Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást kéne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást kéne fizetnie?

Figyelt kérdés
Ha az édesapa egymillió kettőszázezer forintot keres havonta, 2 gyermekre mennyi gyerektartást kéne fizetnie? Az anya minimálbért keres.

2013. szept. 8. 13:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Ha az apa ennyire magas jövedelemmel rendelkezik, akkor a %-os szabályzás nem érvényes, a bíróság itél meg olyan összeget, amit a GYEREK IGÉNYEINEK megfelelönek tart. (Ez gyerekenként kb 30-50 ezer Ft-os fölsö határnál nem szokott amgasabb lenni.) Ugyanis a GYEREKtartásnak a GYEREK alapvetö igényeit kell CSAK fedeznie, az ANYA megélhetését, vagy a GYEREK luxusigényeit NEM.


A gyerektartás megállapításánál az anya jövedelmét soha nem veszik figyelembe, mivel az anyának a saját megélhetését saját magának kell fedeznie, ez nem a közös gerek apjának a kötelessége.

2013. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy az első írja, gyerekenként 30-50.000-nél többet nem szoktak megítélni, maximum ápolásra szoruló, súlyosan beteg gyerek esetében.


Extrém magas fizetés esetén nem százalékban, hanem pontos összegben határozzák meg a gyerektartást.


Szóval abban ne reménykedj, hogy a milkának a 20-30%-át megkapod...

2013. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

az én exem is sokat keres, nagyon, én havi 25 ezer gyerektartást kértem, ennyit érzek reálisnak, meg is kaptam


nem írtad, mennyi idősek a gyerekek, stb, de ha van valami extra igényetek (művészeti iskola, különóra, nyelviskola, sport), akkor kb 30-35 ezer a reális

2013. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%
Ez azért nem teljesen igaz, figyelembe veszik, hogy ha a magas jövedelmű szülő egy háztartásban élne a gyerekkel, akkor több jutna a gyerekre, tehát nem csak a minimális igényeiről gondoskodna, hanem jóval magasabb színvonalon élne a gyerek. Márpedig mivel a gyerek érdekeit tartják szem előtt, így a gyerek csak azért nem szenvedhet hátrányt, mert nem él vele a magas keresetű szülő. Egyébként pedig az alapkiadásokon túl igenis beletartozik pl. a különóra, a sport, zene, ilyesmi. Tapasztalatom szerint ekkora jövedelemnél gyerekenként kb. 100-100.000.- Ft az amit megítélnek azért, hogy a gyerek továbbra is a megszokott színvonalán élhessen. És pont emiatt megnézik a gyereket nevelő szülő jövedelmi helyzetét is, mivel nem biztos, hogy ő tudja fedezni azokat a kiadásokat, amik a gyerek megszokott életszínvonalához szükségesek. Persze, a saját kozmetikust, fodrászt, stb. nem kell fedezni, de ha a gyerek évek óta olyan sportot, hobbit űz, ami drága, de a másik szülő keresetéből lazán fedezték, bizony megítélik, hogy az a szülő továbbra is fedezze, mert ugyanúgy a gyereke, mint amikor még együtt élt vele.
2013. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%

"Ez azért nem teljesen igaz, figyelembe veszik, hogy ha a magas jövedelmű szülő egy háztartásban élne a gyerekkel, akkor több jutna a gyerekre, tehát nem csak a minimális igényeiről gondoskodna, hanem jóval magasabb színvonalon élne a gyerek. Márpedig mivel a gyerek érdekeit tartják szem előtt, így a gyerek csak azért nem szenvedhet hátrányt, mert nem él vele a magas keresetű szülő. "


Ez nem így van a joggyakorlatban ahogy mondod. A gyerek igényeit veszik figyelembe: azt, hogy ne nélkülözzön, normális színvonalon éljen. Az, hogy eddig luxuskörülmények között élt vagy az átlagosnál jobban, nem érdekli a bíróságot, a gyerektartás nem erről szól! AZ iphone és a gucci póló nem a gyerek érdeke vagy létszükséglete, az extra - a bíróságot pedig csak egy élhető minimum meghatározásra érdekli.

2013. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
33%
Hát pedig bírósága válogatja, bizony volt nem egy esetben, hogy a milliomos vállalkozó apuka lelépett, htb. anyuka maradt a gyerekekkel. Természetesen anyuka menjen el melózni, de a bíróság úgy gondolta, hogy a gyerek nem tehet a szülei válásáról, ha eddig megszokta a magas életszínvonalat, amit apuka biztosított neki, akkor ezután is biztosítsa, ha van rá lehetősége a jövedelme alapján. Ezért írtam, hogy nem anyuka luxusigényeit kell fedezni, hanem a gyerek megszokott életszínvonalát. Ezt általában úgy szokták, hogy az olyan kiadásokat, mint sport, hobbi, különóra, zene, márkás cuccok, amiket a gyerek megszokott, számlával kell igazolni, hogy tényleg a gyerekre ment, nem anyukára.
2013. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%
szerintem meg anya ne zsigerelje ki apukát, vagy ha mégis ilyen ambíciói vannak, kérjen asszonytartást
2013. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%
Aki ilyen fizetés mellett havi 20-30-al szúrja ki a gyereke szemét, azért az is eláshatja magát.
2013. szept. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Szép is lenne, ha így lenne 6-os, de szerencsére nem így van, ebben a kérdező se reménykedjen.
2013. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
17%
Hát, nekem nincs milliomos exférjem, tehát részemről csak elméleti a kérdés. De szerintem ássa el magát az az apuka, aki az együttélés alatt nem sajnálja a gyerekétől a pénzt, de a válás után csakazértis a minimumot fizeti, pedig tudna többet is. Mintha akkor már nem lenne annyira fontos a gyereke, mint amikor még vele élt. Teljesen egyetértenék azzal, ha az anyukának számlával kell igazolni, hogy a gyerekre ment a pénz, de én apaként nem tudnám megtenni, hogy a gyerekemre sokkal többet is áldozhatnék, de nem teszem. Ha megengedhetem magamnak, akkor igenis biztosítanám a gyerekemnek a megszokott életszínvonalat, mert attól anyukának max. annyiban lesz könnyebb, hogy legalább azt látja, hogy a gyerek életszínvonala nem változott. Tudomásul kell vennünk, hogy vannak jobb és rosszabb anyagi helyzetben lévő családok, ahol máshoz szoktak a gyerekek. Nemrég a munkámból kifolyólag jártam egy olyan családnál, ahol a 16 éves lányt minden nap kocsival vitték suliba, a garázsban három autó, az alagsorban jacuzzi, minden hipermodern. Na,a kiscsaj épp kiakadt, hogy miattunk a szülei nem tudták elvinni a suliba,busszal kellett mennie. Ő ehhez volt szokva, lehet, a lábát be nem tette volna egy lakótelepi panelba. Értem én, hogy ez nem jó dolog, hogy nem vegyül a plebssel, de a szülei együtt nevelték ilyenné, azért, mert a jó keresetű szülő lelép, a felelősség az övé is, hogy ilyen igényei vannak a gyerekének, és ha erre nevelte, akkor biztosítsa is neki, ha megteheti.
2013. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!