Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi időbe telt feldolgoznod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi időbe telt feldolgoznod a válásodat ha a férjed megcsalt és az új nőt választotta?

Figyelt kérdés
külön érdekelnének azok,akik gyerekkel/gyerekekkel maradtak így egyedül.Hogy alakult a ti életetek,hogy a férj kihagyhatatlan párkapcsolata?
2013. júl. 9. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár én, mint gyerek éltem meg a dolgot, a szüleimnél ugyanez volt a helyzet.


Édesanyámnál maradtunk testvéremmel, visszaköltöztünk anya szülővárosába. Az első 1-2 év nehezen ment, anya elég sokat küzdött, viszont mostanra sikerült teljesen talpra állnia, most már sokkal biztosabb az anyagi hátterünk, mint annak idején teljes családdal valamikor is volt.

Szerintem még mindig nem sikerült teljesen feldolgoznia a történteket, és valamilyen szinten nem is fogja soha, ami érthető is, elvégre ez az egyik legnagyobb árulás, ami lehet - szerintem. Kezelni viszont megtanulta a dolgot, az utóbbi években nagyon boldog, sikeres nő lett belőle.

Sokan irigylik azt, ahogy most él. Persze 10 éve még nem így volt ez.

Amikor kérdezzük - és igazából bárki kérdezi tőle - ,hogy hogy honnan volt ennyi energiája, azt mondja mindenkinek, hogy végig az lebegett a szeme előtt, hogy nekünk - a húgomnak és nekem - meg tudjon adni mindent. Ez sikerült, én máig nem értem, hogy volt ennyi ideje és energiája. Persze erre mindig azt mondja, hogy hát belőlünk :)


Ami a másik felet illeti, összeházasodtak, született egy közös gyerekük, majd ott is jött a megcsalás (bár ott mindkét fél részéről volt valami, ha jól emlékszem, de elég kusza volt), majd elváltak, most van egy kapcsolata, de itt is félrelépett, de a nő kitart mellette.


Kitartást és csak előre nézz, foglalkozz sokat a gyermekeiddel, mert ők a Te jövőd! :)


22/F

2013. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen, de tulajdonképpen, mivel én mondtam ki a végítéletet a házasságunkra, így könnyebb volt. Próbáltam elfogadni és feldolgozni, hogy valami félresiklott és igyekeztem nem magamat hibáztatni, amellett, hogy rá sem kiabáltam kígyót békát. Egyszerűen csak próbáltam feldolgozni a feldolgozhatatlant.

Egy évig próbáltam lenyelni és megbocsátani, hogy képes volt úgy megcsalni, hogy én 7 hónapos terhes voltam a közös gyerekünkkel. Aztán próbáltam megbocsátani azt, hogy a viszony majd egy évig tartott (és kitudja talán azóta is tart). Tönkretettem magamat és majd bele zakkantam a féltékenységbe akkor is, ha csak 10 percet késett munka után. Nem volt ez így már jó senkinek.


Egy nap hazajött, elmondtam neki, hogy ez így nem megy tovább (persze előtte is tudott az érzéseimről, nem volt neki villámcsapás) és megkértem, hogy költözzön el. Az első pár nap brutális volt, aztán hazaköltöztem vidékre anyukámékhoz egy időre, mert anyagilag nem volt kire támaszkodnom, amíg nem mehettem vissza dolgozni (majdnem 2 éves volt a lányunk ekkor).

Szerencsére rengeteg "támogatóm" akadt, a főnököm visszvett idő előtt, rengeteg segítséget kapok tőle azóta is, a szüleim rugdostak el otthonról, hogy menjek el fodrászhoz, masszőrhöz, barátnőzni, vagy bárhova, a gyerekkel majd ők addig foglalkoznak, csak ne törjek össze és roskadjak magamba.

Mostmár a helyére került minden, a lányom bölcsis lett, én dolgozok. Megszoktuk, hogy kettesben vagyunk. Rossz apukával mindenhéten szembe nézni, de a magánéletére nem vagyok kíváncsi, nem lennék felkészülve még arra, hogy neki esetlegesen már új párja van, a gyerek érdekében viszont szeretném, ha megmaradna a jó viszony.

Borzasztó érzés belegondolni, hogy 31-2 évesen már elvált nő vagyok, de sajnos ezt dobta a gép, az élet megy tovább, hiszem azt hogy megtalálom még a nagy őt, a kislányomért pedig érdemes mosolyogni!

2013. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából egy év telt el, mire helyrerázódtam. Engem inkább az sokkolt, hogy ottmaradtam egy szó szerint újszülött gyerekkel, szüleim meghaltak, semmi segítségem nem volt. Ha most visszagondolok, azon jár az eszem, hogy hogyan nem roppantam össze?! De nem bánom, hogy így alakult, nyugodtan élek. (4 éve volt) A volt férjem kihagyhatatlan párkapcsolata tiszavirág életű volt, azóta is átjáróház az élete.
2013. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az eleje nehéz volt. 20 év házasság után kitettem a szűrét, de közben kicsit belehaltam. Masszívan elkezdtem inni, és az térített észhez, hogy a fiam egy nap szólt, "Anyu, nincs pénz, nem tudok konyakot hozni". Na, ez volt az a pillanat, hogy a hajamnál fogva kihúztam magam az önsajnálatból. Ha több tartalékom van, lehet, már alkoholista vagyok :) Ez a folyamat kb. 3 hónapig tartott, én azalatt temettem az életem, a közös múltunkat, mindent. Viszont gyorsan és zökkenőmentesen talpra álltam. Kemény három hónap volt, munka után haza, és már kerestem is az üveget. Szerencsém volt, hogy a gyerekek már nagyok voltak, és átengedtem nekik a háztartást. Reggel kába-kómás ébredés, munka, majd ismét a tudattalan állapot. Mindez, mint mondtam, addig tartott, míg volt pénzem italra. Mikor rádöbbentem, akkor jött az, hogy itt az ideje, hogy észhez térjek, és rendet tegyek. Mindent, az utolsó ottmaradt zoknit is összepakoltuk, kiraktam a kuka mellé, átrendeztük a lakást, és kialakítottuk a két gyerek-egy szülő családot. Ez már könnyen ment.
2013. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, az én sztorim a #2 és a #3-as válaszoló mixe, 7hónapos terhesen derült ki h 7hónapja csal, próbáltam megmenteni, nem akarta, így cuccolás szülőkhöz a 2évesünkkel, ott is szültem, még másfél év mire dolgozni mehetek, szerintem munkával könnyebb lenne, szoptatás miatt nincs sem cigi, sem egy kiadós berúgás, nem tombolhatom, nem futhatom ki magamból, ez a legrosszabb. Első válaszoló azt hittem lány vagy, annyira empatikusan írtad le, egész biztos vagyok benne hogy emiatt jobban fogod értékelni a párodat és a gyerekeidet ha lesznek, utolsó neked pedig gratula h talpraálltál, az én szüleim most sodródnak ebbe bele, szerintem nem lesz kiút, apám azt mondta úgyis én is piálni fogok, szerintem ha ezt túlélem pótszerek nélkül, utána már nem is kell majd, eddig is absztinens voltam.
2013. júl. 12. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!