Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
VAGYONSZERZÉS Mit gondoltok?
A helyzet a következő!
Együtt élek a párommal február óta. Van egy lakása, aminek fizeti a kölcsönét kb. 3 éve. Tehát még sok van hátra a kölcsönből, hogy teljesen övé legyen a lakás.
HA mi eközben összeházasodunk (komolyan tervezünk a jövőt illetőleg), olyan szerződést irattatna velem alá, melyben megfogalmazná, hogy a házasság előtt megszerzett vagyon az ÖVÉ, valamint a lakás is, (amit a házasság ideje alatt a közös pénzÜNKBŐL fizetne!) Amit a házasság előtt megszerzett az egyértelmű, hogy az övé, de a kölcsönt közösen fizetnénk.. Jóval több a keresete, de én nem érzem korrektnek, hogy ha pl. 10 év múlva ne adj Isten elválunk, mehetek egy bőrönddel...
Mit gondoltok?
Igazából mindegy, mi mit godnolunk. Nektek teljesen eltérő véleményetek van a házasságról, ezt kellene közelebb hozni egymáshoz.
Beszéljetek ügyvéddel hogy milyen lehetőségeitek vannak jogilag, aztán azok kötül tudtok választani. Ha egyikőtök sem enged, akkor nincs sok értelme összeházasodni.
A helyzet az, hogy ebből a lakásból egy négyzetcenti sem lesz a tiéd, sem szerződéssel, sem anélkül.
Ha jól értelmezem, akkor ez az ő lakása, nem közösen vettétek. Amennyiben nem vagy adóstárs, márpedig ebből az jön le, akkor a kölcsön az ő nevén van, és ő fizeti továbbra is majd, függetlenül attól, hogy ott laksz-e, vagy sem.
Halála esetén sem te öröklöd, hacsak meg nem jelöl téged.
Közös vagyon az, amit majd együtt szereztek, de ez itt nem áll fenn.
Ha külön kassza lenne, az sem lenne megoldás semmire. Gyerek esetén is majd ő is bele ad meg én is a ruhákba, pelenkába kajába... stb??... Ezt így nem lehet hosszú távon csinálni.. vita vitát szülne! A másik dolog, hogy nem akarok házasságon kívül szülni.
Nem lenne előnyös külföldön dolgoznom, mert a szakmámban találtam itt állást, és ebben akarok fejlődni, hogy később sokra vihessem... Külföldön esetleg mehetnénk takarítani, vagy mekibe...
"Nem lenne előnyös külföldön dolgoznom, mert a szakmámban találtam itt állást, és ebben akarok fejlődni, hogy később sokra vihessem... Külföldön esetleg mehetnénk takarítani, vagy mekibe..."
Valamit valamiért. Ha te ezt választottad akkor ennek eredményeképp a kisebb fizetést se hozd fel.
Akkor hogy képzelitek egyáltalán a házasságot? Ő külföldön, te itthon?
De így sok értelme nincs sajnos :-(
Hiába hajtasz a fele lakásra, válás esetén is az övé lesz. Remélhetőleg lesz annyi esze, hogy ezt írásba foglalja.
Többszörösét keresi, mint te, röhögve fizeti a hitelt helyetted is, mire fel akarnád váláskor a felét?
1. Legyen külön kassza? Akkor majd a hitelt és a lakás felújítási költségeit a férj fizeti.:
Mi lesz, ha munkanélkülivé válik a férj? Akkor a feleség ne fizessen a hitelbe, engedje magukat földönfutóvá válni, mert a lakás a férjjé lesz úgyis? Vagy fizesse átmenetileg? De meddig? Ki tudja, hogy mikor talál a férj munkát? És mi lesz a kifizetett összeggel? Megkapja az egyik falat majd érte? Vagy ha lesz munkája a férjnek, megadja a feleségnek? De mi van, ha nem olyan jól fizető állást talál, és nem tudja neki megadni? A másik, ha a férj fizeti a felújítási költségeket csak, akkor a feleségnek nem is lesz majd beleszólási joga?
2.Ez a lakás úgysem lesz a feleségé sosem, mert a férj sokszorosát keresi mint a feleség, tehát valójában úgyis ő fizeti a hitelt?
Itt megint jön a kérdés, hogy mi lesz, ha a férjnek ugrik ez a munkahely, és már ő sem keres több százezret.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!