van.

Mivel a volt feleség "csak" adóstárs, senkit nem érdekel, hogy ketten költötték el a pénzt, sőt...

Csak azt terheli a felelősség akinek a nevén van a hitel.

Aztán, hogy miből élsz meg, az állam már lesz**ja.

És csodálkoznak, hogy a magyar ember nem tud gyereket szülni...

2010. nov. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!