Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők esetén hány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők esetén hány éves kora fölött dönthet a gyerek, hogy hol szeretne lenni hétvégén? (anyunál/apunál)

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A Biróság már a 10-12 éves gyereket is megkérdezi,hogy melyik szülőjével akar élni.

Ha a szülők normálisak,és a gyerek érdekét nézik,akkor megegyeznek a korlátlan láthatásban,és a gyerekneveléssel kapcsolatos kérdésekben.

Komoly lelki traumát szenved az a gyerek,akinek harcolnia kell azért,hogy elmehessen az apjához,amikor menni szeretne.Általában az anyának ítélik a gyereket,ezért az ő felelőssége,hogy a férjével szembeni haragját,gyűlöletét ne a gyereken keresztül vezesse le!A gyerek érdeke legyen a legfontosabb!Neki szüksége van mindkét szülőjére.

2009. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem a hétvégéről dönt, hanem hogy hétköznap kivel szeretne élni. A láthatást úgyis megítélik ha nem tudnak a szülők megegyezni. A kort nem tudom.
2009. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minél kisebbek a gyermekek, annál nagyobb az esélye, hogy az Édesanyjuknál helyezik el őket, ha csak nincs valamilyen kizáró ok. (alkoholizmus, személyiség zavar, drog, stb)

Mivel 14 éven aluliak a törvények szerint nem tartózkodhatnak a bíróság épületében, így magától érthetödő, ha a szülők nem tudnak megegyezni, csak 14-év fölött kérdezik meg Őket, kinél szeretnének maradni.

2009. szept. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez már nem így van. 9 évesen is megkérdezik. Nálunk így tettek.
2009. szept. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!