Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hol kezdjem az ügy intézést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol kezdjem az ügy intézést ha a volt férjem nem fizeti ki a közös lakásunk rám eső részét?

Figyelt kérdés
2008-ban elváltunk.A volt férjem a közös lakásunkban maradt és ott él a barátnőjével.Én azóta férjhez mentem nevelem a két közös gyermekünket és azóta született még egy gyermekem.így 3 kiskorú gyermekem van.A volt férjem rendszeresen fizeti a gyerektartást de a lakás rám eső részét nem fizette még ki.Szerintetek hagyjam a lakást és örüljek hogy fizet vagy adjam be a lakás után a per kezdeményezést?vagy mi ilyenkor a teendő?

2012. nov. 13. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem volt vagyon megosztás?
2012. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a válásnál annyi lett megállapítva hogy az ingóságokat nagy részben én kaptam az ingatlan viszont közös tulajdon.de azt mondta a bírónő hogy újabb keresetet adjak be lakás ügyben mert az külön van a válástól.a volt férjem elment ügyvédhez hogy jár e nekem a lakás árának a fele,de azt mondta neki hogy igen jár.azóta ő csak húzza halassza a lakás kérdést.ennek már 4 éve.
2012. nov. 13. 09:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez kényes kérdés, mert totál megromolhat a kapcsolatotok. De azt ne felejtsd el, hogy a gyerektartásnak ehhez semmi köze. A lakás fele meg a tied, ha nem akarja eladni, vagy kifizetni a részedet, akkor meg köteles lakáshasználati díjat fizetni Neked a Te részed miatt. Nem tudom, milyen anyagi helyzetetek van, de én azért egy fél lakást nem hagynék...Mellesleg a férjed is gerinctelen, mert ha tudja, hogy a fele a tied, akkor le kellett volna ülnötök, hogy hogyan és milyen módon fizet ki téged. Próbálj meg erről vele beszélni, mert ha ez nem megy, akkor marad a közös tulajdon bírósági megszüntetése. Hosszabb, macerásabb, és többe kerül, de végső soron árverést rendelhet el a bíróság a lakásra nézve, ami nem biztos, hogy a lakás vételára szempontjából a legelőnyösebb megoldás. Jó lenne, ha magától észhez téren, és kifizetné neked a forgalmi érték felét.
2012. nov. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már többször kezdeményeztem beszélgetést e témában de mindig azt mondja szerezzek rá én vevőt.Na most én elköltöztem onnan közel 300km-re,még ha lenne rá vevő és menne hozzá sem engedné be.De egyébként meg tudom hogy hiába mondja hogy eladná sosem fogja magától eladni.Ez esetben a bírósághoz vagy egy ügyvédhez kell fordulni?
2012. nov. 13. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Én beszélnek egy ügyvéddel, hogy mi lehetne a megoldás.
2012. nov. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért fizetné ki, már meg ne haragudj?


50%-ban a tied, 50%-ban az övé. SEMMI sem tiltja meg neked, hogy visszaköltözz a lakásODBA. Ahogy őt sem kötelezi semmi arra, hogy eladja a SAJÁT TULAJDONRÉSZÉT.


3 lehetőséged van:


1., Megegyeztek

2., Találsz valakit aki hajlandó megvenni egy 50%-os tualjdonrészt

3., Indítasz közös tulajdon megszüntetésére irányuló pert a bíróságon, majd a bíróság elárverezi az ingatlant és elfelezi a befolyt összeget (ezzel szívtok a legnagyobbat)

2012. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és természetesen az előttem szólónak igaza van, jogosult vagy a lakáshasználati díjra, ha a férj a teljes ingatlant használja te pedig nem.
2012. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit az utolsó válaszadó írt az tényleg igy van.

- közös vagyon megszüntetése

Ingatlanforgalmis megmondja az árat, ti pedig elkezdtek egymás között osztozkodni. Ha nem sikerül megegyeznetek, akkor a legvégső megoldás, hogy a ház árverezésre kerül.

Azonban amíg a férj a házban él többlethasználati díjat köteles részedre fizetni, ezt az összeget is a kirendelt ingatlanos szakértő mondja meg.

Ehhez perre, és fogadott ügyvédre lesz szükséged.


Ami pedig az utolsó válaszadót illeti.

Az ingatlanból válás esetén valamelyik fél kimegy. Nem azért, mert baromira szeretne albérletbe menni és bár van tulajdona, mégis bevállal nem kevés albérleti díjat.

Hanem azért költözik valamelyik fél, mert nem lehet egy házon belül maradni.

De ha a kérdező visszamenne lakni új párjával és közös gyermekével és még az előző gyermekekkel, akkor szerintem vigyenek magukkal minden szobába egy-egy rendőrt is, aztán nem árt egy pszich. is felvenni...és máris idilli: én családom, te családod, mi családod esete állna fent.

Egyébként meg: ha valaki bent marad a házban, ami csak részben az ővé, az számoljon azzal, hogy a másikat előbb vagy utóbb de ki kell fizetni. És ezért hagyne kelljen hálásnak lennie a kérdezőnek, hisz a sajátját akarja.

2012. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd be neki, hogy igényt tartasz a tulajdonrészed használati jogára, tehát vagy kifizeti, vagy fizet bérleti díjat, vagy pedig felveszel egy albérlőt. Ezt követően pedig rendszeresen odajárkálsz és használod a saját feled. Ha zárat cseréltet, feljelented birtokháborításért.
2012. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat.Olvasgatam közben itt a kérdések között és látom másnak is van hasonló problémája,de ahogy látom nem sok sikerrel lehet ezt az ügyet lezárni.Egyenlőre írok egy beadványt és majd látjuk mi lesz.Mégegyszer köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 14. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!