Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ha valaki minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha valaki minden nap megiszik 1-2 sört amit én is látok és hozzá rövidet az már alkoholizmus? Mellette kocsmázik.

Figyelt kérdés
A párom megjön a munkából és lepakol, már megy is el otthonról valami elhalaszthatatlan indokra hivatkozva. Tudom, hogy a kocsmába is bemegy.Mikor szóvá teszem neki azt mondja ennyi jár neki a munka után, csak éppen ránk a családjára nem marad ideje. A 2 kisgyerek meg nekem sír hogy mikor jön meg apa?Ha hazaér este felbontja a sörét és megissza a kísérőjét vacsorázik ,fürdik és már alszik is. Nem bírom ezt a tehetetlenséget és nagyon dühös vagyok rá. Szerintetek hogyan értessem meg vele, hogy a család legyen az első? Orvoshoz nem akar menni, mert szerinte ő nem alkoholista? és mit képzelek én, hogy ilyet gondolok róla...

2013. ápr. 30. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát aki nem bír ki egy napot sem alkohol nélkül az bizony alkoholista... Mindennap megiszik 1-2 sört, hozzá rövidet és még kocsmázik is. Még kérded? :( Sajnállak benneteket szívemből. :(
2013. ápr. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem alkesz. Aki rendszeresen iszik az az.

De egyébként akkor lehetsz biztos benne, ha megkéred, hogy ha nem alkesz hagyja el pár napig. Sokáig nem fogja bírni.

Az meg, hogy nem foglakozik a gyerekivel még gázabb.

2013. ápr. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, a napi 1-2 sörtől önmagában még nem. Ha már mellé napi rendszerességgel rövidital, meg még a kocsmában is valami, akkor már igen, a legjobb úton halad az alkoholizmus felé...
2013. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Bence_ ***** válasza:

Szerintem az.

[link]

2013. ápr. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen alkoholista. Az alkoholizmusnak amúgy rengeteg fajtája van ám, az időszakos alkoholistától kezdve a keveset de rendszeresen ivóig, nézz csak utána és mutasd meg neki is. Mi az, hogy ez neki jár? És neked mi jár? Te két gyerek mellett éjjel-nappal dolgozol, esetleg neked nem járna ugyanúgy akkor a kimenő? Muszáj elbeszélgetned vele, mert az alkoholfogyasztása az önzésével párhuzamosan csak nőni fog.
2013. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de tegyél próbát. Tudod mikor jön haza, addigra glancba vágva útra kész legyél, amint bejön az ajtón már húzzál is kifelé, mindegy milyen indokkal, gyerekek maradnak otthon. Sör pedig ne legyen a hűtőben. Ezt csináld meg minden nap másik indokkal ( bolt, nőgyógyász, fogorvos, szülői értekezlet, stb.) Szerinted hány napig fogja bírni?
2013. ápr. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is azt gondolom, hogy 1-2 sörtől még nem alkoholista. Az én párom is megissza minden nap, főleg, ha meleg van. De kibírja, ha épp nincs, nem megy direkt azért. Szerintem az a legnagyobb probléma, hogy még el is megy otthonról mert nem bírja ki.
2013. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Napi egy-két pohár sörtől, vagy bortól, vagy pl. 3 cl rövidtől még egyáltalán nem biztos, hogy alkoholista lesz valaki, akármit is írnak a könyvek. Pl. napi egy kis pohár bor még egészséges is lehet.

Viszont nem tudod, a kocsmában mennyit iszik, egyrészt ez a baj, másrészt meg az, hogy annyi időt tölt ezzel, ami miatt már nem marad ideje a családjára és ez mindennapos. Tehát vagy az van, hogy ténylen ennyire nem tud meglenni az ital nélkül, vagy az, hogy valamiért nem akar veletek lenni. Utóbbi esetben pedig a világ összes orvosa sem fog segíteni. Sajnálom. :(

2013. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igen, az. Én nem toleráltam, elmentem.
2013. ápr. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen komoly kérdés ebben a témában, amin el kellene gondolkoznod: miért nem szereti a férjed veled tölteni az idejét?
2013. ápr. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!