Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kötelező találkoznunk anyánkka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötelező találkoznunk anyánkkal? Vagy attól még jár a gyerektartás?

Figyelt kérdés
Anyám 1 éve költözött el a pasijával vidékre, azóta csak 3szor láttuk pár órára. Én 15 éves vagyok, bátyám 16. Most hirtelen látni akar minket, mert visszaköltözött (egyedül), kötelesek vagyunk menni hozzá? Ezért beperelheti apukánkat, vagy megszüntetheti a gyerektartást?

2012. dec. 3. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg ítéltek neki a lathatast, akkor kötelesek vagytok menni. Ha nem mentek, édesapjatokat beperelheti, megbüntetik. A tartasdijat lathatasi jogtól függetlenül fizetnie kell.
2012. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

A gyerektartásnak nincs köze a láthatáshoz.

Apukátoknak kötelessége BIZTOSÍTANI a láthatást, tehát ő nem tilthatja meg.

Ti viszont már elég nagyok vagytok ahhoz, hogy eldöntsétek, akartok-e menni, vagy sem.


Anyukánk minket is elhagyott, nekem volt több, mint egy év, amikor egyáltalán nem találkoztam vele. Kb. ennyi idős voltam én is.

Más kérdés, hogy mi összesen egyszer kaptunk tőle gyerektartásra valami 10.000,- Ft-ot ketten a testvéremmel az évek során...

Lényeg a lényeg: nem szüntetheti meg azért, mert nem találkoztok vele. Apukátok nem tilthatja meg, de titeket senki nem is kényszeríthet.

(De azért javaslom, fontoljátok meg a dolgot, pár óra nem árt, és ki tudja, talán kialakulhat egy normálisabb kapcsolat... Nekem idővel sikerült.)

2012. dec. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nem lehet valami papírt írni, hogy mi nem akarunk vele találkozni? Addig sem volt túl jó a kapcsolatunk, nem volt addig sem jó anya, mindig kiabált, mi voltunk mindenért a hibásak. Csak addig nem váltak el. Kicsit rosszul esett, mikor elment, de utólag úgy gondolom jól alakult, azóta tök nyugodtan élünk hárman
2012. dec. 3. 14:32
 4/9 A kérdező kommentje:
Én most nem akarok vele lenni. Nem tudom később hogyan fog alakulni. Nem haragszok vagy ilyenek, egyszerűen már jobb nélküle az élet. Bátyám eléggé haragszik még rá, neki mondtam hogy beszéljen vele, nem azért hogy ordítson vele, csak adja ki magából, de ő meg teljesen elzárkózik.
2012. dec. 3. 14:34
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Apukád mondja meg neki, hogy a családsegítőben lesz a találkozó, ott ad át titeket láthatásra. Akkor mindannyian odamentek és ti gyerekek a családsegítő előtt kijelentetitek, hogy nem akartok anyukátokhoz menni. Ez azért jó, mert lesz hivatalos tanu, hogy apukád a láthatást lehetővé tette, csak ti nem akartatok élni vele, így nem tud majd később beperelni. Minden láthatás időpontjában ott történjen az átadás, amit ti megtagadtok majd. Aztán anyukád majd megunja egy idő után és nem jelenik meg....
2012. dec. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Mintha a mi helyzetünket írtad volna le.

Biztos, hogy anyukád forszírozná a dolgot? Mármint hivatalos eljárás, meg minden?

Az enyémben legalább annyi volt, hogy megértette, mikor azt mondtam, hogy NEM.

2012. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: azt elfelejtettem hozzátenni,h ezen esetben is jár a gyerektartás, mert az láthatástól függetlenül kell a megélhetésetekhez
2012. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elszomorító, hogy mennyien képesek lemondani a családtagjaikról... Ez ugyanúgy érvényes a szülőkre, mint a gyerekekre. Tudod kérdező, anyukád hibát követett el talán anno, meg talán nem volt jó anya, de minden és mindenki változik, adhatnátok még egy esélyt neki. Ti ne kövessétek el azt a hibát, amit később úgyis bánni fogtok (akár bevalljátok magatoknak, akár nem) Nehéz lehet, de én adnék még egy sanszot. Különben ti sem vagytok különbek nála.
2012. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az anyának úgy kell nevelnie a gyerekeket, hogy azok akarjanak kapcsolatot tartani az apjukkal. Ha nem ezt teszi, az kiskorú veszélyeztetése. Tehát nem kötelező, de ha elmarad, akkor apátok feljelentheti anyátokat és őt ezért teljesen jogosan megbüntethetik. Viszont a gyerektartásnak ehhez nincs köze.
2012. dec. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!