Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megkapja visszamenőleg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkapja visszamenőleg a tartásdíjat, ha igen utána van esélyem nyerni ellene?

Figyelt kérdés

1 éve mondták a ki a válást. Birósági határozat van arról hogy a házasságunk alatt fel vett hitelek felét ki kell fizetnie nekem. Két személyi kölcsön a törlesztő részlet a kettőre mivel svájci frank alapú közel 60 ezer ft. Az egyikből még 4 a másikból még 3 év van vissza. Az én számlámról vonják a törlesztő részletet minden hónap 12-én. gyerektartásra havi 20 ezret kell fizetnem minden hónap 15-éig. Mivel 10-én kapok fizetést,ezért a gyerektartást már akkor mindig elutaltam még az elején. Volt feleségemnek azonban hiába mutattam az sms-t h mennyit vontak le a hitelre nem hajlandó felét oda adni. Azzal érvel hogy nem fogja vissza adni a gyerektartást,és még többet.

Írtam neki felszólító leveleket hogy fizesse ki a hitel felét,semmi reakció. Én 5 hónapig utaltam neki a gyerektartást minden hónap 10-én most azonban már lassan 5 hónapja nem teszem. Írom a felszólító leveleket csak hogy fizesse ki a hitel törlesztő felét.

Én albérletben élek,ő a szülői házban. Miatta költöztünk ebbe a városba a szüleihez itt vállaltam munkát. Mikor mondom neki h marha nehéz megélnem a maradék 60 ezerből ugy hogy albérletet fizetek. ha oda adom neki a előre a gyerektartást akkor kajára már nem telne. 40. ezer ft az albérletem rezsivel együtt. Azt mondja ilyenkor hogy költözzek vissza én is anyámékhoz ahogy ő tette. De nekem itt a munkám,otthon nem biztos találnék,messze lennék a gyerektől is. És nem fogok egy biztos munkahelyet csak úgy ott hagyni.

Mit csináljak? Még nincs 6 hónapja hogy nem fizetek gyerektartást,így az államtól nem kérheti. Ne fizessem a hitelt? Akkor több kamat fog rá menni,esetleg végrehajtóhoz kerül.

Ha fizetek neki gyerektartást,így hogy nem hajlandó kifizetni a hitel rá eső részét nem tudnék megélni.

Volt feleségem perelni akar amint meg lesz a 6 hónap nem fizetés.


2013. febr. 27. 14:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Keresnék másodállást ha lenne rá időm és nem utolsósorban energiám. Kemény fizikai munkát végzek. Meg ha a volt feleségem fizetné a rá eső részt a hitelből akkor nem lenne problémám... vagy ha nem ragaszkodna ennyire a 20 ezer ft-hoz akkor még elnézném h nem fizeti azt a fenn maradó 10.000Ft-t. Az lebegne a szemem elött h a hitelek elöbb utóbb lejárna.


Ő inkább a szüleire hagyja a gyereket vagy vkit megkér hogy vigyázzon rá mint sem h én többet legyek vele mint 2 hetente egyszer

2013. febr. 27. 16:42
 12/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező de te nagy papucs vagy, már rég be kellett volna perelned.
2013. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Külön határozatban állapították meg a hiteltörlesztési kötelezettségez és a tartásdíjat? Csak mert ilyenkor az a logikus, hogy megállapítják mindkettőt, majd a kettő különbözetét kell fizetnie az egyik félnek, jelen esetben a volt feleségednek, így elkerülhető, hogy amit te adtál pénzt, az visszamenjen.
2013. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy pereld be, nincs mire várni.
2013. febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi újság veletek kérdező?
2015. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!