Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szüleimnek 100%-os haszonélvezeti joga van a közös lakásunkon. Nekem és volt nejemnek 25-25% tulajdonjogunk van. Válópert kimondták. Gyerekek velem maradtak. Megvonhatja-e a haszonélvező a tulajdonjogot?
Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 13:38
1/7 anonim válasza:
Semmiképpen. Ha azt szeretnéd kérdezni, hogy az immár volt feleséged tul.részével eztán mi legyen, akkor a legegyszerűbb, ha -felértékelés után- kifizetitek az őt megillető részből.
2/7 anonim válasza:
Nem vonhatja meg, ilyen nincs. Legfeljebb kivásárolhatják a 25%-ot. Egyébként pedig a haszonélvezeti jog "erősebb" konyhanyelven szólva, vagyis a tulajdonos semmit sem tehet a haszonélvező ellenében. Őket illeti a lakáshasználat joga is. A tulaj persze elvileg eladhatja a részét idegennek is, ha nem élnek a szüleid az elővásárlási joggal, de ilyen terhelt ingatlant nagyon nehéz értékesíteni, nem túl sokat ér, kivéve, ha a szüleid egyenként 105 évesek és betegek... Mondjuk mostanság a tehermentes ingatlanokra is rájár a rúd, sehol sem könnyű az értékesítés.
3/7 anonim válasza:
25-25 % az még csak 50.
Kié a másik 50 százalék tulajdonjoga?
4/7 A kérdező kommentje:
a maradék 50% a bátyámé
2009. szept. 10. 10:20
5/7 anonim válasza:
Kedves Kérdező!
A haszonélvező a tulajdonjogot nem vonhatja meg, de a lakáshasználati jogot IGEN!
A haszonélvezőtől függ, hogy ki használhatja a lakást - azaz az használhatja, akinek ő átengedi, mert a használat joga elsősorban a haszonélvezőt illeti meg -, és efelől ő jogosult rendelkezni.
Attól a tulajdonjog még fennmarad.
Ügyvéd voltam.
6/7 anonim válasza:
A haszonélvezet időtartama alatt a tulajdonosnak nincs joga a birtokláshoz, a használathoz és a hasznok begyűjtéséhez, kivéve ha azt a haszonélvező átengedi számára. A tulajdonos a tulajdonjogot bármikor átruházhatja vagy eladhatja, azonban ez a haszonélvező személyét nem befolyásolja, így az eredeti haszonélvező továbbra is a dolog haszonélvezője marad a haszonélvezeti szerződés szerinti időpontig. A haszonélvezeti jog nem ruházható át, nem adható el!
7/7 anonim válasza:
A haszonélvezettel együtt felelősség is jár, hiszen a haszonélvezőt terheli minden előre tervezhető költség, mint például a festés, karbantartás és a közterhek megfizetése. A tulajdonos számára biztosítani kell az ingatlan láthatóságát, rendszeres ellenőrizhetőségét. A haszonélvező köteles a haszonélvezet időtartama alatt felmerülő karbantartási terheket magára vállalnia, de nem köteles a rendeltetésszerű használat során keletkezett értékcsökkenés megtérítésére.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!