Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az igaz, hogy a válás kimondás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az igaz, hogy a válás kimondását követő két éven belül nem lehet megváltoztatni a láthatás körülményeit? Gondolok itt arra pl, hogy mettől meddig, melyik napokon, stb.

Figyelt kérdés
Ha esetleg mégis lehetséges,akkor milyen indokkal?
2009. aug. 17. 21:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság által meghatározott napokat (elvben) nem ritkíthatja. Fordulj családsegítőhöz, talán tudnak segíteni.
2009. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,gyámügyes is azt mondta,hogy nem változtathat 2 évig,azért kérdeztem,hogy hátha valakinek van tapasztalata ilyesmiben.Már előre félek a szeptembertől,megint kezdődnek a balhék,cirkuszok előlről :( A lányomat nagyon sajnálom,Ő igazán nem érdemli ezt,de nem tudok tenni semmit az anyjával szemben...Max feljelentem az első adandó alkalommal,mikor nem jöhet a lány.
2009. aug. 18. 13:25
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj még egy kis idő és ő saját maga akar majd hozzád jönni. Úgy tudom 12 évesen számít a bíróságon az ő véleménye is. És akkor mindegy mit akar az édesanya.

A lényeg te ne vegyél részt az egymást pocskondiázzuk játékban. A gyerek nem hülye csak még kicsi. Felnőttként össze fog állni neki is az "algebra".

Amikor nálad van érezzétek jól magatokat, gyűjtsetek együtt élményt. Az idő neked dolgozik: tudod apa-lánya kapcsolat lehet nagyon szoros. Főleg amikor már komolyabban fog kamaszodni. Szóval ez most átmeneti állapot ne keseredj el!

2009. aug. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Tegnapi 21:50-es vagyok. Szerintem vedd elő a válásodról a határozatot. Nincs bele írva véletlenül egy ilyen, hogy ha a gyermek akadályoztatva van - tehát beteg vagy iskolai program, vagy bármi- akkor az anya köteles biztosítani a kimaradt láthatást egy másik hétvégén. Azért gondoltam erre, mert pl. a mi határozatunkban ez benne van, hogy ez elmaradt láthatást pótolnom kell az apa felé.
2009. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nincs ilyen megjegyzés a határozaton.

Szóban elhangzott bár,mikor az ügyvédekkel randiztunk,de hát az ugye csak szóbeli megjegyzés...

2009. aug. 18. 22:10
 16/23 A kérdező kommentje:

Itt a szeptember,az iskolával a bajok is elkezdődtek...

Őméltósága máris felülbírálta a bíróságot:már csak kéthetente láthatom a lányomat,holott minden héten itt lehet a határozat szerint!

És ezt nem megbeszéltük,vagy valami,ahogy Normáliséknál szokás,hanem ő így döntött!!!Nem is tudok vele beszélni mert nem hajlandó,a gyerekkel üzenget!

Mit csináljak?Gyámhivatal?

2009. szept. 11. 15:45
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

IGEN, harcolj, bár csak az én apám is így ragaszkodott volna hozzám :-((

30/N

2009. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így ilyen formában nem teheti meg.

Törvényben leírtak szerint, ha a láthatást akadályozza akkor pénzbírsággal súlytható az a fél aki ezt teszi. És ami a legdurvább számomra legalább is, hogy ha a láthatás időpontjában nem adja oda a gyereket rendőri kisérettel is mehetsz érte, mivel egy jogerős bírói ítéletet nem tart be. Ha kell előkeresem ezt a részt a családjogi törvényben.

Szóval, ha teheted ezeket írd meg neki levélben vagy e-mail-ben talán észhez tér ettől. Ha nem , mehetsz azonnal a gyámhivatalhoz és kötelességük ez ellen a helyzet ellen a leírtak szerint felszólítani a volt feleséged.

2009. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

17:35!

Megköszönném,ha tényleg előkeresnéd nekem azt a törvényrészletet,nem lustaságból,csak nekem nincs hozzá idegrendszerem.. :)

2009. szept. 11. 21:41
 20/23 anonim ***** válasza:
Ma olvastam az üzeneted. Estig előkeresem.
2009. szept. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!