Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megkapja visszamenőleg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkapja visszamenőleg a tartásdíjat, ha igen utána van esélyem nyerni ellene?

Figyelt kérdés

1 éve mondták a ki a válást. Birósági határozat van arról hogy a házasságunk alatt fel vett hitelek felét ki kell fizetnie nekem. Két személyi kölcsön a törlesztő részlet a kettőre mivel svájci frank alapú közel 60 ezer ft. Az egyikből még 4 a másikból még 3 év van vissza. Az én számlámról vonják a törlesztő részletet minden hónap 12-én. gyerektartásra havi 20 ezret kell fizetnem minden hónap 15-éig. Mivel 10-én kapok fizetést,ezért a gyerektartást már akkor mindig elutaltam még az elején. Volt feleségemnek azonban hiába mutattam az sms-t h mennyit vontak le a hitelre nem hajlandó felét oda adni. Azzal érvel hogy nem fogja vissza adni a gyerektartást,és még többet.

Írtam neki felszólító leveleket hogy fizesse ki a hitel felét,semmi reakció. Én 5 hónapig utaltam neki a gyerektartást minden hónap 10-én most azonban már lassan 5 hónapja nem teszem. Írom a felszólító leveleket csak hogy fizesse ki a hitel törlesztő felét.

Én albérletben élek,ő a szülői házban. Miatta költöztünk ebbe a városba a szüleihez itt vállaltam munkát. Mikor mondom neki h marha nehéz megélnem a maradék 60 ezerből ugy hogy albérletet fizetek. ha oda adom neki a előre a gyerektartást akkor kajára már nem telne. 40. ezer ft az albérletem rezsivel együtt. Azt mondja ilyenkor hogy költözzek vissza én is anyámékhoz ahogy ő tette. De nekem itt a munkám,otthon nem biztos találnék,messze lennék a gyerektől is. És nem fogok egy biztos munkahelyet csak úgy ott hagyni.

Mit csináljak? Még nincs 6 hónapja hogy nem fizetek gyerektartást,így az államtól nem kérheti. Ne fizessem a hitelt? Akkor több kamat fog rá menni,esetleg végrehajtóhoz kerül.

Ha fizetek neki gyerektartást,így hogy nem hajlandó kifizetni a hitel rá eső részét nem tudnék megélni.

Volt feleségem perelni akar amint meg lesz a 6 hónap nem fizetés.


2013. febr. 27. 14:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném hogy neki is van munkája,ő is kb 110-130 ezret keres.
2013. febr. 27. 14:27
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha határozatod van arról, hogy neki fizetnie kell a hitel felét, akkor azt miért nem adod be bíróságra, hogy nem fizeti? Akkor őt is köteleznék a hitel felének fizetésére, és te is nyugodtan utalhatnád a gyerektartást. Neki annyiból több esze van, hogy nem vár csodára, hanem perel. Te is tedd ezt, ha igazságot akarsz.
2013. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

És a gyerektartást addig fizessem neki én ki 15-ig?

Pereljek én elöbb? Több felszólító levelet küldtem már neki ajánlva és semmi reakciója nem volt.

2013. febr. 27. 14:33
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs más hátra, mint polgári pert indítani ellene. Persze Te is mulasztottál, mert a gyerek tartása a hiteleket is megelőzi! De ha a válási határozaton rajta van hogy neki kell fizetnie a hitel felét, akkor igenis kell hogy fizesse.
2013. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Minél előbb perelj, nehogy megelőzzön.

Az egy dolog hogy fizetned kéne a gyerektartást, de szerintem a bíró is ki tudja számolni hogy itt kinek van még tartozása a másik felé.

2013. febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Keress másodállást. Neked van szabadidőd, tudsz mást is dolgozni, ő a gyerek mellett hogyan tudna? Ha te nehezen élsz meg, akkor szerinted ő hogyan tudna?
2013. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bírósági határozat ellenére nem fizet. Te igen. Küldj neki egy nagyon minimális összeget mondjuk 5.000,-Ft-ot, máris látszik, hogy szándékodban áll fizetni de egyszerűen nem tudsz mivel ő nem fizet neked. Aztán azonnal add bíróságra a hiteles ügyeteket, ő sem teheti meg, hogy nem rendezi a rendezendőt.
2013. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Annak a gyereknek van apja is aki tud rá vigyázni, így akkor az anya is vállalhatna másodállást. Ami manapság szerintem elég esélytelen. Jó ha az ember egy munkahelyet meg tud tartani. Perelj te elsőnek.
2013. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért küldj mindenképp valamennyit gyerektartás címen -mindenképp írd be közleménybe, hogy gyerektartás-, mert ezzel megszakítod a hat hónapot. Attól a naptól újra kezdődik a hat hónap. Ez minden más esetben szemétség lenne, itt nem az.
2013. febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, anyukát eltartják a szülei, a Kérdező egyedül van egy albérlettel.

Anyuka kap 20 ezer forint gyerektartást, amit visszautal 10 ezerrel megfejelve, tehát anyukának csak 10 ezer forintot kell kifizetnie.

Így a Kérdező nem hal éhen, anyuka szüleinek pedig azok után hogy a lányukat kell istápolniuk, nem nagy megterhelés ez az összeg.

Nehogy már a Kérdező vállaljon plusz munkát azért hogy egy közös hitelt fizessen.

2013. febr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!