Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mire fel kell fizetnie gyerekt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire fel kell fizetnie gyerektartást?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, szeptemberbe lesz majd a tárgyalás, és a bírónő azt mondta, nekem kell bizonyítanom, hogy szükségem van a gyerektartásra.


Most elkezdtem összeírni a gyerek költségeit, ilyenek vannak benne, hogy pelenka, bölcsőde, étkeztetés, úszás, a nagyobb lakás.


Milyen költségekre lehet még hivatkozni?


2013. júl. 4. 10:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kaja, bútorok, játékok, oktatás-fejlesztés, esetleg babysitter, mert neked közben dolgoznod kell, a gyerekek miatti utazás (BKV jegy vagy benzin a bölcsiig), stb...
2013. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A BKV bérlet nem jó, mert azt amúgy is megvenném, de köszönöm a választ.


Nevetséges, hogy be kell bizonyítsam, hogyan tudnék elkölteni 20 ezer forintot a gyerekre...

2013. júl. 4. 10:28
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Nagyobb lakás? Ezt hogy érted? Fizesse az exed a hiteled egy részét?


Ami még van: ruha, cipő.

De a luxuskiadásokat nem fogják figyelembe venni, pl úszás, játékok, játszóház.

2013. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A nagyobb lakás azt jelenti, hogyha nem lenne gyerekem, tök jól ellenék egy 30 nm-es minigarzonban, de mivel gyerek van, most egy 1,5 szobás lakást kell béreljek, ahol van külön, elszeparált konyha (amit le tudok választani ráccsal), és van külön gyerekszoba is.
2013. júl. 4. 10:33
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb lakáshoz ugye nagyobb rezsi is tartozik.

A felsoroltakon kívül az esetleges gyógyszer költségek-persze ne legyen beteg a gyerek, de hát előfordul.

2013. júl. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Bocs, hogy érdemben nem tudok hozzászólni, de annyira abszurdnak tűnik, hogy a bírónő, egy felnőtt ember ne tudja kitalálni, vajon mire kell a gyerektartás.
2013. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Én még ilyenről nem hallottam, hogy bizonyítani kell. Hiszen az a fél, akinél a gyerek van az idejét, energiáját, munkáját adja a gyereknevelésbe és a másik fél az anyagi dolgokat. Hiszen közös a gyerek.
2013. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Egészen pontosan úgy áll a helyzet, hogy mivel az apuka hátráltatja a válást (1,5 éve), így a bíróság ügygondnokot jelölt ki, magyarul egy olyan személyt, aki majd képviseli az ő érdekeit. A bírónő mondta, készüljek fel rá, hogy meg fogja kérdezni, miért így akarom a láthatást meghatározni, és hogy miért van szükségem havi 20 ezer forintra...
2013. júl. 4. 10:46
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves 7.-es, én nem így gondolom.


Szerintem a gyerektartásnak a gyerek költségeinek a felét kell fedeznie, hiszen ha a másik fél is mellétesz ugyan annyi pénzt, akkor a gyereknek mindene megvan.


Az, hogy az én időm, az én energiám, és az én nevelésem, az majd nekem külön fog megtérülni, amikor hozzám fog jobban kötődni.

2013. júl. 4. 10:48
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Off: gyönyörű az ilyen apa, aki ennyit sajnál a gyerekétől!
2013. júl. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!