Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már alkoholizmus? Mit...

Ez már alkoholizmus? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Férjem szinte naponta, de legalább kétnaponta iszik, ilyenkor a minimum a fél liter sör vagy bor. Én ezt soknak tartom, nem tudom megérteni miért van szüksége alkoholra rendszeresen. Ő nem érte meg a problémámat, az apja ugyanezt csinálta/ja, szerinte ez teljesen rendben van. Egyre többet veszekszünk miatta, dűlőre nem jutunk a témával kapcsolatban. Ti mi tennétek? Titeket is zavarna a dolog vagy csak én fújom fel a helyzetet.

2013. ápr. 26. 08:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Én nem fogadtam el az alkoholt az otthonunkban, ráment a házasságunk. De nem bántam, mert nem fogok egy heti szinte részeg ember fejét nézni életem végéig. A mostani párom antialkoholista, és jó érzés olyan ember társaságában élni, aki élvezi az életet kábító segítségek nélkül is. N29
2013. ápr. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Kétnaponta egy (!) sör azért nem a világvége...

Szerintem ha az általam buliban elfogyasztott söröket havonta napokra lebontanám, nekem is kijönne átlagban kétnaponta egy. Mégsem vagyok alkoholista.

2013. ápr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Ekkora ,ennyiseggel szerintem nincs gond, akkor van gond, ha enelkul mar nem tud meglenni, pl ha nem issza meg azt a mennyiseget ingerult lesz, hianyerzete lesz.

Napi 1 sor vagy 1-2 pohar bor egeszseges is. A sorben nagOn sok vitamin van.

Termeszetesen ez azert problema mert teged zavar, es o nem akar valtoztatni.

Ez olyan mintha nem akarna lehajtani a wc deszkat, pedig teged zavar, ugye onmagaban nem gond, ha nem hajtja le valaki maga utan, de mivel a parjat zavarja, ezert konfliktusforras, es nem is akar ezen valtoztatni...


Tehat ez meg nem alkoholizmus, de a problema adott, es nem is szeretnem kissebiteni, de ez meg nem "betegseg"

2013. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Azért azt is vegyünk figyelembe, hogy itt naponta-kétnaponta ivásról van szó. Nem alkalmi buliról. Hosszú távon pedig egy sörből kettő lesz, 4 év múlva 2-ből 3, majd jön az "azt csinálok, amit akarok, semmi közöd hozzá" korszak, amikor eléri a napi 4-5 sört, stb. Igenis jó előre figyelni. Szerintem a mértéken lenne a hangsúly, és azon, hogy nem hiányzik neki akár két hétig sem, mert nem fontos annyira. Ha az, akkor sajnos nézd meg az apját alaposan, olyan lesz ő is.
2013. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Mi csak nyáron sörözgetünk,azért irok többes számban mert néha én is csatlakozom ha van cirtomos sör:)Évek óta ez megy hogy melegben kiülünk beszélgetni,és közben megiszunk egy kis dobozzal(asszem fél literes)ahogy bejön a rossz idő a jó szokásunknak is vége.
2013. ápr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Melegben 1 sörrel nincs bajom,mióta bejöttem a gyümis sörök,én is megiszok egy dobozzal,hűsít.

A bor már érdekesebb,az már érezhető ha fél litert megivott,azt szóvá tenném (bár nem fenyeget ilyen veszély,nem szereti,sört se issza meg sokszor az egész dobozzal)

2013. ápr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Az alkoholizmusnál nem a mennyiség, hanem a rendszeresség a mérvadó. Az is baj, hogy náluk ez a családi minta, ebben nőtt fel, neki ez a normális. Ő nem látja, hogy ez probléma, de mégiscsak az, ha még veszekedtek is emiatt.

Engem biztos zavarna...

2013. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Kétnaponta 1 doboz sör vagy 2 pohár bor az nem sok. Ne légy ennyire merev. A franciák minden étkezésnél megisznak egy pohár bort.

Néha lehet lazítani.

2013. ápr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

# 8


Ott a pont. Barátnőmék rendszeresen elfogyasztanak egy-egy pohár MINŐSÉGI bort a vacsorához, ebédhez.

2013. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Naponta fel liter bor az alkoholizmus. Nem a mennyiseg miatt, hanem hogy rendszeresen igenyli
2013. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!