Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megtehetem-e, hogy a 18 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtehetem-e, hogy a 18 éves korát betöltött gyermekem után a tartásdíjat nem az anyának, hanem közvetlenül a gyereknek utalom?

Figyelt kérdés
Lehet-e ennek hátrányos következménye, ha az anya beperel?
2013. máj. 27. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Nem nem teheted meg. Különben meg 18. után nem gyerektartás hanem rokontartást kell fizetni. Lehet kérvényezni de ha otthon lakik akkor nem, ha meg nem lakik otthon úgysem jár a rokontartás.
2013. máj. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És a rokontartásra váltás automatikus, vagy azt is kérni kell a bíróságon?
2013. máj. 27. 15:16
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Persze. Ügyvédként bizton állítom.
2013. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Én kollégista lettem 18 évesen, Apukám nekem adta az addigi gyerektartást, amíg be nem fejeztem a sulit. Nem ment anyu bíróságra, meg tudták beszélni, de onnantól és abból és az ösztöndíjamból éltem. Anyunál pedig hétvégente laktam, de kolit, kaját, egyéb dolgokat én vettem magamnak.
2013. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Nem, csak az anya vagy bíróság beleegyezésével.

A tartásdíj nem a gyerek zsebpénzeként szolgál, hanem a gyámnak jár, a gyerek eltartására.

Bírósági úton kérheted ennek megváltoztatását, vagy egyezteted az anyával, és lepapírozzátok.

2013. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is a számlámra kapom, mióta egyetemista vagyok. Mondjuk esetemben a felek vannak oly intelligensek, hogy ezt egymás közt megoldják.
2013. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%

Én viszont ezt a fogjuk meg a férfit,minden a férfi felfogást nem bírom :

én a gyerekem először is magáért az "életért",másodjára magamért és harmadjára a férfinak szültem,főleg,hogy nevelni úgyis én fogom.

2013. máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Juj bocsesz egy teljesen más kérdésbe akartam írni ezt a választ,ha lehet ne pontozzatok:DD
2013. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az anyával nem lehet megbeszélni semmit, részéről ez a kicsinálós fajta válás volt és még mind a mai napig ott tesz keresztbe ahol tud. A gyereket viszont nagyon szeretem, jó a kapcsolatom vele és így legalább biztosítva lenne, hogy nem az anya nyúlja le a pénzem, saját luxusát biztosítva ebből, mert messze nem költ annyit a gyerekre, mint amennyit kap.
2013. máj. 27. 15:55
 10/19 anonim ***** válasza:
42%

Hát látod az előttük szólók megmondták,köztük egy ügyvéd is,hogy innentől neki már adhatod.

Végülis érthető,hiszen hivatalosan nagykorú.Amúgy a tartásdíj nem ilyenkor szűnik is meg?


Az én anyám se ránk költötte a tesómmal a pénzt,hanem ő ruházkodott belőle,mikor nekünk még váltónadrágunk sem volt,úgyhogy ne habozz.

2013. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!