Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás! A szüleim elválnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás! A szüleim elválnak, apukám mondja, hogy ha elválnak akkor nekem anyukámmal kell élnem.14éves leszek árpilisban, nincs döntési lehetőségem? Mindenképp anyukámmal kell élnem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 16:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Apukád menjen be a bírósági ingyenes panasznapra és ott érdeklödjön utána.


Az biztos, hogy 14 évestöl megkérdezhetnek, hogy kivel szeretnél inkább élni, de ettöl függetlenül a bíróság dönthet másképp is.


A vagyonmegosztás bonyolultabb téma, azt nem ennyire egyszerü eldönteni.

2013. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 okoska31 ***** válasza:
100%

attól függ, hogy volt-e pl. házassági szerződés, esetleg ki tudja-e fizetni annak hiányában a felét.

Sajnos nem nagyon számít, hogy kinek a nevén van a ház - a házassággal papír nélkül fele-fele.

de ennek az eldöntése a bíróság dolga. Ugyanakkor, ha Te magad is úgy döntesz, hogy apukáddal maradsz, akkor elképzelhető, hogy inkább az ő javára dönt majd a bíróság, hiszen ő fog nevelni Téged tovább. amit valaki belinkelt arról szól, hogy 14 éves kor felett meg kell kérdezzenek Téged, kivel akarsz élni.

ehhez képest tudom úgy, hogy 12 éves kor felett pedig megmondhatod, jelezheted a bíróság felé.


bírósági eljárás mindenképpen lesz, a bontóper ugyanis kötelező házastársak esetén.

2013. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Miután betöltötted a 14-et, megkérdezik, melyik szülővel akarsz élni.

16 éves korod után, pedig dönthetsz is.


A Ptk-t nézd meg, mert az biztosabb forrás, mint egy internetes enciklopédia.

2013. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

10


Jobbulást neked, baromira ideges lehetsz, ha ezt az előadást választottad.


Súgok: leszel még idegesebb is:DD


pápá

2013. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2%
Van döntési lehetőséged, azonban ne bántsd meg anyukád, ne durván mond meg neki, hogy nem akarsz vele élni. Tudom hogy nehéz meg minden. De a bíróság valószínűleg anyukádnak ítél, mert ha apukád megy el, nem hiszem hogy olyan stabil/biztos lakása lenne, mintha anyuddal maradnál. Bár én ezt nem tudom. H apukádnak van munkahelye, és másik SAJÁT lakása akkor mehetsz vele. Én ezt így tudom.
2013. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: sehol nem írta a kérdező, hogy az anyjáé lenne a ház, én úgy értelmeztem, hogy közös.
2013. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A bíróság csak elméletben kérdez. Nálunk sem kérdezték meg a 13 és 16 éves gyerekeket, hiába kértem. Viszont ha az apád nem akar, akkor nem sok mindet tudsz tenni, minden bizonnyal anyáddal maradsz.
2013. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha apád valóban akar, akkor kérje a bíróságon, hogy nála helyezzenek el, valamint kérjen kizárólagos lakáshasználatot az ingatlanra. Ekkor anyádnak kell elhagynia a házat és t maradhattok ott. Ez persze némi költséggel jár, mert többlethasználati díjat kell fizetni, de anyádnak meg gyerektartást. Ha te egyértelműen azt nyilatkozod, hogy apukáddal akarsz élni, akkor a bíróság neki is fog ítélni. Anyád félrelépései padig csak ezt segítik elő, amit édesapád használjon is fel. Állj apád mellé, támogasd, és ne hagyd, hogy a feministák holmi hülyeséggel telebeszéljék a fejét. A gyerekhez születésétől kezdve mindkét szülőnek ugyanannyi joga van, egyelőre még jogilag nem számít a szülő neme, függetlenül attól, hogy a bíróság többnyire nőpárti. Szóval ha te egyértelműen úgy döntesz, hogy apáddal akarsz élni, akkor úgy is lesz, de ehhez sok kitartás kell, hogy végigvigyétek.
2013. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Tudsz már valamit ? Kinél fogsz maradni ?
2013. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!