Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már alkoholizmus? Mit...

Ez már alkoholizmus? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Férjem szinte naponta, de legalább kétnaponta iszik, ilyenkor a minimum a fél liter sör vagy bor. Én ezt soknak tartom, nem tudom megérteni miért van szüksége alkoholra rendszeresen. Ő nem érte meg a problémámat, az apja ugyanezt csinálta/ja, szerinte ez teljesen rendben van. Egyre többet veszekszünk miatta, dűlőre nem jutunk a témával kapcsolatban. Ti mi tennétek? Titeket is zavarna a dolog vagy csak én fújom fel a helyzetet.

2013. ápr. 26. 08:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Utolso

nem irta sehol, hogy naponta, azt irta " szinte naponta" ez azert nagy kulonbseg.....pl egy heten egyszer megiszik 3 pohar bort meg 2 szer 1-1 sort...az mar a legalabb ketnapontat fedi....



Bocs az off miatt, a kerdesre mar elotte valaszotam

2013. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%

Egyelőre nagyivó kategória aki napi szinten megiszik 2 sört vagy 1 üveg bort. De ezt általában átlépik még egy két felessel is és innen egy lépés az alkoholizmus.


Rendszeresen iszik, szóval a nagyivó és az alkoholista határán van. A szervezet tűrőképességétől is függ, hogy alkoholistának számít-e. 0,5 liter napont a sok!!!

2013. ápr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
3-4 naponta megittam mostanában kb. 1liter minőségi bort,mert egyedül éreztem magam,vagy rossz passzban voltam.Sikerült is összevesznem 1-2emberrel,plusz még bűntudatom is volt.Tegnap magamat elemeztem,és persze tudom hogy ez nem normális,így ezt be is akarom fejezni,mert nincs értelme hogy még nagyobb önsajnálatba süllyedjek.Ha lenne mellettem valaki,biztos nem tűrte volna ezt el.Úgyhogy ez sok.Mire jobban van az ember,megint iszik.Ha ő nem akar ezen változtatni,döntéshelyzet elé kell állítani.
2013. ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%

A szinte naponta egy sör egyáltalán nem alkoholizmus, nálunk normálisabb országokban a többség így nyomja.

Az más kérdés, hogy téged zavarhat a piaszag, hogy büdös a szája, ilyenek. Ezt nektek kell megbeszélni, de ettől még nem alkoholista.

A fél liter bor már sok egyszerre, de nem hiszem, hogy a kérdező pontosan tudná, mennyit iszik meg a férje, csak úgy rávágja szerintem.

Ezt a napi egy sörből majd kettő lesz, utána meg három szöveget jobb lenne elfelejteni, ez a mostani agymosás következménye.

Nagyapám most 84 éves, 26 éves kora óta megiszik napi 1 pohár bort. Se többet, se kevesebbet, még sosem volt részeg.

Egyáltalán nem biztos, hogy több lesz belőle, személyiségfüggő, de itt állandóan ezzel a hülye szöveggel jönnek.

Amúgy ránk jellemző, volt egy ilyen felmérés, németek mosolyogva vallották be, hogy persze, napi szinte isznak alkoholt, és akkor mi van, nem részegednek le, a láthatóan a kocsmából félrészegen kieső magyar emberke meg váltig tagadta, hogy ő inna akármikor is. nagy bajok vannak velünk, magyarokkal...

Még egyszer mondom, ha zavar, hogy piaszaga van, azt megértem, de ennyitől még egyáltalán nem lesz alkoholista valaki.

2013. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Én alkoholista szülők mellett nőttem fel.

Nekem csak az számít alkoholistának, aki ha iszik, mindig taccsra vágja magát, a többi hivatalos álláspont nem érdekel, hogy a rendszeres ivó alkesz.

Párom megiszik naponta egy üveg sört, hétvégén egy kis pohár bort is, összejövetelkor meg van ez fejelve egy parányi pezsgővel. Nem zavar, sose láttam részegen, berúgva, bűzösen, mocskosan, elázottan, undorítóan.

Ha növeli az adagot úgy is rászólok majd, de 7 év alatt nem történt növelés.

2013. ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy már mondták: akkor alkoholista, ha a sör/bor elmaradása esetén feszült, ingerlékeny lesz. Ha ez így van, nem árt odafigyelni.


Mi a párommal hetente simán megiszunk 2 üveg bort vagy pezsgőt - egy vagy két pohár vacsora mellé, habfürdő mellé a kádban heti többször. A meleg nyári napokon pedig 1 jó pohár búzasör citromkarikával az erkélyen...elengedhetetlen :)


Szerintem 1 üveg sör / pár deci bor naponta, kétnaponta nem alkoholizmus, amíg az ember nem érzi a hiányát, ha elmarad. Ha igen, ott már gondok vannak.

2013. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!