Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy apának meddig kell gyerekt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy apának meddig kell gyerektartást fizetnie?

Figyelt kérdés
Míg a gyerek tanul, vagy ha megkapja a BSc diplomáját? Ha utána mesterképzésre megy, akkor is kell még fizetnie? Vagy ha utána munkanélküli a gyereke? Hogy van ez?
2012. márc. 10. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Amíg tanul a gyerek , de ha elmúlt 23 éves és akár tanul akár nem akkor már nem kell az apának fizetnie.
2012. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy 23? Mert ismerek valakit, aki 24 éves már, és még mindig kap gyerektartást.
2012. márc. 10. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Én csak annyival egészíteném ki az elsőt,hogy addig amíg nappali tagozatos diákként tanul.22 év kor felett(én 22 évről tudok,de lehet hogy én tévedek) már nem kell fizetnie ha tanul ha nem
2012. márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor az ismerősömnek rendes apukája van, hogy még támogatja.
2012. márc. 10. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ide le van írva,hogy egy felnőtt gyerek után hogyan kell fizetni vagy mikor nem kell fizetni

2012. márc. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha tanulmányokat folytat akkor középfokú képzésnél 23 év, felsőfokú képzésnél 25 év (de nem vagyok biztos benne) illetve tartós betegség esetén. Bár gyerektartás csak kiskorúságig (18 éves korig) jár, efölött rokontartás van.

Amúgy addig kell fizetni amíg határozatban meg nem szüntetik a tartási kötelezettséget. Megszüntetést kérheti az apa is, ha a jogosult eltartásáról már nem köteles tovább gondoskodni.

2012. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
18 éves korig ha tetszik ha nem fizetni kell a gyerek tartást. Ha utána nappali tagozaton tanul akkor tudtommal 22 éves koráig még kell fizetni.
2012. márc. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!