Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást kéne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást kéne fizetnie?

Figyelt kérdés
Ha az édesapa egymillió kettőszázezer forintot keres havonta, 2 gyermekre mennyi gyerektartást kéne fizetnie? Az anya minimálbért keres.

2013. szept. 8. 13:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

". De szerintem ássa el magát az az apuka, aki az együttélés alatt nem sajnálja a gyerekétől a pénzt, de a válás után csakazértis a minimumot fizeti, pedig tudna többet is."


Itt nem arról van szó, hogy az apuka mennyit akar fizetni. Az apuka helyében én a bíróságilag meghatározott összeget fizetném, a gyereket pedig ezen felül támogatnám ajándékok vagy zsebpénz formájában, amennyire csak tudom.


Az, hogy az anyuka mennyit fog kapni gyerektartásképp és hogy az apuka mennyivel támogatja a gyerekét, két teljesen eltérő kérdés. Nagyon sok apuka fizet még a gyermekének a gyerektartáson felül is, ha megteheti, megint mások a gyerektartást sem akarják kifizetni. De a kérdés alapvetően nem erről szólt.

2013. szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%
Utolsónak van igaza, annyit fizetnék ami reális, aztán a maradék meg félretenném az egyetemi éveire. Az meg hülyeség, hogy megszokta a luxust az együtt élő családot is megszokta mégsem lesz ezután.
2013. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
85%
na most őszintén, nyomja meg a piros kezet, aki szerint 200 ezer forint gyerektartás reális 2 gyerekre....
2013. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem neveli tovább apuka a gyerekeket.... ??? Az lenne ilyen esetben a legjobb megoldás....
2013. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Utolsó: az is lehet ám, hogy a gyerek az anyjánál akar maradni (már 5-6 éveseket is megkérdeznek és beleszámít a döntésbe, 13-4 éves korban meg már kerek-perec eldönthetik), vagy hogy még szopós kisbabáról van szó. De ezer indok lehet, amiről mi nem tudunk (pl. az apuka a bevételéért látástól vakulásig dolgozik a vállalatában, így nem is látná a gyerekeket?).
2013. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
AZ a baj hpgy a kérdezőtől nem jön válasz a hozzászólásokra. Így csak talágatni lehet a többi nem elhanyagolható részletről
2013. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Szerintem megegyezés kérdése. Az apuka a kötelező gyerektartáson felüli összeget is kérhet. Attól függően milyen a szülők kapcsolata. De valóban a volt feleséget nem köteles eltartania. Szerintem ha két ember félre tudja tenni a személyes érzelmeit a gyermekei érdekében hatékonyabban tudnak együtt működni, megoldást találni.
2013. szept. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

A szüleim kb 20 éve elváltak, rendes összegű (fejenként 60ezer ft) gyerektartást kapunk, plusz ha szükségünk van valamire, azt általában megveszi nekünk. Igazából nincsen semmi gond, csak azért tettem fel a kérdést mert egyáltalán nem voltam tisztában vele, hogy ilyen magas fizetés esetén mennyit kell fizetnie, mert utána gugliztam és láttam h 15-25%-ban állapítják meg amit én is sokalltam ennyi pénz esetében. Egyébként vki kérdésére válaszolva mi nem maradhattunk volna apánál, mert külföldön dolgozik és régen elég ritkán volt itthon. Egyébként arról szó sincs, hogy anya költené el magára a pénzt :D Csak nem tudtam, hogy az anya keresete szempont e a gyerektartás megállapításakor.

Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 9. 16:49
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha kb 20 éve váltak el a szüleid,akkor szerintem örülj neki hogy egyáltalán kaptok gyerektartást. Mivel gondolom már akkor elmúltál 18 éves és már nem lenne köteles fizetni gyerektartást,maximum csak rokontartást.
2013. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: ha tanulnak, akkor köteles.
2013. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!