Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 6,5év különélés után időszerű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

6,5év különélés után időszerű a válás. Mekkora költségre számítsak, illetve mennyi idő alatt zajlik le?

Figyelt kérdés
A férjem is munkanélküli(alkalmi munkából él),én regisztrált munkanélküli vagyok.Élettársam van,ő jól keres,egy lakcímen élünk.Gondolom így esélytelen az illeték- és költségmentesség(?)..A válás közös megegyezéssel történne,gyerek nincs,vagyonmegosztás sem téma.
2012. dec. 13. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Bemégy az ingyenes bírósági panasznapra, ott elmondod, hogy el akarsz válni, közös megegyezés lenne (az irásbeli megállapodást vidd magaddal), és megkéred, hogy irják meg veled a válókeresetet. Az anyagi helyzetetekre valótekintettel kérheted az illetékmentességet is.

A kereset beadása után kitüznek egy tárgyalást és ott elválasztanak, esetleg ha nagyon problémás a bíró, akkor egy második tárgyalás is lesz.


Ezzel el van intézve a dolog.

2012. dec. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Gondolom így esélytelen az illeték- és költségmentesség(?)."


Miért lenne esélytelen? Van jövedelmed?!?!? Mert szerintem nincs.

Az élettársadnak meg semmi köze a te házasságodhoz, ezenkivül az élettársi kapcsolat NEM vagyonközösség!

2012. dec. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bíróságtól függ, nekem kb 8-9 hónap volt az első tárgyalás a kereset beadásától számítva, ahol ki is mondták a válást.

Ismerősömet a keresettől számítva két héten belül már elválasztották.

2012. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!