Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni szeretnék, mert a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni szeretnék, mert a feleségem "megmelegedett"! Van esélyem a közös kislányunkra?

Figyelt kérdés
Segítsetek nekem! Mennyi lehet az esélyem, hogy simán elváljak a feleségemtől, és hogy megkapjam 4.5 éves kislányunkat? 3 hónapja leszbikus kapcsolatban van a feleségem egy munkatársával, elég keményen és nyilvánosan. Ritkán jár haza, a Gyermeket Én és Anyósom látjuk el! Én viszont már válnék és költöznék a Gyerekkel. A párom eddig sem, most meg pláne nem törődik a kislánnyal. Van esélyem?
2008. máj. 25. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem törődik a kislánnyal, nagyon is van esélyed. Sőt. Nyújtsd be a keresetet, és tarts igényt a lányodra. Valószínűleg kivizsgálják majd az ügyet, ha megírod, hogy a feleséged ennyire nem törődik a kicsivel, és te kapod meg a felügyeleti jogot. Sok sikert! :)
2008. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre próbáld megbeszélni vele - az a leggyorsabb és legolcsóbb út.

Ha nem megy, akkor is van esélyed - de az évekig fog tartani, és NEM lesz könnyű!

2008. máj. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha be tudod bizonyítani a bíróságnak, hogy kizárólag te tudod garantálni a lányod egészséges testi és szellemi fejlődését, akkor a bíróság neked fogja ítélni. Viszont ez egy elég költséges és hosszadalmas procedúra, hacsak nem tudtok megegyezni a feleségeddel peren kívül.
2008. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam már beszélni a párommal, de nem hajlandó egyezkedni, és lemondani a Kislányunkról! Érzésem szerint, csak azért hogy ne nekem legyen igazam! Viszont én úgy gondolom, hogy a Gyermek későbbi mentális fejlődésében is negatív lehet a Párom leszbikus kapcsolata!
2008. máj. 25. 15:44
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sokat segithet ha anyosod is melletted all azonkivul az, hogy a feleseged leszbikus lett amit nem titkolva nyilvanosan muvel.
2008. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha van rá pénzed, keress egy szuper, és megbízható ügyvédet, akinek van ebben a témában gyakorlata! Mindig nehéz apukáknak nyerni, még ha indokolt is!
2008. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy Anyósom nekem ad igazat, de semmiképp nem száll szembe a lányával! A másik gond, hogy nincs sok pénzem! Illetve hallottam olyan lehetőséget, hogy peres úton visszakövetelhetem a Páromtól a perköltségeket. Még egy plussz gond: az Ő lakásukban lakunk. Van hova mennem, de az 300 km.-rel messzebb van. De már nincs türelmem várni, meg nincs is mire. Eleinte próbáltam békülni, de annyit hazudott, hogy pofozkodás lett a vége. A Kislány pedig már retteg! Most Gyereknapi hétvége van, Ő szabadhétvégés, de három napja nem volt itthon. Illetve nem volt itthon születésnapkor, névnapkor, húsvétkor, majáliskor, anyáknapján, pünkösdkor, és most gyereknapkor sem! Állandóan a csajával van!
2008. máj. 25. 16:47
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a dolgokat amiket írsz, próbáld dokumentálni. Csak azért, mert ha kicsit dörzsölt a párod, akkor ponthogy VISSZAÉLNI fog a leszbikusságával. Ugyanis elég egy homoszexuális és leszbikus jogokért harcoló civil szervezet segítségét kérni, hogy el akarják tőle venni a lányát, mert ő LESZBIKUS, és máris igencsak meginog a bíróságon a léc, hogy be mer-e vállalni egy olyan pert, amelynek igen nagy sajtóvisszhangot is adhatnak.

Ezért neked szilárdan kell AZT BIZONYÍTANOD, HOGY AZ ANYUKA nem leszbikussága miatt alkalmatlan a gyereknevelésre. Még véletlenül se legyen peralap az ő szexuális identitása! Kínosan kerüld peres ügyben, ha jót akarsz, és ha jól akarsz kijönni a tárgyaláson.

2008. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Hogy ez nekem mennyire ismerős. Csak én idősebb vagyok... A kislányt mindenesetre próbáljátok minél inkább távolt tartani ezektől a csúnya dolgoktól... Engem 13 éves fejjel is nagyon megviselt, nem hogy ilyen pici gyermeket. :((( Csak nálunk anya nem leszbi, és annyi... 2 éve tart a dolog, még mindig nem tudjuk hova ítélnek... Eléggé problémás a dolog. Bízom benne, hogy nálatok egyszerűbb lesz. [az 1. válaszoló]
2008. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudom épp hol tart az ügy, de azért leírom, amit én tudok erről.

Szóval, gyermekelhelyezési perben, a gyerek érdekeit nézik, és önmagában az hogy anya v. apa nem perdöntő.

Amit néznek, hogy kihez kötődik jobban, ki tudja biztosítani számára a megfelelő testi, lelki fejlődést, gondoskodást. - A legtöbb kutató szerint, a gyermek egészséges lelki fejlődését, önmagában nem befolyásolja, a szülők szexuális irányultsága.

Ami viszont fontos, hogy a kislányt jelenleg is, javarészt ön látja el. - ezt valószínűleg a családrajz és a gyermekjólétis, ill esetlegesen pszichológus is igazolni tudja majd szükség esetén.

Amint említettem, a kislány érdekeit fogják vizsgálni, és ami nagyon fontos érdeke, hogy a szülei ne akarják szétszakítani...valószínűsítem, hogy a fentebb szóló 15 éves lánynak vagy srácnak is az a leg szörnyűbb, hogy a szülők rajta civakodnak...azt hiszem, ennél nincs rosszabb, egy gyerek számára. - Nem szabad a szülőknek azzal próbálkozni, hogy a gyereket a saját oldalukra állítsák, - arra kellene gondolni, hogy mindkettőjük érdeke, a kicsi érdeke...

Nem hinném, hogy bármelyikük is azt szeretné, hogy a kislány szenvedjen amiatt, mert tönkrement a házaságuk... - ez legalább egy közös pont kettőjük között...

És ha a kicsi jólétének az az ára, hogy valamelyik fél engedjen, akkor miért is ne tehetné ezt a bölcsebb...

Mivel az anyósnál élnek, a kislány akkor sem fog hiányt szenvedni, és ön is élhetne a rendszeres láthatással.

Kérem, ne felejtse el, hogy leginkább szeretetteljes környezetre, és nyugalomra van szüksége, - nem pedig évekig tartó pereskedésre... - Ha ezt nézi, muszály lesz kompromisszumot kötniük, - és azt csak remélhetjük, hogy a felesége is belátja ezt, és Ő is így ál majd hozzá...

Az biztos, hogy ezt nagyban elősegítheti, ha látja, ön nem ellenségként kezeli, annak ellenére sem, hogy mélyen megsebezte, és hogy nehéz elfogadnia a felesége döntését...mégis, azt gondolom, hogy az első lépés a békés megoldás felé, ha félreteszi az indulatait a kislányuk érdekében, - hogy a felesége is képessé váljon erre a lépésre...


Amúgy 300 km tényleg rengeteg, - de gondolom, a munkája is ide köti, - Arról nem is beszélve, hogy a gyereknek is az a jó, - hogyha ugyan külön külön is,- de mindkét szülő aktívan részt vegyen az életében.



A gy

2008. szept. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!