Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megtehetem-e, hogy a 18 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtehetem-e, hogy a 18 éves korát betöltött gyermekem után a tartásdíjat nem az anyának, hanem közvetlenül a gyereknek utalom?

Figyelt kérdés
Lehet-e ennek hátrányos következménye, ha az anya beperel?
2013. máj. 27. 15:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Sajnos az ügyvéd válaszából nem volt egyértelmű, hogy az az eredeti kérdésre vonatkozott-e, vagy arra, hogy a rokontartásra váltás automatikus. Úgyhogy még mindig bizonytalan a dolog.
2013. máj. 27. 16:04
 12/19 anonim ***** válasza:

Hiába töltötte be a 18-at, ha még középiskolába jár, jár a gyerektartás. Ha a gyereknek akarod fizetni és ezt nem tudod az anyával okosban megbeszélni, akkor ezen csak a bíróság változtathat.

A határozat tartalmazza, hogy felsőoktatási tanulmányok esetén automatikusan átváltozik rokontartássá a gyerektartás és tovább kell fizetni? Mert ha nem, akkor amennyiben bírói döntést szeretnétek megint eljárást kell kezdeményezni.

Bocs az offért.

2013. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Tehát, ha a bíróság külön nem rendelkezett a rokontartássá átváltozásról, akkor nem automatikus!
2013. máj. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A végzésben semmi sincs, csak annyi, hogy a gyerekek az anyánál kerülnek elhelyezésre és x forint gyermektartásdíjat kell fizetnem havonta előre esedékesen minden hó 10. napjáig a volt feleségem bankszámlájára. De 18 év felett már nem gyerek a gyerek.
2013. máj. 27. 16:14
 15/19 anonim ***** válasza:
Én ezt értem, csak a bírói gyakorlat kitolja a 18 éves korhatárt, ha a gyerek még nem végezte el a középiskolát és csak pár hónap van hátra.
2013. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha a határozatban nincs rendelkezés a rokontartásról, azt nem kell majd fizetned, gyerektartás helyett autmatikusan.

Amúgy is azt írtad, hogy jó a kapcsolatod a gyerekkel, így nem probléma, ha bármilyen határozat nélkül, segíted őt pénzügyileg.

2013. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Lehet. Gimnazista gyerekkel vagyunk tul ezen. A gyereked beleegyezese kell, az anya velemenye jogilag nem mervado.
2013. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%
Én már egyetemre járok, és édesapám nekem adja a gyerektartást (vagy rokontartást, mert a nevét is össze-vissza írják), ami az első nappalis tanulmányok befejezéséig jár. Erre azért is volt szükség, mert édesanyám (a kérdező exnejéhez hasonlóan) saját magára költötte a tetemes mennyiségű gyerektartást, amiből, ha csak a felét félrerakta volna havonta, akkor 18 éves koromra lett volna egy lakásom... Egyszóval felfoghatjuk sikkasztásnak is :D Szerencsére, miután ezzel szembesültem, nagyon hamar megbeszéltük édesapámmal, hogy ezentúl nekem jön a pénz, el is költöztem otthonról, édesanyámnak pedig nem volt arca megtámadni ezt a bíróságon... Szóval Kérdező, nyugodtan add a gyerekednek a pénzt, az neki jár!
2013. máj. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
47%

Nem lehet mert a gyerek tartás az anyának lett megitélve,

tehát az ő nevére szól az összes papír ha nem kapja meg hivatalosan letiltathatja a fizudból.

Ahhoz hogy ez változon a gyereknek saját nevén kell rokkontartási pert inditanija, ennek összege kisebb lesz mint a gyt.

Amúgy ha otthon lakik ki van rá fizetve a rezsi, a kaja, a tanulás, a bérlet, a net.... azért nem mondhatod hogy nem költ a gyerekre te se gondolod hogy a gyt nike cipőre meg pizzára van.

2013. máj. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!