Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 1 gyerek után mennyi gyerektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 gyerek után mennyi gyerektartást lehet kérni?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok! Így nincs bírósági válás de hogy lehet ilyenkor gyerektartást kérni?
2013. ápr. 25. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Bíróság, panasznap. A másik fél fizetésének 20 %-a 1 gyerekre.
2013. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A válásnak és a gyerekelhelyezésnek az ég világon semmi köze egymáshoz. Az apa ugyan olyan jogú szülő az apasági nyilatkozat után mint . Az , hogy a férjed vagy nem a férjed teljesen más.

Bíróságon kell kérni a gyerekelhelyezést, és a gyerektartás megállapítását ha nem tudtok megegyezni. Ez után lesz hivatalos, amíg nincs hivatalos gyerekelhelyezés addig közös a felügyeleti jog így amit te megcsinálhatsz azt ő is.

2013. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem valamit félre értet az utolsó válaszadó! Én nem akarom kizárni öt a gyerek életéből! Nincs senki baj az apjával csak mi hidegültünk el egymástól.De mi sem így, hogy veszekszünk vagy kiabálunk! Még csak meg sem csaltuk egymást.Csak azt szeretem volna tudni, hogy mennyi az a reális gyerektartás amit kérhetek tőle! Bíróság nélkül! De azért köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 25. 19:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értetem félre semmit. Attól, függetlenül, hogy nem vagytok házasok még bíróságra kellene menni hivatalosan megegyezni, amiben leírjátok a tartás díj összegét illetve az apa lázhatását.

Persze lehet megegyezni, de az nem hivatalos. De ha ti ezt akarjátok akkor nyilván megbeszélés kérdése. Kérdezd meg ő mennyire gondolt.

2013. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

attól, h bíróságra mentek, még nem jelenti azt, h veszekedni kell :)

azért jó, ha papíron is le van fektetve, h mennyit fizet, mennyi idő a láthatás, illetve szeretnétek-e közös felügyeleti jogot.

2013. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell emiatt bíróságra menni.

Megállapodnak egymás közt. Gyerek kinél marad, és a másik fél mennyivel járul hozzá ehhez. És mikor viheti el a gyereket. Ezt le is lehet írni, de akár szóbeli megállapodás is elég, ha a felek normálisak. És itt úgy néz ki, azok. :)

Nettó fizetés 20%-a szokott lenni.

2013. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 26. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!