Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a gyermekelhelyezéssel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a gyermekelhelyezéssel, vagy láthatással kapcsolatban nincs egyesség, akkor már nem lehet beadni közös megegyeezéssel a kérelmet? Külön lehet venni a szülök dolgát, válását?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
NEm, közös megegyezéshez meg kell a gyerekelhelyezésben, vagyonmegosztásban is egyezni.
2009. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A közös megegyezés arról szól, hogy a következőkről megegyeztek:

mindketten válni akartok

közös gyerek kinél kerül elhelyezésre

közös gyerek után fizetendő tartásdíj mértéke

közös gyerek láthatása

ingó vagyon elosztása.

Az ingatlan vagyon elosztása bevonható a válóperbe, de külön is le lehet "meccselni" Sajna nemrégiben aktuálissá vált nekem is, hogy felkeressek egy ügyvédet, ő mondta el mindezt.

2009. okt. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az apukának...a láthatással van problémája,ő azt szeretné ha 1 hetet nála 1 hetet meg nálam lenne.Én ebbe nem megyek bele,de már válni szeretnék.Akkor mit tegyek?Nekem nincs pénzem a per indításra.Már másfél éve külön élünk.
2009. okt. 23. 19:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehetne neki értelmesen elmondani hogy egy ilyen rendszer csak a gyereknek ártana?
2009. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Abban egyezzetek meg az apával,hogy ha neked ítélik a gyereket,ő akkor látogathatja,amikor akarja.Elvinni magához pedig hosszabb időre csak akkor lehet,ha pl.,iskolai szünet van.együtt nyaralnak stb.Természetesen közös megbeszélés után:A gyereknek is ez lenne a legjobb.

Olyan ítéletet a bíróság nem fog hozni,hogy egy hét itt,egy hét ott.Ez a gyereknek csak rossz lenne,nem beszélve arról,hogy pl.hol járna iskolába? stb.

A válópert te is beadhatod,és kérhetsz illetékmentességet.

2009. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó mond az a jó, sztm, ezért én nem is részletezném. Azt viszont biztosan tudom, hogy az 1hét itt, 1hét ott-ba a bíróság úgy sem egyezik bele. Ha gondolod meggyőzheted úgy is ,hogy elviszed egy általa választott ügyvédhez akivel ezt átbeszélhetitek, akkor egy különálló, szakember mondja majd el neki, hogy ezt nem lehet megcsinálni. Talán jobban hat.
2009. okt. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!